Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filter,pumpa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@carpforever Pa jel to moze da prodje za ovaj akvarijum ili da kombinujem nesto ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 9:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze da prodje ako budes postovao ostale parametre tipa osvetljenje,broj riba,higijena i kvalited vode,jednostavno taj filter ti ne daje puno manevarskog prostora

pr. ubacis previse riba,voda se brze prlja,filter nestize da precisti vodu i eto uslova za bolesti


Poslednji izmenio carpforever dana Sub Jun 23, 2012 10:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Saletom. Nisi trebao prvo u kupovinu pa na forum, vec obrnuto, ali dobro sad, sta je tu je. I ja sam napravio istu gresku pre 10ak godina, ali nije bilo ovog foruma, a ni interneta! Smile Nego ovo da procitas:

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

i to da naucis dobro. I sve sto nije jasno pitaj ovde, pa sa debelim predznanjem sta tacno hoces u shop. Inace ako tamo odes pa oni krenu da te ubedjuju sta je dobro gotova radnja! Kostace te nerviranja. Sorry za offic, pumpu ako ima regulator smanji na nekih 150-200l/h i ako je haos u akvarijumu zbog protoka, stavi je na zadnje staklo da izbacuje vodu i mehurice prema prednjem.
Moja je qmax 250l/h. Smanjio sam protok vise od pola i zalepljena je na zadnjem staklu, kao sto sam ti napisao. moj akvarijum je nekih 37l. Ne preteruj sa brojem riba, iskusniji ce ti reci nesto vise o tome, nekih 10ak riba bi bilo ok.


Poslednji izmenio jovica dana Sub Jun 23, 2012 10:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok momci hvala na savetima videcu sto bolje to da resim a nisam siguran da moze da se smanji regulator,odoh sad da proverim dal ima neko dugme ili nesto..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oce moci oko 10ak riba da stane ovde,mislim da sve normalno funkcionise sa strogom paznjom na sve ostalo?sta ostali misle?


Poslednji izmenio Vladimir95 dana Sub Jun 23, 2012 10:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ima 30l, ali smanjis protok i nema frke. Niti se biljke savijaju od struje, niti se ribice bore protiv nje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10 ak riba koje mogu da zive zajedno,da se neugrozavaju,ako izaberes pogresne ni 2 nece moci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@reventon Posto ti imas isti kao moj filter reci mi gde da smanjim to ?

@carpforever Koje mi predlazes ribe da drzim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da nije potpuno isti, ali na istu foru je. Ja na sredini imam kao malu polugu koja se vuce levo desno i time se povecava ili smanjuje protok... Pogledaj dobro filter, mora da stoji negde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cini mi se da je mislio da koristis onu dodatnu cev koja od punog mlaza vode deli na vise manjih,ali mislim da neces imati problema,
sta drzati,sve je stvar ukusa o kojima se neraspravlja,neznam sta ti je vazno kod izbora riba,lepota,lakoca "odrzavanja",neka retka vrsta,neobicna,ja imam zivorotke (gupike,plati,moli,ksifo) i par algara i muljasa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki nemaju polugu za zatvaranje (inače je pločica na kojoj poše +-). Filtere treba birati prema ribama koje ćeš držati. Meni su se pokazali ti mali potapajući filteri bolji nego oni na vazdučnu pumpu. Danas se teško nabavlja dobra pumpa kojoj se mebrane mogu nabaviti kada poželiš a ovih potapajućih ima za malo para i traju li traju. Malo više ode na troškove struje ali bar ne bruje. Meni njihov žubor prija ali me je vaydušna pumpa izluđivala. Po meni su najbolji spoljašnji filteri pa sledeći akvarijum pravi prema potrebi sa jednim spoljašnjim trodelnim filterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje ti zauzima prostor pa nemožeš da ga dobro sakariješ.Ovako sa hang onom imaš samo jednu cev pa je tako lako prikriti.Mada ako ti estetika nije bitna meni nisu ni atman- unutrašnji filteri predstavljali problem voda mi je bila kristalno čista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@carpforever Verovatno...probacu sve pa cemo videti sta ce biti najbolje,a i ja sam planirao da drzim zivorotke poput gupika i mozda nadodam nekog cistaca..

@stsasa Nemam ja taj + i - izgleda...Potapajuci sam vec imao pa mi nije lose radio,sad cu da nastavim sa njim..

@scalar Ma ovaj filter je odlican sto se tice prostora nije nesto narocito veliki a ide uz staklo iznutra(potapajuci) tako da mi nije on problem,a i imam neke dodatke sto cu testirati pa cu videti sta je najbolje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim onaj deo sa crevom za vazduh. Ni onaj drugi prikljušak nije loš ali se meni pokazao prktočniji sa crevom za vazduh. Kada se smanji protok vazduha vreme je za čišćenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,hvala na svemu,malo pre me zvao majstor i rekao da je gotovo staklo pa sutra idem po staklo a onda sledi lepljenje tako da imam ja jos punih mesec dana pre useljenja riba sve cu testirati ! Smile
Hvala svima jos jednom !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License