----------------------------------- nikouro Sub Mar 19, 2011 1:24 pm ----------------------------------- Svaka čast za objašnjenje. Da li kod top filtera motorna glava stoji u akvarijumu i ubacuje vodu u filter, a ova se slobodnim padom vraća u akvarijum? Potopna pumpa se nalazi u akvarijumu. Sobzirom na prostor koji sam imao na raspolaganju, filter je morao da bude ovakav, sa ovim dimenzijama i sa pumpom u akvarijumu. Da li moze doci do zapusenja motorne pumpe u samom akvarijumu koja baca vodu u top? Moze. Krupni listovi raznih biljaka mogu da zacepe motornu pumpu ( izmedju ostalog ). Kolko mi se cini sa slika ti si ovde napravio prelivni filter sa dve komore, pa se voda iz druge komore preliva preko ovog kosog stakla i vraca nazad u akvarijum. Ja sam pravio isto top filter ali drugaciji je princip ( bez komora). Postavicu slike u tvojoj temi ako nemas nista protiv, inace ne bi bilo lose da slikas filter na nekoj tamnijoj pozadni da bi se lepse videli spojevi i kuda ide staklo. Kod ovih filtera kombinacije i principi rada su mnogo raznovrsnije nego li kod drugih filtera. Razmisljajuci sta bi to filter trebao da ispuni u mom akvarijumu, dosao sam do ovog principa rada i ove kombinacije filtracije. U prvoj komori je mehanicka filtracija, a u drugoj bioloska. Kao i sto sam napisao u dnu teme : Bice jos slika filtera ( sa filter materijalom i u funkciji ). Vreme ce pokazati da li sam bio u pravu za ovaj nacin filtriranja. Takodje, jedan od bitnijih razloga zasta sam se odlucio za ovakav princip i ovu kombinaciju komora, jeste taj da i kad se zaprlja filter materijal, voda se preliva u akvarijum a ne oko akvarijuma. Da, bilo bi lepo i korisno kada bi nam prestavio tvoj Top filter TurboForce.