----------------------------------- Zivadin Ned Jun 30, 2019 11:32 pm Varijetet skalara ----------------------------------- Zanima me koji je najredji, najskuplji i po vama najlepsi varijetet-boja skalara? Trazio sam po netu ali su informacije prilicno razlicite. Obozavam skalare i mislim da ih imam u skoro svim bojama na koje sam uspeo da naidjem (red devil, zlatni, koi, trikolor, skroz beli, skroz crni, cokoladni, albino, divlji), ali verujem da za dosta boja nisam ni cuo. Ovo pitam iz razloga sto cu mozda biti u mogucnosti da uvezem par skalara pa cisto da znam na sta da obratim paznju. Tema je mozda mogla da bude u pod forumu Ribe, pa ako je greska sto je otvorena ovde neka je admini prebace. ----------------------------------- Peku Pon Jul 01, 2019 12:39 am ----------------------------------- Da li pitaš za vrstu Pterophyllum scalare ili ceo rod Pterophyllum? Jer Pterophyllum(altum, scalare i leopoldi) uglavnom zovu skalari. Iz reke u akvarijum je najlepša ali i najteža opcija. A nije ni jeftina.