----------------------------------- Milivoje Lampa Sub Nov 26, 2022 9:21 pm ----------------------------------- Imam ja atman hf 600 na glavnom akvarijumu sa pola litre keramickih perli i 2 pakovanja siporax minija ali sam postavio jedan mali akvarijum za mrest zivorotki pa me zanimalo ako je pumpica sa kapacitetom 270l/h koliko protok vode moze da ostvari ali pretpostavljam da je za 15 l dovoljno kakav god da je protok jer ce tu da borave malci i eventualno jedan koridoras. U tom akvarijumu imam xy168 i xy 2820 pretpostavljam dovoljni za 15l. Inace su zaciklirani u starom akvarijumu a sada cikliram i jedan xy 2836 koji ce tu da ostane pa ako zatreba za ne daj boze imam jedan od 35 litara. Gledai nesto po netu pa stavio crevo na sundjer filter u minut je izaslo 750 ml vode doso sam do neke racunice od 45 litara na sat 2 sundjera sa tim protokom pretpostavljam dovoljno za mresni akvarijum od 15l. Razmisljao sam neki atman unutrasni ali mi protok od 450l/h deluje prejako cak je u akvarijumu od 40l uvlacio gupike a mogu da zamislim sta bi bilo u akvarijumu od 15l sa malcima.