----------------------------------- Veki Uto Okt 03, 2017 3:14 am Uzgajanje kozica za totalne pocetnike ----------------------------------- Dobar dan svima, ja sam Ivan, novi sam clan foruma. Totalni sam laik u akvaristici, zbog toga sam i otvorio ovu temu. Po onome sto sam citao i informacije koje sam ovde nailazio to deluje veoma prosto za nekog ko se vec bavi ovim.Od opreme ne posedujem nista, ali voleo bih da pocnem da uzgajam kozice,jer mi deluju zanimljivo kao nov hobi. Zanimaju me sledece stvari. Sta je od opreme sve potrebno(bukvalno sve nabrojati),preparate, kako dobijate odredjenu PH vrednost vode, kako se tretiraju takvi akvarijumi, priprema akvarijuma, kako se odrzavaju, menjanje vode, usisavanja dna. Ne poznajem nikoga gde bih to mogo uzivo videti ili dobiti savete.Takodje bih mozda ubacio par neonkica(posto sam citao da bi oni mogli ici zajedno sa kozicama), da bi mi akvarijum bio sareniji(mada me zanima kako bi to uticalo na kozice, da li bi im bilo stresno da zive u okruzenju sa njima). sa kojim brojem kozica bi valjalo krenuti, ako bih ubacio neonkice, koji je broj neonkica je recimo minimalan za jedno drustvo. Da li bi valjalo drzati dva puzica helene preventive radi...itd.