Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ventilatori za hladjenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno se bakćem da spojim tri ventilatora (kompjuterska) da mi malo spuste temperaturu, pogotovo što će za vikend da ide pakao Very Happy dva ću da namestim da mi duvaju u vodu, a treći da mi otprilike vadi topao vazduh iz haube, dal to baš dobro funkcioniše, ne znam, al ima neke logike Smile, u principu video sam takav sistem na nekom akvarijumu na youtube-u, e sad ako može samo neka mala pomoć, tj predlog, na šta je najbolje da ih spojim, neki adapteri koji su preko 12 volti, mislim da bi mogao punjač za lap top, on je uglavnom od 19 volti, imate vi neki dobar predlog, a i savet u vezi sva tri ventilatora, kako da ih postavim, dal tu opciju 2 da duvaju, jedan izduvava ili neku drugu varijantu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 11:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i 2, npr. jedan ubacuje, drugi izvlaci, sve zavisi od konstrukcije.
Najefikasnije za hladjenje vode je da ih postavis da duvaju u povrsinu, spustices temperaturu u proseku za oko 3 stepena.
Ako su za 12V, onda ih povezes na 12V ili manje, nikako iznad toga (paralelno - oba plusa na plus napajanja, isto za minuse).
Valjda sam ti bar malo pomogao, ima i slika na forumu i netu, snaci ces se. Ako ne, tu smo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad sam već nabavio 3 komada, onda ću ih iskoristiti, a i imam mesta gde da ih lepo postavim, za spajanje, to znam, to mi nije problem, nego mi je veći problem, na šta da ga spojim do utičnice Smile ja sam mislio da ne može manje od 12V, al vidim da može, smisliću već nekako, hvala Smile

evo kakav sam mislio sistem da napravim, od 24 sekunde kreće deo sa ventilatorima Smile
https://www.youtube.com/watch?v=TgujwAa5tsQ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Staro napajanje za PC. Zuta je +12w, crvena 5, narandzasta 3.3, crna je 0/uzemljenje. Napajanja za komp su napravljena da moraju imati neko opterecenje tako da ako hoces a da palis i gasiš ventilatore i ti traje napajanje, navezi bar 1 diodu da sija stalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo nemoj da bude starije od 2000 mislim da su na tim iz 90 malo drugacije cifre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2016 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikouro ovo je super varijanta i verujem da je efektnije kada su ventilatori ukošeni pod određenim stepenom, al nažalost zbog konstrukcije haube, ne mogu tako da uradim, pa moram ovakvu opciju sa youtube-a Smile

Serene za to dal su stariji to moram da proverim kad dođem kući, al mislim da su novijeg tipa, uzeo sam ih iz Računarskog centra na poslu, ne verujem da su toliko zastareli Smile a za malo bolje objašnjenje pisao sam ti na PP
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2016 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto tražim kao ludak adaptere po elektro radnjama, a oni imaju adaptere samo za rasvetu, za koju kažu da može da se koristi samo za rasvetu i ništa drugo nemaju, a sad sam pročitao u jednoj drugoj temi da je jedan forumaš napisao da je povezao ventilatore na punjač za mobilni, jel to moguće s obzirom da su svi punjači na 5 do 6 V?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2016 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

ovakve pretvarače imaš da kupiš na svakoj pijaci ili kod kineza,ako ti je glomazno napajanje od računara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2016 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napajanje od racunara, 300-600 din, u raddnji ili na buvljaku ujedno napravis i nocno svetlo.
100-200din obicna napajanja,
do 500 napajanje za laptop na buvljaku koliko god zelis
kod kineza 500 din biras od 3 do 12 volti adapter za sve.

Inace dosta njih po tim radnjama se ne razumeju, tako da samo ti pogledaj u specifikacijama. moj predlog komp napajanje, ili adapter kod kineza gde biras koju ces voltazu i to za 1 sek menjas, moze ti sluziti za to ili bilo kad kad zelis da povezes led traku bilo koje namene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 18, 2016 3:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DARE021 kupio sam baš danas jedan sličan takav kod kineza, malo mu je kraći kabal, al dobro, prespojiću ga svakako, još samo to da spojim i da vidim efekat pa vam javljam rezultate i slikovno i rečito Smile
Mada sam izuzetno zadovoljan današnjim stanjem u akvarijumu, s obzirom da je danas bilo 36 stepeni, a ko da je bilo 40, kada sam došao kući bila je temperatura u akvarijumu 28 stepeni, tako da sam se prijatno iznenadio, ja sam očekivao preko 30 sigurno, čak su i Ramirezi započeli mrest, tako da im je očigledno prijala voda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Draco
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 29
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sub Jun 18, 2016 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na koliko V rade ventilatori sa računara? 12?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sub Jun 18, 2016 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

12 v DC

mada rade i na 9v
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi moji rade na 12V Smile danas nadam se da cu uspeti da stignem da pokusam da ih namestim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2016 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina radi do 5.5V, ispod toga retko koji. ZA vise komada 12V je idealno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hladjenje - problem Nikolaj Grejanje i hladjenje 18 Uto Sep 11, 2018 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY ventilator za hladjenje akvarijuma midnight Oprema u morskoj akvaristici 1 Sub Mar 17, 2018 4:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hladjenje akvarijuma RasaVa Uradi Sam (DIY) 6 Uto Feb 21, 2017 4:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hladjenje akvarijuma. Raziel84bg Uradi Sam (DIY) 12 Uto Jul 30, 2013 12:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hladjenje akvarijuma milan1ns Početak u akvaristici 9 Sub Jun 22, 2013 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License