Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 vase misljenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako, skupljam pare za aq od 15 l, i hocu samo jednu ribicu da stavim u njega, al da bude neka do jaja, pa sta mi predlazete, i uz to koje bljke da stavim, i podlogu....?? hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 6:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac i Japanka su najpopularniji "samci" medju ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto je za borca pretpostavljam, aq je ok, islim na velicinu, netreba mu veci, a sto se tice biljka...ja bih dodao, jer biljke nemogu da stete, ne samo da oslobadjaju kiseonik prilikom foto sinteze, nego su veoma bitan faktor u bioloskoj filtraciji... vidjao sam aq pune bilja bez filtera...samo 1 pumpa radi cirkulacije vode...

tako da ti preporucuje bilje, neko sitnije, mozda pogestemon, hm, hc, bluksa, eloharis, liliopsis, tenelus, ili ako bas hoces da to bude neki nezahtevan aq-tj jednostavan za odrzavanje, onda neka manja nana-peti ili neki mikrozorum, malo mahovine na nekoj grani, panju i mislim da ce to biti milina za borca...
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

15l? zasto tako mali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a zasto je mali, borac nije neki plivac i obicno kulira u jednom delu aq, obicno pored neke vise biljke gde odmara na njenim listovima, jedino ako mu je teritorija povredjena onda je brani... al posto ce biti sam nema potreba za vecim aq...al stoji da svaka riba voli veci prostor, al tako gledajuci bilo bi smesno drzanje diskusa u 250l... onda bi trebalo da aq ima makar 1000-1500l da bi se oni donekle osecali komotno... moje misljenje je da je dovoljan taj aq... sacekacemo i bojana ipak je on dosta iskusniji u drzanju ribica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da bojane, cekamo te Smile)) pa da se dogovorimo svi Smile))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bih stavio 2 ribice...ali velike...one su ti malo skupplje japanka kosta 15 evra 1 ali do jajajajajja je Very Happy
ne bih stavljao male ribice ! veliki borac ili japanka najbolje..
nema sta da cekas bojana tvoj ukus sta se tebi svidja to kupi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam, nego samo da cujem njegovu preporuku, naravno i vasu uvazavam, al zelim prvo da se konsultujem sa vama, vi ste ipak u ovome mnogo duze od mene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa je dao lep odgovor Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, javljam se kad budem uzeo aq, da mi objasnite kako se sade biljke Smile))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=706
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, bojane, al mislio sam na ono, kako se zvase valjda cikliranje.... da se napravi jedan biotop Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=264
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojane, ja nista ne razumem, u tom clanku, izvini, al ako bi mogao to da mi das na primeru, ili nekako postupno, posto se jos ne razumem bas tolio u akvaristiku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljka se sadi na sledeci nacin:
Uzmes biljku (predpostavlja se da ima koren, ukoliko nema koren samo je ubodes i ona ce sama pustiti koren) odeces joj koren na recimo 1 cm, napravis prstom rupu u podlozi i zasadis biljku. Posle toga zagrnes mesto gde si je zasadio; znaci popunis rupu i malo pritisnes odozgo cisto da ako riba malo gricne biljku ili iz nekog dugog razloga biljke ne odpluta na povrsinu. Zadnje sto uradis jeste da malo biljku povuces prema gore ali samo malo.

Jel ti jasnije sad malo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za misljenje, uginula moly i jo... MilosAkvascape Ribe 1 Pon Jun 01, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman At-f102 misljenje? *Pocetnik *help axentije Početak u akvaristici 0 Sub Jul 20, 2019 2:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav, treba mi vase misljenje infected_specimen Filteri i pumpe 7 Pon Nov 20, 2017 5:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Santa Filomena vase misljene o bolest... djtiestoja Bolest 0 Čet Nov 16, 2017 11:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License