Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Usisivač - Gravel washer 14 cm i 24 cm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CubanRastaman
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 62

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je li iko upoznat sa ovim serinim usisivačima? Zanima me koja je razlika između njih?

http://www.sera.de/uk/pages/pr.....asher.html
http://www.sera.de/uk/pages/pr.....55-in.html

Je li razlika samo u dužini i obliku ili ima neka razlika u funkciji?

Ako je neko ima ovaj usisivač, može li napisati valja li čemu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez da ulazim u njihovu duzinu, jedan ima ,,zvono" za usisavanje okruglog oblika a drugi u obliku trougla za olaksano usisavanje coskova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CubanRastaman
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 62

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvariju mi je pijesak 1-2 mm pa se bojim da i njega ne bi povlačilo. Je li imao iko s ovim iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3mm ne povlaci. Ne znam kako bi radio sa 1-2mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam ovakav sito mi je malo krupnije od 1-2 mm
http://www.zooroyal.de/aquaris.....niger.html
Za pesak jedino da stavis neki sundjer na usis mada bi se i on zapusio brzo od peska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CubanRastaman
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 62

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko mi je rekao da u vrhu zvona izbušim nekoliko rupica u slučaju ako bude povlačio pijesak. Mislio sam ovo kupiti, ali ne bih volio da ga kupim pa da mi ne služi.

@chikavili, ako sam dobro skužio ti imaš ili si imao ovaj usisivač, jesi li zadovoljan s njim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Pesak" ili podloga i treba da se povuče i da se izvrti da bi se očistilo. Sa dugačkim zvonom nema problema oko toga da li će voda sa sobom sem prljavštine povući i podlogu u kantu. Podloga se u zvonu podigne do 10-12 cm najviše i pada nazad.

Ja koristim neki Resunov usisvač čije je zvono dugaćko 30cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CubanRastaman
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 62

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sloj pijeska je 3-4 cm, a ispod je 1 cm zemlje za cvijeće (terra magma). Ne znam hoće li kad povuče pijesak da ga provrti, povući i tu podlogu od zemlje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CubanRastaman ::

@chikavili, ako sam dobro skužio ti imaš ili si imao ovaj usisivač, jesi li zadovoljan s njim?

Nemam ovaj Serin, ali imam slican od Juwel-a, kao i onaj najjeftiniji koji ima da se kupi po akvaristickim radnjama i mogu da kazem da podjednako rade i taj jeftini i juwelov preskupi - nikakve razlike. Kupovina skupog, firmiranog usisivaca mi je bila najgluplje bacena para otkako sam u akvaristickim vodama Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim DIY varijantu kao i ,čini mi se, mnogi drugi akvaristi. Providna plastična flaša, plastična cev i crevo i usisavanje je efektno isto kao i sa brendiranim proizvodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CubanRastaman ::
Sloj pijeska je 3-4 cm, a ispod je 1 cm zemlje za cvijeće (terra magma). Ne znam hoće li kad povuče pijesak da ga provrti, povući i tu podlogu od zemlje?


Ubadaj zvono samo do dubine do koje ne može da dokači zemlju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusavam da nadjem adekvatno resenje te DIY varijante, jel moze neko slikovito objasnjenje, ovo sto nadjoh na forumu je sa motornom pumpom -.-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš za 200+ dinara onaj resun najjeftiniji i ovde na forumu kako da napraviš od njega usisivač pomoću aeratora, meni trebalo 5 minuta:
uradi sam
ne znam za pesak, nemam gde da probam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja drzim prst na drugom kraju creva, kraj koji ulazi u kanister, kantu ili gde vec vadite vodu, i kada vidim da malo vise sljunka, pesak odlazi ka vrhu zapusim prstom sljunak se vrati dole i onda sklonim prst i opet tako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Imaš za 200+ dinara onaj resun najjeftiniji...

Bas na taj sam mislio. Maltene se ne isplati praviti sam Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem Sera gravel cleaner i IvanGrozni Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jun 10, 2014 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivač dna Sera gravel cleaner? IvanGrozni Ostala oprema 16 Sub Nov 30, 2013 10:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivač mulja ??? Mirche01 Uradi Sam (DIY) 11 Ned Okt 13, 2013 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivač Nensi Ostala oprema 15 Čet Avg 15, 2013 2:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivač :D Doc Razno 5 Pet Maj 31, 2013 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License