----------------------------------- Trifke98 Ned Sep 24, 2017 10:52 pm ----------------------------------- Debljina podloge jednim delom zavisi od zapremine akvarijuma (možda najviše od visine), jer ako je visina 30cm, a ti staviš podlogu od 10cm - šta ti ostane prostora ? Moja preporuka je da bez obzira na površinu dna i visinu akvarijuma unutra bude malo reljefa, neke biljke se vezuju za panj, neke obikoliš kamenjem , negde ćeš stavljati hranljivu zamlju (ne svuda), Sve u svemu prosek podloge oko 5cm, lako je akvaristi koji ima akvarijum 200+ pa može svašta u pogledu podloge ,u pogledu biljaka prednjeg -zadnjeg plana itd. Daj neke karakteristike svog akvarijuma ,možda dobiješ konkretne savete . Velicina akvarijuma je : duzina 45 sirina 30 visina 30 =40L od biljaka samo imam valinseriju i amazonku e sad me zanima biljke mi bas propadaju nahvati se neka alga crna po listovima i biljke prestanu da napredjuju sad nzm da li je zbog toga ili zbog neceg drugo....Otiso sam u mini petshop ovamo kod mene trazi nesto protiv algi ali nema nista u ponudi sem ribice LISICA nzm tacan naziv tako je zovu narucio sam 3komada i narucio sam osmokot kuglice... imao sam zadnji plan podloge 3cm sad sam povecao na 5cm. u petshopu mi prodavac kaze da mi je mozda previse svetlosti za ovu litrazu da smanjim za jednu neonku imam 2 neonke od 18w. Filter imam Hang-on 300l/h od ribica imam crne tetre,gupike,kralj.neonke Ako jos nesto treba napisite