----------------------------------- Milivoje Lampa Pon Mar 14, 2022 4:33 pm ----------------------------------- Vidim da je tema stara ali da ne trazim dalje ako neko odg hvala. Imam neke kace od po 500, 750 i 1000 litara. Da li sada u martu mogu da u nju pustim japanke da li cem im faliti nesto posto ih ima 5 komada velicine oko 5cm a akvarijum je mali 45 litara. Zao mi je da ih nekome dam a vidim da ih dosta ljudi drzi u kacama i buricima. Rasformirao bi akvarijum jer mnogo prljaju i voda je stalno mutna sto me zivcira i bode u oci. Ocistio bih akvarijum i stavio da se ponovo ciklira samo sto bih ovog puta uzeo kao sto sam i uvek gupije molije i druge vrste zivorotki da ne nabrajam dalje. Ove japanke zena kupila sinu i ako ih dam ima da place katastrofa a cim su ih doneli znao sam da je akvarijum mali cak i za dve. Dakle zanima me da li mogu napolju u kaci ona je visine oko 1 metar valjda sada ne moze da zamrzne ipak se otopljava a i koliko sam ja razumeo japanke su hladnovodne ribe. Pa cu letos da probam sa zivorotkama u kaci posto imam jedni 10tak kaca.