Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uzgajanje ribica u velikim kanisterima i kacama za vodu! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2016 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jedan dio bi bio u hladu, a drugi dio na direktnom suncu, ove temperature su najveci problem trenutno, valjda ce za 7 dana biti ljepse
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2016 10:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kowalski.
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2015
Poruke: 27
Lokacija: Guca

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2016 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se bese dobija zelena voda , pusti se da samo odstoji ili sipam kisnicu u cistu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2016 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena voda se dobija vremenom kada obicna stoji na suncu , medjutim sam proces mozes ubrzati sipanjem malo zelene vode , ja sam sa 1 litar jako zelene vode zazeleneo za 2 dana 2 500 litara vode ,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2016 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam to, ali prije skoro dva mjeseca voda se nasula u posudu, samo se ceka lijepo vrijeme Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2016 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo te posude od 60l u kojem se planira ovo ljeto uzgajati guppy, molly i ksife

Image

Image

A evo sta nam je problem, tj. kakvo se vrijeem sprema, zbog vremena je sve odgodjeno.....

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule90
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2015
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2016 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav drugari temu sam skoro video tako da se taek sad ukljucujem. nasao sam neko bure staro 200l koje naravno curi. ubacio sam dva velika dzaka jedan u drugi pa u bure i drzi vodu vrh. Danas sam napunio bure skoro do vrha 10 cm mozda ispod i satvio retak dzak preko otvora.temperatura je sada 17 stepeni. sto se filtera tice planiram top filter ali sa ne nekom jakom pumpom samo koliko da okrece vodu. aeraciju ne bih posto imam taj filter mislim da mi nije potrebna. ubacicu vecu klicinu drezge(gupi trave) one ce da prekrije povrsinu pa ce malci tu da se kriju. ubacicu 7 zenki gupi koje su se vec kotile i 3 muzjaka. pa sta bude. neki savet iskusnijih ? imam i ove muzjane nzm da li da rizikujem njih, tj planira da vidim kako cu s ovima pa ako bude ok onda i ove pustam
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2016 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi trebalo nikom nista da vali ali ti tu mozes slobodno vise ribica , odnosno pusti vise zenki recimo 10 i 3 muzjaka samo max , i ubaci 2 korija mozda i vise * ja nekad ubacim torokantume ,,

inace sto se tice mojih pilot ribica sve su zive i zdrave ,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2016 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje bih morao reci da sam primetio da je dubina manje bitna u odnosu na sirinu , drugim recima da je ovaj sud umesto oblika bureta oblika kade odnosno manje visine a vece povrsine mnogo bi bilo zgodnije za ribice ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule90
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2015
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2016 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovo moje bure nije mnogo duboko nekih 60 cm odprilike a onako dosta je siroko Very Happy imam neke mlade pandice nekih 6 kom i 4 kom velike tipa 2 god su kod mene. mogu ove male da bucnem pa nek se goje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule90
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2015
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2016 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pomazite
ubacio sam 5 zenki i jednog muzjaka gupi i bure da budu piloti Wink
ubacio sam ih pre 3 dana. kada sam ih ubacio temperatura vode je bila 21 stepen a posle samo 3 dana spoljna temperatura je naglo pala sada je 10 stepeni napolju kod nas u Nisu nzm kolika je vode
sta da radim da ih lovim ili ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2016 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dule90 ::
Ljudi pomazite
ubacio sam 5 zenki i jednog muzjaka gupi i bure da budu piloti Wink
ubacio sam ih pre 3 dana. kada sam ih ubacio temperatura vode je bila 21 stepen a posle samo 3 dana spoljna temperatura je naglo pala sada je 10 stepeni napolju kod nas u Nisu nzm kolika je vode
sta da radim da ih lovim ili ?


Zato sam i napaisao da se treba sacekati, bolje ih izbaci je 10 stepeni nece mozi izdrzati i sacekaj lijepo vrijeme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule90
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2015
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2016 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poslusacu Vas savet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2016 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

piloti su piloti ...sluze ispitivanju ..
a ne hvatanju ..ja bi ih ostavio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2016 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gurnuti tropsku ribu u 10 stepeni nije pilot vec kamikaza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2016 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tropska je sirok pojam ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License