Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uzgajanje ribica u velikim kanisterima i kacama za vodu! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ilija6201
Akvarista



Registrovan: 13 Feb 2017
Poruke: 18
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Maj 17, 2017 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ja ribice mogu izbaciti vec sutra uz grejac od 200w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 17, 2017 3:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Maj 18, 2017 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam gledao nešto po netu i trebalo bi da možeš ali to niko ne može da ti garantuje. Ne znam zašto žuris, voda treba da stoji na suncu bar 2 nedelje da bi se pojavile alge i ostale stvari kojima će ribice da se hrane. Ja isto planiram ove godine da probam sa gupikama, imam neku posudu od oko 90l, ne znam dal je malo ali mislim da cu svejedno probati. Možda za vikend napunim vodu i pustim da malo stoji tako jedno 2 nedelje. Kakve kace, posude vi koristite, jel ima neka jeftinija varijanta koja bi mogla da se iskoristi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilija6201
Akvarista



Registrovan: 13 Feb 2017
Poruke: 18
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Maj 18, 2017 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja zurim jer imam veliku kolicinu ribica koje su trenutno u 40l... Imam kacu od 500l platio sam je 3300. Mislim da ti je cak jeftinija varijanta da iskopas rupu u zemlji (ako imas gde) i oblozis je najlonom, ali ce vremenom taj najlon popustiti - izdrzace ti sezonu ili dve...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam kako da smanjim fotku na 250 da bi je okacio pa sam ovako majmunisao nadam se da se nesto bar vidi,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi se da ih bas ima dosta. Ja sam takodje ubacio pre dve nedelje, cini mi se da su zdrave i srecne, imam i malce. Gupike su u pitanju. Slikacu danas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moje davno ubacio Smile da ima ih dosta i u tom bazenu imam i razbore, tetre koridorase i svasta nesto..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://youtu.be/ulL4Mbjv25o
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo kratki snimak, cisto ako nekog onteresuje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 30, 2017 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vaooo, bas ih ima. Koliko dugo su napolju, da li menjas vodu i da li ih hranis? Koliko si ribica inicijalno ubacio, koja je zapremina? Bilje mi se jako svidja, ja ubacio neku travku, kao gupi travu, i nije nesto preživela, krenula da se raspada pa sam izbacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jun 30, 2017 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju su dva razlicita bazena , jedan je davno vec u funkciji i to je prvi bazen sa snimka , on je raznolik i od zivog sveta ima tetre , razbore ,ancije ,korije ,torokantume , lisice , gupike ,ksife , molije , zapremina je 1 000 litara ,

drugi ima samo gupike i on je max kapaciteta 1 000 litara trenutno oko 400 litara vode u sebi ima ,

ja za razliku od drugih faforizujem ranije pustanje ribica medjutim moje su prirodno i navikle na nize temperature ( prirodna selekcija dugog niza generacija ) prosle godine ima u temi tacan datum pustanja i to je bio pocetak maja , a ove godine veliki bazen ovaj prvi nikad nisam ni rasformira odredjenim tehnikama drzao sam ga u funkciji i zimus sa ribicama , onda prvim danima proleca je nastala eksplozija zivota i ribice bujaju , od male kolicine prezivelih nastalo je pravo carstvo zivota ,

na dnu ima odliv koji se lako otvori i voda se menja sa vremena na vreme je izmenim , oko 30 % mesecno recimo , hranim svaki dan vise puta ali to zato sto uzivam vise nego zbog ribica one stvarno imaju obilje hrane ali svakako im prija dohrana .drugoi bazen je oformljen u maju ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zaneti
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2016
Poruke: 24
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

corvus koja ti je ovo trava sto koristis? ja koju god da ubacim ona se raspadne ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

razlicite vrste trava , ali su sve one pokupljne davno u divljini da kazem da je tu obicna barksa trava u jednom a u drugom bazenu je nana , i druge akvarijumske trave ali su takodje osetljive i raspadaju se , tako da je najbolje po meni obicne barske iz nasih mocvara ubaciti i gotovo : )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da od akvarisjumskih je u ovom jednom nana , usterijana i valisnerija a u drugom samo barske , naravno kada uzimate barske ne uzmete ih punu kofu i tako ubacite u bazen vec samo pelere i takve pelcere properete ,proberete i ubacite u bazen ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Uto Jul 11, 2017 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ljudi. Smile
Znam da je možda kasno za gupike napolju tek sad, ali ja sam napunio bure neko (ima 50ak ), danas mi stiže od 120l,pa ću vrv. to od 120l iskoristiti. Voda u buregu stoji 5-6 dana već. Osvetljeno je suncem do 11h, posle nije. Medjutim, temperatura u buretu, u podne je 36 stepeni. Pre nego što ubacim ribice, recite mi da nije to mnogo? I ako jeste (a ja mislim da jeste), neki predlog za rashlađivanje ili da premestim bure. Mada se nadam, to od 120l će teže zagrejati sunce toliko, možda grešim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License