Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Japanki pojeden rep... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vladavasic90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2012
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2012 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari. Ja sam nov na ovom forumu i nadam se da ćete imati malo razumevanja za mene. Biću možda malo preopširan u ovom postu ali šta da radim, tema mi je dosta bitna. Sad

Imam ribice skoro mesec dana, i za to vreme sam pažljivo proučavao veliki broj postova koji imaju veze sa japankama ali i sa drugim vrstama.

Imam akvarijum od 50-ak litara, a u njemu dve potapajuće pumpe (trenutno nemam para da kupim jednu bolju pumpu, a ni mesta da stavim filter pored akvarijuma), atman pumpu za vazduh, dve biljke i sitan šljunak kao podlogu. Voda je dosta čista i nije prljava iako su japanke dosta štrokave. Vodu menjam na 7 dana tako što izbacujem 1/3 iz akvarijuma. Uskoro dobijam veliki akvarijum od 150 litara.

Sada kad su ovako vreli dani ubacujem kockice leda u akvarijum i aeraciju sam podigao na najveći nivo.

U ovom akvarijumu imam jednu veću japanku od 10-12cm, drugu od 7-8cm i treću od 5cm. U akvarijumu imam još jednog anticrusa i sijamskog algara.

Naime ovu najveću japanku sam dobio kao poklon od moje devojke. Ona je u svom akvarijumu imala dosta ribica ali je većina njih stradala jer je japanka bila dosta agresivna. Nije više mogla da izdrži i poklonila je meni. Nekako mi je bilo glupo da bude sama u akvarijumu i rešio sam da joj nađem društvo. Prvo sam kupio dve već pomenute manje japanke, a potom anticrusa i sijamskog algara.

Velika japanka je umela da pravi probleme kada hranim ribice, često ih je jurila po akvarijumu i nije im dozvoljavala da priđu hrani. Jednom rečju bila je potpuno dominantna. Odjednom stvari su počele da se menjaju. Sijamski algar je naprosto poludeo. Prilazio je svim ribicama sa leđa i počinjao da ih gricka. Nije birao koga će da napadne, ali nekako mu je omiljena bila najveća japanka zbog velikog kitnjastog repa. U toku noći, pre dva dana konstantno je napadao veliku japanku i grickao joj repić. Kada sam to uočio, izbacio sam algara iz akvarijuma u jedan manji. Mislio sam da će sve biti ok međutim to nije baš tako. Nisam obraćao pažnju na akvarijum skoro sat vremena, a za to vreme najmanja japanka je kidisala na najveću i pojela joj skoro ceo rep koji je nekada bio izuzetno lep i veliki. Nije mi jasno zašto je ova najmanja japanka napadala najveću i zbog čega se ova nije branila kada je sve vreme bila dominantna?! Ne primećuju se nikakvi znaci bolesti ili nešto slično kod najveće japanke. Velika japanka se ponaša potpuno normalno i može se reći da je vesela iako je urnisana.

Ne znam kako da postupim. Trenutno držim sve ribice odvojeno i plašim se da ih opet spojim. Zanima me kakva su vaša iskustva i da li ste imali sličnih problema. Video sam da je mnogo ljudi imalo sličnih problema sa gupikama i da su njima repovi izrastali ponovo i da su se regenerisali. Da li će moja japanka ponovo imati lep rep ili će ostati osakaćena? Koliko dugo treba da je držim u izolaciji?

Pozdrav i izvinite ako smaram Smile

Image

Potpuno uništen rep, pojeden sa svih strana...

Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2012 1:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2012 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajd slikaj tog sijamca pa ubaci sliku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vladavasic90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2012
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2012 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maločas sam ga poklonio komšiji. U pitanju je pravi sijamac, a ne lisica. Pažljivo sam gledao kad sam ga kupio, a i posle toga. Primetio sam da je ranije bilo dosta zabuna oko leteće lisice i sijamca. Ova moja ribica ima crnu liniju duž celog tela koja se nastavlja po repu. Telo je svetle boje i ima male brčiće pored usta. Dakle pravi sijamac. Korisna ribica, čistila je akvarijum ali je imala ovakve agresivne ispade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
D-KEE
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2012 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li siguran da se sa njim sve ok - Da li je crvenilo na pocetku repa imala i ranije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vladavasic90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2012
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 05, 2012 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije pre imala crvenilo. To joj je od ujeda, rep je skroz iskidan i izgleda katastrofalno u odnosu na ono što je nekada bio. Najviše me zanima da li će repić ponovo da joj izraste jer malo teže sada pliva iako je dosta vesela i živahna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Čir na japanki Lajka Bolest 3 Čet Dec 31, 2020 2:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest japanki Sirena Xios Početak u akvaristici 1 Ned Apr 01, 2018 9:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uzgajac Ryukin/Black Mopre japanki u ... Ryukin Ribe 3 Pon Jan 15, 2018 12:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zenke japanki drinabb Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jun 26, 2017 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License