Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke pocinju da propadaju pomoc!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mare93
Akvarista



Registrovan: 20 Maj 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lacarak

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2012 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

molim vas za pomoc biljke mi uveliko propadaju
u akvarijumu sam imao oko 30 gupika i nisam nesto puno usisavao dno dok sam menjao vodu u akvarijumu i bilo je sve u redu biljke su rasle normalno
jednom sam uzeo i pretumbao sav pesak da ga ocistim i mesto gupika ubacio 4 skalara i vecina biljaka mi propada listovi trule i kad se odvoje od stabljike zavrse na povrsini vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2012 3:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanja77
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2012 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada si imao 30 gupika njihov otpad jepravio dovoljno mikro i makoro elemenata za bilje sada 4 sakalara neprave dovoljno pa mora prehrana bar je meni bilo tako ja sam sa takvim akvarijumima poceo pre 2 meseca do tada sam drzao malo biljaka sa dosta zivorotki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2012 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni su pocele da propadaju ali od velike temperature, proveri kolika ti je temperatura Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 08, 2012 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
I meni su pocele da propadaju ali od velike temperature, proveri kolika ti je temperatura Wink


Izvanjavam se sto ti upadam u temu mare93, kod mene je 29-30 stepeni i bilje mi zuti, tacnije novi listovi, a i stari nisu bog zna kakvi. 7 manjih ribica su tu na 32l vode. Nema prihrane??? Da li to utice? Zna li neko? Smile


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jul 09, 2012 5:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 09, 2012 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce ostati nesto od bilja na 30 stepeni i da li je pametno uvoditi prihranu mikro i makro elementima u ovoj situaciji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pon Jul 09, 2012 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prihrana kroz vodenu kolonu je takoreci neophedna ako je podloga inertna, sto se temperature tice - cesca zamena vode, a ako prelazi 30 C nema druge nego svakodnevno menjati i po 1/3 zapremene akvarijuma, a ukoliko si u mogucnosti pojacaj i aeraciju... U mojim biljnim akvarijumima osciluje oko 28 - 29 i nisam primetio bilo kakvo propadanje biljaka iako ih ima oko 100 vrsta....


Poslednji izmenio tusta dana Pon Jul 09, 2012 6:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 09, 2012 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

podloga je kvarcni pesak, aeracija je na max od kako je krenula vrucina. Narucicu prihranu i cesce cu da menjam vodu, sad menjam na 7 dana 1/3. Hvala na odgovoru. Izvinjavam se za upad u temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jul 09, 2012 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene verovali ili ne temp. je 31 i flora i fauna ziva i zdrava....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 09, 2012 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CoFi ::
Kod mene verovali ili ne temp. je 31 i flora i fauna ziva i zdrava....


moje se nesto razocarale opasno, ali alge uzivaju. Nosimo se! Smile Narucio prihranu, regulisao svetlo i sad se malo smanjile. Jos da stignu mikro i makro elementi. Nego da ne buknu alge od toga???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš problema sa algama, prihranom ćeš ih udesetostručiti i o tome je pisano već mnogo puta. Redovne izmene vode, mehaničko odstranjivanje, smanjivanje intenziteta svetlosti, CO2..... Sve su to mere za suzbijenje algi i sve naravno piše.


Poslednji izmenio nemanjask dana Uto Jul 10, 2012 12:13 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao i citao, narucio sam mikro i makro elemente, pa dok stignu, ne ubacujem ih jos. Foto period je 8h, prvi sat 15w, 6h-30w, zadnji sat 15w. Akvarijum 32l. neonka i stedna 6500k. Menjam vodu redovno na 7 dana 1/3 i sifoniram dno. Sad cu da pocnem na 4 dana 1/3. Pa kad ih suzbijem, krecem sa prihranom. Nemam co2.Imam kripte, hrastic, uskolisni limun, drezgu, socivicu, valisneriju, javansku mahovinu. Hvala nemanjask! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2012 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu,jer isti ili slican problem imam.
Elem,aqua ostavljen skolskom da vodi brigu o njemu,ali su mi stigle informacije da biljke ubrzano trule,venu,da im lisce opada,po listovima se javljaju rupice.Uz sve to Raspucin(bikolor) ubio je sijamskog algara,a Ridick(ancitrus) je uginuo Sad
Temperatura u aqua je 27 stepeni,svetlo radi 10-12h tako mi bar rekao.
Ovo su preparati koje sam kupila da posaljem
Image
Ovo sam mislila ja onako lajicki da odem i kupim
http://www.zoomalia.com/animal.....-6249.html
Ako vam nije tesko ljudovi,ae jedan prijateljko-drugarski savet: Da li da saljem sve ove hemikalije,prihrane,da li da dokupim i sta da jos kupim ne bi li zaustavila propadanje biljaka ili postoji neko trece resenje? Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2012 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za davanje nekog preciznog odgovora treba vise preciznih informacija,pa cak i da licno vidimo tvoj akvarijum nebi mozda znali sta je u pitanju.
uvijeno lisce,skvrceno,retko...... fali nitrata
zuti lisce,rupice...... fali kalijuma
pojava algi (zelena tackasta)...... fali fosfata
ovo su samo neke od mogucnosti a ima ih jos a mozda i nekoliko zajedno uticu da ti bilje propada,kako odrzava AQ,menja vodu,pere filtere,kako hrani i koliko ribe itd
Koliko si ti dana uopste odsutna
Nesto se sigurno poremetilo,dali je nedostatak svetla,co2 ili makro i mikro elementi
Od stvari koje si kupila 3 boce imaju istu namenu ph-,jedna je protiv algi i gvozdje(ferro),mislim da su kupljenje napamet i nebi nista kupovao dok neko nepogleda akvarijum ko se iole razule ili dok se nevratis,sve to ima i kod nas da se kupi,a pogotovo sto on nezna ni zasto ni kako da ih upotrebi.Ti si to opisala i dozivela kao katastrofu a kakvo je realno stanje to treba da se vidi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2012 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Carpforever sve ovo uzeto kupila sam at hok,po nekom licnom nahodjenu Sad Iskreno receno pre ovog aqua od 100l imala sam aqua od 20l u kome su bille 5 zlatnih ribica,neces mi verovati ali nikakvih problema,sekiracije,nervoze ni stresa nisam imala,sve ribice bile zive,zdrave,razigrane,cele 2 biljke koje su bile posadjene lepo rasle,uvek zelene,a sa ovim aqua od 100l malo-malo pa eto ti iskrsne neki problem :s
Da ne razvodnjavam temu,aqua kada sam posla temperatura je bila 26-27 stepeni,svetlo sam uvek drzala 10h (kupila sam sad i onaj automatizator da pali_gasi svetlo sam,kako li se vec zove), automatsku hranilicu nisam stigla da kupim Sad Rece mi skolski da ih svakoga dana hrani drugom vrstom hrane: Tubifex,larva komaraca,tetramix,proteinskom,karotinskom,stavlja onu tableticu pond....sve ribice su dobro sem rekoh vec Raspucin ubio sijamskog algara,a mali Riddick uginuo(mozda nije imao dovoljno algi i umro od gladovanja Sad jer je on ubacio neki preparat u vodu i oprao je filter(znam da filter nije trebao da pere i da su sad sve one korisne bakterije nestale,ali...) Dok ja opet dodjem u Srbiju od prasume koja je bila u aqua imam utisak da ce ostati pustinja Sad
Ovu slicicu dobih,

Image

ali posto biljke u aqua imaju sve ove simptome,zna li iko postoji li neki preparat koji ima sve te potrebne elemente u sebi ili je najidealnije resenje da kupim taj sistem za CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 22, 2012 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necu da ulazim u pricu sa 5 zlatnih u 20 l,u principu sve moze samo uz koju cenu i koju zrtvu ?!
Neznam koliko riba i kojih sad imas u 100l,ali tako i toliko hraniti je nepotrebno i sumnjam da je preterao sa kolicinom,bolje da si mu rekla da 7-mi dan nehrani.Tako da pored sve ga ovoga ancitrus nije mogao umreti od gladi.Jos jednom kazem sveto trojstvo za sretne biljke je:svetlo,mikro i makro elementi.E sad svi ljudi nisu isti tako ni sve biljke,ali ako ti sve redom propadaju tu nesto bas debelo nevalja.Da eliminisemo svetlo,mada neznam koliko je "star" akvarijum,koje biljke imas,ostaje da nesto nije uredu sa mikro i makro elementima.Dali imas hranjlivu podlogu?
Za brzi oporavak treba utvrditi sta konkretno fali od mikro i makro a za to treba pod jedan testirati vodu sta je unutra sada pa sve ostalo redom.Tebi nema ko to da odradi,tako da po meni ostaje da se ukloni ono sto je propalo,poseci osteceno,usisati dno i da se resetuje sistem.Zameniti 50 % vode,obezbediti dobro strujanje vode,filtraciju,pumpa za vazduh non stop,i posle par dana krenuti sa odgovarajucom prihranom bilja iz pocetka.SAMO dodavanje co2 nece pomoci.Ove tri stvari su povezane kao karika u lancu ako jedna pukne puca ceo sistem.
Nek ti napravi neki foto AQ a ti je objavi>


Poslednji izmenio carpforever dana Ned Jul 22, 2012 11:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License