Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vasa iskustva sa Skalarima... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogi akvaristi su skepticni prema skalarima.Zasto?
Interesuju me Vasa iskustva sa ovom vrstom riba.
Mozda odgovori pomognu buducim akvaristima pri odabiru ribica za njihove akvarijume...
Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 6:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aleksandar99
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 132
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi ti preporucio da ih drzis sa borcima ima da ga iscupaju celog kao i sa zebricama sto se kod mene desilo Sad
A za ostale procitaj ovde http://www.akvarijum.org/forum.....-t553.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja znam dosta o skalarima,ali iskustva sa tom vrstom su razlicita...
Pitanje je postavljeno svim akvaristima koji poseduju duze vreme ovu vrstu ribica...
Ponavljam,zbog drugih -novih ljubitelja ove vrste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ja ih cuvam sa zebricama i lepo se ponasaju....skalar prelepa riba otmena i graciozna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam skalara sa borcem. Pošto su skalari teritorijalne ribe, treba im vremena da prihvate novog člana u akvarijumu što se ponekad završi kobno po nove stanovnike. Pogotovo ako je akvarijum manjih razmera. Kada sam ubacila novog borca dve nedelje je bio odvojen u kotilici (puštala sam ga i vraćala u nju kada bi ga skalar napao). Već sam mislila da ću ga pokloniti nekome, ali kažem posle dve nedelje su žestoki napadi prestali i sada žive u skladu. Jedino pred mrest skalara su svi saterani u ćošak i tri dana se sklanjaju s puta skalarima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam cuo da su mnogi skepticni prema njima vise nego prema drugim ciklidima. Ciklid ko ciklid, teritorijalna riba, nisu za male akvarijume, a ni zbog svoje velicine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako ih ne drzati sa manjim ribama, jednom sam ostao bez 10 neonki za nekoliko sati.
Takodje, ako ih neko drzi sa zivorotkama moze da zaboravi na prinove, osim ako nema bas ubiljen akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da skalare ne mozemo svrstavati u kategoriju sa ostalim ciklidima,posto znamo kakao se skalari ponasaju u drustvenim akvarijumima,a kako ostali ciklidi...
Skalari su dosta izdrzljiviji nego vecina ciklida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koliko sam uspeo da primetim dosta je nepredvidiva riba i iskustva su razlicita ovde na forumumu moze da se nadje da neki clanovi drze sa neonkama a ima i primera gde neonke nisu opstale...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Držim 4 skalara ( dva mužjaka i dve ženke ) tj dva para ostali njihovi "drugari" su oko 26 kraljevskih neonki, 11 šerpica, 10 Razbora ( heteromorpha ), 10 Zebrica, 2 mužjaka Ksifoa i jedna ženka, oko 10-ak gupija, Botia Lochata, 3 Ancistrusa i 4 Sterbai u 300l.
Nisam imao nikakvih problema u smislu napadanja, jurnjave po celom akvarijumu, ubijanja, izgladnjivanja i tome slično, jedino što se oni medju sobom koškaju i teraju, ali jedna jako zanimljiva stvar su Šerpice Very Happy inače moji najveći ljubimci, šerpica kao da ih namerno čika tj provocira tj upadne u teritoriju i čeka da ga ovaj pojuri pa skalar jurne za njom a ona kao metak mu pobegne i tako po ceo dan, u krug. Laughing
Ali extremnih slučajeva kao neki što imaju da se ubijaju i ranjavaju to nisam imao, verujem da je stvar u tome što sam skalare ubacio dok su bili jako mali a ove ostale ribice već stare po pola godine, možda i više pa su se i navikli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesi negde prestavio taj aq voleo bi da vidim slicice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj da su slike katastrofa zbog jakooo loše kamere i koliko sam se smorio tako reći uopšte ne slikam, a i u AQ mi je totalni haos jer pripremam za novi setup, ali iskopao sam par sličica Skalara.
Evo su ženke trikolori.

[img]http://www.stavi-sliku.info/?v=yAEbt.jpg[/img]
[img]http://www.stavi-sliku.info/?v=53UgE.jpg[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
borkozmaj
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2013
Poruke: 53
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja bih voleo da vidim tu količinu riba! Smile


p.s. šta su šerpice?
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šerpice.. Very Happy Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=oXcoGhyAMWg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
borkozmaj
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2013
Poruke: 53
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj neku sliku akvarijuma!

Još ako imaši video bilo bi super!
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebna vasa pomoc oko rasvete djilepfc1970 Rasveta 8 Sre Jul 15, 2020 10:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gyre pumpe Iskustva Laki Oprema u morskoj akvaristici 17 Čet Jan 10, 2019 11:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clear water filter masa - iskustva? Zivadin Filteri i pumpe 19 Sre Dec 26, 2018 10:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic iskustva.... igorce Rasveta 4 Ned Jun 17, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa skalarima scoutdarko Ribe 4 Čet Feb 15, 2018 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License