Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 vase misljenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne za sadjenje, nego za cikliranje....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U kratkim crtama je da napunis akvarijum i nista ne diras Smile jedno vreme.

Formiraj akvarijum i pustis da ti sve radi, pumpa, filter... ali ne ubacuj ribe odmah. Strpi se bar nedelju dana.
Obicno vecina preskace cikliranje akvarijuma jer su nestrpljivi ali je bolje da se prodje period cikliranja. Mozda ribi nece biti nista ako je voda i sam akvarijum star jedan dan ali ce se ipak bolje osecati kad se uspostavi neka ravnoteza u akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako sam dobro razumeo, postupno ovako, stavim pesak, pa sljunak preko njega,postavim grejac, filter, pumpu, napunim vodom i zasadim zeljene biljke postupkom, koji si mi objasnio, ubacim hranu za ribice, ukljucim filter, i grejac, i cekm tako 2 nedelje, onda potom ubacim pilot ribu, pa ako ona prezivi 2 dana sve je ok i onda stavljam onu koju zelim? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E tako Wink
Izvestavaj kako stvari idu kad budes to radio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vazi, hvala na pomoci svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ne mora bas 2 nedeje sad....sto vise to manje hlora..ali ja cekam3-5 dana !!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iko cikliranje se nevrsi zbog hlora, hlor tu i tamo je opasan al ni priblizno nije opasan kao amonijak...amonijak ubija sve ribice u roku od 24h ako ga ima imalo...

e sad cikliranje se vrsi da bi se u filteru stvorile korisne bakterije, jer ako aq nije iscikliran, a mi hranimo ribice, sav visak koji ribice nepojedu se vremenom raspada i nastaje amonijak(nemora hrana da se raspada, moze i list biljke, neka crkla ribica itd) e sad kad nema korisnih bakterija sta se desava nema ko amonijak da pretvori u nitrite i nitrate, tako da dolazi do pomora riba i mi se pitamo sta se desilo...

tako da je obavezno cikliranje, dakle beta poslusaj bojana, sve postavi u aq, pusti sve u pogon, ubaci malo hrane da se raspada i priroda ce sve odraditi sam u roku od nedelju-dve.... korisne bakterije ce se same stvoriti koje ce da razlazu amonijak u nitrite i nitrate, koji nisu opasni i koriste kao hrana bilju.. .tako da bolje je spreciti nego leciti... tj bolje je odraditi cikliranje kako treba nego doci kuci i zateci ribe sve mrtve...

a sto se tice hlora, najbolje je kad vrsis izmenu vode da predhodni dan vodu spremis i ostavis 24h da odstoji, ako imas zivaca onda je jos bolje 48-72h da odstoji, ja naprimer rokam direkt iz cesme-jer sam sa godinama izgubio strpljenje oko menjanja vode, sto NEPREPORUCUJEM tebi nego da menjas kako treba...a sa godinama ces steci rutinu i iskustva, pa ces i ti znati kad smes direkt iz cesme, kad ne itd... pogotovo ne sad kad je voda jako hladna, a ako uzmes toplu iz bojlera onda eto jos vise hlora... tako da za pocetak ti lepo kad menjas cekas da odstoji 24-72h...

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala nebojsa, to sam bas sad hteo da pitam, ima puno kojekakvog smeca po akvarijumu, japanke to prevrcu,i sad sve tako pluta po aq, jel mogu da promenim celokupnu vodu, i ocistim kamencice, a da one za to vreme budu u nekoj posudici? inace, vodu sam prekjuce ostavio da stoji:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nevalja menjati svu vodu, najbolje je da menjas jednu 1/4 ili 1/3 ili ako rokas hemije zbog bilja, onda mozes i 1/2 vode, al nikako celu, a sto se tice pranja kamencica, opet nevalja, samo isifoniraj dno, uzmes crevo i igras se srkija-ako si gledao tu reklamu od foliranata Smile salim se uzmes i posrces crevom tu prljavsinu sa dna... ja sam protivnik japanki, jeste lepa riba al po meni nije za aq, za vrtna jezera, aboratume itd jeste,al za aq, posebno ako je mali, nikako nije, jer je ona riba koja dosta prlja, jako je prozdrljiva, sve sto joj se ponudi ona pojede, cak kad porase jede i manje ribice, bilje itd... niakko je nevolim, kad god odem u pet shop ja popizdim kad vidm kako ko udje u radnju odmah se zakuca za japanke, a neznaju u sta s upustaju sa tom ribom... evo ja od pocetka bavljenja akavaristikom nikad nisma imao tu ribu u aq, niti cu pa makar mi rekli evo ti nebojsa jedan aq od 1000l, koji je sredio licno cika amano...nebih ga uzeo... Smile) al nemoj misliti da ti sad ja da kazem prdim oko japanke, jeste lepa riba, al samo prestavlja problem u aq i pravi ti vise polsa i muke, jer morao bi svaka 2-3 dan da sifoniras, menjas vodu itd... ja licno volim sitne jatne ribice, nema lepseg prizora nego kad vidis gomilu malih riba koje se krecu u jatu kroz bujno bilje...a plus su mirne,nista nediraju, nezahtevaju puno hrane, neprljaju puno itd... i opet ponavljam neprdim ti, nemam nista protiv sto imas japanke, znam da us na poklon i da je ti tesko da ih se otarasis, plus su ti garant prirasle srcu... jbg sta da ti kazem, negine ti da menjas vodu cesce i da usisavas dno cesce...
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha, a kako da je posrcem?Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da jos nesto bitno ti napomenem, posto pretpostavlajm da nisi stigo da procitas sve tekstove oko filtracije i hemizma vode, veoma bitna stvar oo filtera, kad menjas filter masu, menjaj samo jedan ili 2 gornja sundjera il ista ti e vec od gore u filteru, a ako nemenjas nego samo peres, onda je bino da to radis sa akvarijumskom vodom, nikako pod cesmom, jer cesmovaca uz pomoc hlora pobije sve korisne bakterije, nego uzmes vodu iz aq u neku posudu-amper i properes sundjere,perol vatu ili sta god vec imas po filteru, bio kugle-keramicke prsenove ema potrebe da peres...

nisma bas bio upratio u tvojoj temi koji imas filter, spoljasnji, kanister, unutrasnji? jer je jako bitno kad vec imas japanke koje bas prljaju vodu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa uzmes crevo jedan kraj nabijes u vodu, a drugi kraj u usta, cucnes da bi kraj u tvojim ustima bio nizi nego onaj sto je u vodi-ako se nepridrzavas fizike, nista od krecanja voe.... kad cucnes i tja kraj je nizi, uvuces vodu, naravno brzo pomeris crevo iz usta da se nenagutas vode i ubacis kraju neku kantu koju si predhodno stavio blizu sebe, e onda onaj kraj u vodi uzmes rukom i polako ides blizu dna da se prlajvstina uvlaci, nemoj bas blizu da neuvuces i kamencice...

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

do k...., vec sam je isprao sa cesmovacom, jbg nisam znao, danas menjam sve, i vodu i cistim filter, i kamenac, aa jojjjjj kako me smara kad vidim taj kamenac na obodu akvarijuma po....dim, cime se to cisti?Wink, imam unutrasnji sundjerasti, jel dobar on?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

al fora je u tome sto je meni celo dno u kamencicima, ja na dnu nemam nista, tj sad imam prljavstinu, i kamencice, moracu da uisam kamenje:(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2010 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa taj sundjer filter ti bas i nece pomoci oko japanki, brzo ce se prljati... ja bih tu grunuo spoljasnji stakleni ili ako imas para onda kanister... a sto se tice kamencica, naravno nekad se i uvuce poneki, naravno kasnije ga iz kante pokupis i vratis... imas i specijalne napravice za sifoniranje-usisavanje dna, koje nemogu da uvuku kamencice, al dosta su skupi-bar oni kvalitetniji, al sto se mene tice najlakse je srkijem Smile)

a za filter i filter masu pazi ubuduce, jer sad opet korisne bakterije se moraju formirati, sreca sto se one neformiraju samo u filteru, njih sad imas svugde u podlozi, na biljkama itd..

ja moju podlogu mozda 1 ili 2 put godisnje izsifoniram, nemam potrebe jer je aq prvo biljnje, imam sitne ribice, malo ali cesce hranim,tako da hrana i nepada tolko na dno a i ako padne tu je kuli,tu je panda da rese stvar veoma brzo,a i koze dosta pomognu...

al sto se tebe tice, ti ces morati to da radis-redovno....
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za misljenje, uginula moly i jo... MilosAkvascape Ribe 1 Pon Jun 01, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman At-f102 misljenje? *Pocetnik *help axentije Početak u akvaristici 0 Sub Jul 20, 2019 2:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav, treba mi vase misljenje infected_specimen Filteri i pumpe 7 Pon Nov 20, 2017 5:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Santa Filomena vase misljene o bolest... djtiestoja Bolest 0 Čet Nov 16, 2017 11:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License