Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uzgajanje ribica u velikim kanisterima i kacama za vodu! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je tema malo zapostavljena, pretpostavljam zbog leta koje je kasnilo, evo da je malo osvezimo sa par slika. Fontana je po mojoj proceni oko 400l, pre mesec dana cim su prestale one dosadne kise i temperatura postala letnja, ubaceno je 10 gupija za pocetak i jedna zalutla zuta moli… pa videcemo kako ce se snaci i sta ce na kraju biti…

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 16, 2018 1:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2018 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da se javim, nakon završene sezone uzgoja u fontani 😃
Kod mene je bilo uspešno što se tiče broja preživelih malaca. Sada u iz fontane sa slike prebačene u ovaj alvarijum oko 100komada ih ima, ima ih još u velikom akvarijumu, preći će i one ovde, mada su tamo matične Smile
Juče su prebačene u akvarijum, a već je 8 komada prodato 😃
Da naglasim da su gupike iz uvoza, a ima i po koji ksifo 😊
Btw, na fontani ima biljaka ovo su slike sa početka uzgoja 😃
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 27, 2018 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moje bure rasformirao pre desetak dana. Odabrao sebi 4 komada plavih ksifoa za podmladak. Ostalo sam poklonio prijateljima koji imaju akvarijume. Tako radim svake godine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2022 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da je tema stara ali da ne trazim dalje ako neko odg hvala. Imam neke kace od po 500, 750 i 1000 litara. Da li sada u martu mogu da u nju pustim japanke da li cem im faliti nesto posto ih ima 5 komada velicine oko 5cm a akvarijum je mali 45 litara. Zao mi je da ih nekome dam a vidim da ih dosta ljudi drzi u kacama i buricima. Rasformirao bi akvarijum jer mnogo prljaju i voda je stalno mutna sto me zivcira i bode u oci. Ocistio bih akvarijum i stavio da se ponovo ciklira samo sto bih ovog puta uzeo kao sto sam i uvek gupije molije i druge vrste zivorotki da ne nabrajam dalje. Ove japanke zena kupila sinu i ako ih dam ima da place katastrofa a cim su ih doneli znao sam da je akvarijum mali cak i za dve. Dakle zanima me da li mogu napolju u kaci ona je visine oko 1 metar valjda sada ne moze da zamrzne ipak se otopljava a i koliko sam ja razumeo japanke su hladnovodne ribe. Pa cu letos da probam sa zivorotkama u kaci posto imam jedni 10tak kaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2022 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemas plan da uzimas veci akvarijum, bolje je da ih poklonis ovde nekome ili da ih zamenis u pet shopu za nesto drugo, a detetu objasni.
Sta bi radio sa njima ako ribe prezive do jeseni/zime kada temperature padnu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2022 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio bi veci akvarijum ali ovog momenta nisam u finansiskoj mogucnosti. Svakako sam mislio da kupim veci akvarijum jer ne planiram da drzim samo zivorotke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License