----------------------------------- Uros Kg Pon Apr 16, 2018 3:27 pm Vazdusna pumpa, resenje za iritantan zvuk ----------------------------------- Ja imam dve vazdusne u dva akvarijuma u dnevnoj sobi, desava se da moram tu i da prespavam ponekad i onda nastaje mucenje tako da na kraju moram da ih iskljucim kako bih zaspao, doduse pocele se da prave problem i preko dana. Probao sam svasta nesto i na kraju sam to resio na ovaj nacin. Umotao sam neko parce drveta u krpu i postavio na pumpu i zavezao gumicom da ne spadne i sada se mnogo manje cuje, skoro kao i da je nema. Probao sam isti metod ali sa kamenom, isto se manje cuje ali je bolja kombinacija sa drvetom. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_304777038_rsz_img_20180416_151640.jpg ----------------------------------- Vukolic.Igor Pon Apr 16, 2018 3:35 pm ----------------------------------- Haha,ima raznih resenja ali je najbole po meni ako mozes kupi wavemaker,kosta oko 10e i resio si se zujanja zauvek.Odlicna stvar ;) ----------------------------------- becke021 Pon Apr 16, 2018 3:39 pm ----------------------------------- Nisi napisao koju vrstu drveta si koristio! :lol: :lol: :lol: Šalu na stranu, ali te Champion-ove pumpe su stvarno šampioni drndanja... Po meni, rešenje su Tetrine pumpe, stvarno su skoro nečujne. Možda jesu malo skuplje, ali u odnosu na količinu živaca koje sačuvaju, vrede svaku paru! :D ----------------------------------- Peku Pon Apr 16, 2018 4:41 pm ----------------------------------- Hehe genijalno :bravo: Kutija od stiropora smanjuje dosta zvuk. Ako je vibracija zbog kontakta sa podlogom plavi filter sundjer uspešno rešava taj problem, redak tvrd ne prenosi vibracije. ----------------------------------- denza025 Uto Apr 17, 2018 7:06 pm ----------------------------------- Ja sam pumpu stavio na onaj vazdusasti najlon (valjda se tako zove) i smanjilo je brujanje bas dosta. Mada i ja sam navikao da spavam ko top kolika god da je buka pa mozda nisam najmerodavniji kada je to u pitanju :D