Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa atmanom 301 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
katas96




Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2012 5:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.. trenutno oformljujem akvarijum (30 l).
Kupila sam Atman 301 pumpu-filter. Može li mi neko odgovoriti šta se dogodilo prilikom montaže pa da on sada samo izbacuje mlaz vode, bez mehurića, iako sam nekoliko dana provela i informisala se po forumima i postupila po uputstvu iz pakovanja? Mehurići su se pojavili na jedan sat, ubrzo nakon sam ga uključila i startovala cikliranje a onda nestali. Probala sam paljenje-gašenje, protresanje pod vodom(naravno pošto ga isljučim) i ništa. Zabrinuta sam - nije pokvaren jer je radio malo. Cev sam izvela iznad površine, uredno..đta bi mogao biti razlog "tišine"?


Poslednji izmenio sale75bgd dana Sre Jul 18, 2012 5:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene sale75bgd: tema odvojena u zasebnu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2012 5:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2012 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko ce ga znati. Skini sa plastiku s pumpe u njoj se nalazi rotor s propelerima pregledaj ga, pregledaj da se nesto nije zapusilo .Pumpu postavi malo dublje i izbaci crevce napolje ,trebalo bi da radi. Pa nam javi sta si uradila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2012 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je potopni filter/pumpa,ja sam imao magi 200 koji isto radi kao i on ali sam imao i dodatak poput creva koji izlazi napolje...Imas li ti taj dodatak?
Ako nemas taj dodatak onda on ne moze ni da radi sa mehuricima,to sto ti je radio sa mehuricima je bilo zbog sundjera dok je iz njega izasao sav vazduh i kasnije se ugasio.U svakom slucaju probaj da otvoris mesto gde se nalazi motor i ocisti ga pa probaj da li ce onda raditi posto sam i ja imao takvih problema i tako ih resavao,pozz i javi sta je bilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
katas96




Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2012 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej, hvala na savetima! Pokušavala sam da izvedem razne "trikove" (prema vašim i još nekim sugestijama od prijatelja), sa ovom mojom spravom. Hm- od danas je tek totalna enigma. Stvarno je glupo da sa novim urađejem ovoliko kuburim, neće da "radi" aeraciju, pa neće... Zbog nemogućeg radnog vremena u ovo doba godine(tereni), free sam tek oko 19h(radnje su 20h već zatvorene) danas sam sa sve pumpom i računom pošla na adresu...pa gde ću da reklamiram pazar. Uz put stanuje i čovek koji privatno izrađuje konstrukcije sa neonskim osvetljem u vidu haube-poklopca i svratih da vidim kako mi porudžbina napreduje na koji minut...ipak, hteo je da vidi šta je sa filterom, stavio ga u svoj aq i sa nekim budženjem sa nastavcima koje je imao-proradilo je čudo! Sva radosna, sa savetom da ništa ne diram, požurih i kad stigoh stigoh kući- šok! MAHINA se opet isto ponašala! Ukoliko sam zbog pomenutog budženja izgubila pravo na zamenu(neke nastavke smo malo modifikovali...), neću da se sad deprimiram i na kraju-nije u pitanju npr. automobil već (izraženo u ulaganjima AKA kinti)-deseti deo onog za šta sam uštedela...kupiću novi filter. Ovo mi je dobra škola za dalje..ostalo će nadam se biti OK. Štreberski sam se upustila u projekat...
Imam i još jedno pitanje. Atman 301 je ovim mlazom bez mehurića, učinio da strujanje unutar akvarijuma postane poput vira u zapremini od 30 l (ovo vidim po jednoj biljčici i jednoj gupiki-za pilot studiju i eksperiment). Kao da je prejak, i imam utisak da bi kad stavim ostale ribice one plivale kao loptice u bubnju za "loto"(viđala sam to kod nekih drugova-koji imaju "Golfsku struju" u akvarijumu pa ribe ni ne koriste peraja već lete bez veze). Ne bih da se tako muče.
Koji bi filter, a isto potopni, bio adekvatniji za više "stajaću vodu", možda slabiji, cene u rangu "Atman trista keca" a da opet "radi poso"? Izvinite zbog preopširnog posta. Nisam, ispostavilo se, dobro postupila kada sam " mrzovoljnog" prodavca(običan uvaljivač izgleda), poslušala pri nabavci...ovdena forumu su svi friendly, pohvaljujem forum-sajt i kad su živa stvorenja za koje delimo istu strast u pitanju, trebalo bi da se samo savetom ukazuje pomoć, bez marketinga. Ništa gore od razočarenja, jer je neko pošto po to hteo zaradu, a da pri tom baš te nedužne divne životinjice budu kolateral. Etika često nije nešto za šta mogu podičiti se, kod pukih prodavaca ljubimaca. S druge strane, ovakvi sajtovi sjajan su način da se takve stvari minimizuju. Ovakav način sticanja znanja i iskustva, koje se danas debelo plaća, direktno štiti životinje i obezbeđuje im kvalitetan život a hobistima iskreno zadovoljstvo, bez da je za to "parčence prirode" uz koje uživamo, nečija pohlepa, vezala nekakav uznemirujući, nemio događaj (kada ribice stradaju jer je neko prećutao važnu stvar neupućenoj mušteriji, psihotične ptice jer je bolje prodati mini kavez nego nikakav itd).
Eto, malo extended pohvala onog što radite- vidi se da je početnički entuzijazam skoro perpetum mobile. Pozdrav i očekujem odgovor vezan za pumpu. Kata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2012 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Katas96, probaj da dok pumpa radi, kroz ono crevce preko kog bi trebala pumpa da vuce vazduh spolja, dunas ustima. Kao kad dunes kroz cevcicu dok pijes sok, pa u casi izadju mehurici. Tako isto. Kod mene pomogne, jer ova moja potapajuca, kad god je ugasim, i nanovo upalim, vrti samo vodu, a mehurice nece da povuce. Zato ja dunem, i ona pocne da izbacuje mehurice. Probaj, mozda ce to pomoci. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2012 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi nam objasnila kakvo je ,,budjenje,, odradjeno da bih motor.pumpa proradila? Jel stavio veci nastavk creva, ubacio pumpu nize u akvarijum ili sta vec ? I kako to kod njega oce a kod tebe nece, te pumpe su isuvise jednostavne .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2012 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako budes kupovala novu potapajucu pumpu/filter predlazem ti da kupis magi 200,pumpa je predvidjena za akvarijume do 60L i uz nju dobijas nastavka 2,jedan je cevcica koja sluzi da je izbacis izvan akvarijuma i tako ti pravi mehurice unutar akvarijuma a druga ti je manje potrebna ako imas akvarijum od 30L.Jos sto je dobro je to sto kada izbacis to crevo napolje imas mogucnost da nastelujes jacinu mlaza tako da ti ne pravi talase po akvarijumu.Ja je licno koristim i perfektna je za moj akvarijum od 40L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

novi sam ovde, pa moj odgovor uzmi sa rezervom. I mao sam slicam problem sa mojom pumpom, ali je sve radilo normalno kada sam je podigao vislje od dna akvarijuma, tek tada je aeracija bila zadovoljavajuca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katas96




Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 24, 2012 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bila sam u jednoj od specijalizovanih radnji gde pored prodaje i aranžiraju akvarijume...pumpa je konačno proradila-tj. imala sam opet stručnu pomoć(otvorili smo filter, pregrupisali nastavke..nešto sam bila naopako gurnula. skratili cev koja izlazi vani-dovodi vazduh i aeriše i buć-buć evo i mehurića a i jačinu mlaza smo regulisali). Iskreno, nisam pisala da opet nešto ne "izbaksuziram" Jako sam zadovoljna sa celim "sistemom" i evo već tri dana radi i sprema aq za naseljavanje..prokuvala sam dovoljno kvarcnog šljunka, prokuvala više puta panj, koji uopšte nije obojio vodu na šta su me upozoravali-šta više je voda kristalno čista. Kada se ribe koje naselim budu adaptirale, fotkaću sve pa poslati i sliku...ne bi ni bilo stvarno da je odmah sve uspelo..Već sada u ovako "prazan"-gledam u akvarijum ..pa dosta od slobodnog vremena. Šta će biti tek kada se zašarene i ribice..pa gledaću sve vreme u "to". Uživancija...Hvala svima još jednom pa se javljam sa foto-rezultatom! Kata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License