----------------------------------- Običan Čovek Ned Jan 14, 2018 7:49 am Vadjenje biljaka iz akvarijuma ----------------------------------- Zdravo. Imam akvarijum od 80l, formiran vec oko 3 meseca. Od riba u njemu imam samo gupi od riba. Kada sam formirao akvariujum zeleo sam da bude biljni i od dekoracije prakticno nista nisam stavio i sada sam se pokajao. Zanima me da li mogu da izvadim neke biljke i na njihovo mesto stavim panj neki. Od biljaka imam limun, valisneriu, kriptu, riciu i napred sagitariu. Valisneria i kripta su te koje bih izvadio iz jednog coseta i stavio panj tu. Ne znam kako da ih izvadim, a da ne podignem dno. Podloga mi je sljunak crni kupovni oko 5cm, mozda i vise, a na dnu sloj zemlje za cvece. Ta zemlja me i brine jer biljke su pustile korenje sigurno i ako ih izvadim podici ce zemlju. Ili je resenje da prosto presecem biljku skoro pri dnu i bacim, a koren nek ostane? Nadam se da sam bio jasan :D Ostala pitanja zavise od toga da li je moguce izvaditi ove biljke uopste xD