Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 upustva za morsku akvaristiku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

_Petar_ ::
Fantastican akvarijum Laki!
Medjutim nikako se ne bih slozio sa tobom sto se tice skupoce odrzavanja. Naime, postoje razni pristupi morskoj akvaristici i razni modeli akvarijuma. Od Fish Only, preko onih neuporedivo jeftinijih sa mekanim koralima i masrumima recimo.
Postoje modeli akvarijuma koji ne zahtevaju kvalitetnu rasvetu, niti doziranje elemenata. Jedino ulaganje pored struje za neonke i cirkulacione pumpe bi bilo menjanje 10-15% vode jednom mesecno.
Klovnovi sasvim srecno zive i bez anemone, i uspesno se mreste u takvim akvarijumima, recimo uz ishranu Tetra Discusom.

ma nisi me razumeo...naravno da se moze sklopiti dobar akvarijum od 60 l i za sto eura pa i manje...sto se preparata tice moraju se dodavati pa makar i meke korale nezahtevne imao u koliko zelis da vidis napredak....al bisvako od nas vreemnom hteo nesto vise i blje za sebe....a sto se klovnova tice oduzeti im anemonu to je isto sto i zabraniti deci da se igraju njihovo drugo ime je anemone fish
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 2:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2014 3:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
....a sto se klovnova tice oduzeti im anemonu to je isto sto i zabraniti deci da se igraju njihovo drugo ime je anemone fish


Laki, oni ce "hostovati" veci Sarcophyton, vece masrume, ili cak i Clavulariu.
Desi se da nece da hostuju anemonu uopste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2014 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da se moze desiti a zamisli kod mene imam ogromnu pecurku otvara se ko atomska bomba i nece ni da je omirisu...
ko da su retardirani
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
naravno da se moze desiti a zamisli kod mene imam ogromnu pecurku otvara se ko atomska bomba i nece ni da je omirisu...
ko da su retardirani


Ako si bas zapeo da ti hostuju nesto, postoji i varijanta da ih naucis "na silu". Smile
Ljudi ponekad izvade klovnove u drugu posudu/kanticu, i zajedno sa njima ubace i zeljeni koral. Klovnovi se uplase u novom okruzenju i sakriju u jedini koral u toj novoj situaciji. Kazu, da nakon vracanja u akvarijum, jednostavno nastave da hostuju taj koral. Vredi probati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre koji dan sam ubacio jednog kardinala velikog oko 4 cm i vidi cuda mislim da su se prepali pa je muzjak prvi krenuo ka pecurci i uvuko se ispod mislim da ce uskoro i zenka poceti za njim posto je on shvatio da mu je dobar zaklon a i da ne "UJEDA".ko deca su zaista plase se nepoznatog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svako ko se uspesno bavi morskom akvaristikom mozda ce samo dodati iz znatizelje jedan slatkovodni al odreci se slane zarad slatke vode moze samo neko ko nije osetio cari toga uz svo postovanje slatkovodnih tankova...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi kardinali se inace najsigurnije osecaju izmedju bodlji morskih jezeva. Jez bi ti rusio korale, tako da mozes sam da napravis nesto koristeci drvene prutice ili bilo sta slicno, ako zelis da vidis njihovo prirodno ponasanje, i odvuces ih na mesto u akvarijumu gde ti zelis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e a iskreno da ti kazem lep je ovaj bangai kardinal al monoton nekako-razmisljam da ga zamenim za pidzama kardinala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes ako zelis, sto da ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde se moze nabaviti hidrometar?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav svim zaljubljenicima u Akvari... dragan 77 Upoznavanje 0 Čet Jun 04, 2020 11:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvaristiku sa Aliexpress-a Alexa777 Razno 17 Sre Okt 17, 2018 12:57 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Oprema za akvaristiku joca93knj Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Mar 10, 2017 2:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodavnica opreme za akvaristiku Turtle Arhiva Malih Oglasa 18 Pon Sep 05, 2016 10:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak u akvaristiku sa Nano 13 l :) lazarcanecorso Akvarijumi 7 Ned Jun 05, 2016 3:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License