Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrijest Trihogastera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vanja
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Apr 2012
Poruke: 8
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Uto Avg 07, 2012 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Imam akvarijum od 50 litara,rasvjeta dvije stedljive sijalice po 20 w,unutrasnji filter. u njemu su trenutno 2 trihogastera i 2 sijamska algara.Primijetila sam prije nekog vremena da jedan trihogaster ima nadusen stomak i da je jako debeo postao odjednom,pitala sam clanove foruma starije,i rekli su da je moguce da je bolesan ili pun ikre,medjutim meni je isto djelovao bolesno.Mijenjala sam vodu cesce,i ustanovila u medjuvremenu da je zenka,sasvim se normalno ponasala,a prije pola sata sam sasvim slucajno pogledala akvarijum i primijetila ogroman broj malih koje je izbacila. Dakle ipak nije bila bolesna. Very Happy e sad,zanima me,s obzirom da nisam ni ocekivala da je to u pitanju,a nemam iskustva sa tim,sta preporucujete da uradim,i da li uopste mogu sad nesto da uradim?Koliko vidim ostale ribe ih ne diraju,plivaju svuda po akv.Malo su me uhvatile nespremnu,s obzirom da desetak dana nisam bila tu,pa nisam mogla da pratim stanje u akvarijumu.
Svaki savjet dobrodosao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 07, 2012 8:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Avg 07, 2012 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da odgovorim i ovde.
Ako si u mogucnosti, mladj prebaci u drugom akvarijumu jer ce ih vece ribe u skorije vreme sigurno ... pojesti. Pojacaj ishranu roditeljma tj cesce ih hrani tokom dana. Odrzavaj maksimalno cistocu akvarijuma , i bice sve Ok.
Nadamo se nekoj slici ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 07, 2012 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepa vest! Mlađ trihogastera je izuzetno sitna, mora da je već duže vreme u akvarijumu čim si je primetila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vanja
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Apr 2012
Poruke: 8
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Uto Avg 07, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam je tek danas primijetila,nisam bila tu neko vrijeme:) Okacicu sliku uskoro,a potrudicu se da osiguram da ih ne pojedu Smile Hvala na pomoci,opet Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ribolino
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2012
Poruke: 18
Lokacija: Kotor

PorukaPoslao: Čet Avg 09, 2012 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i meni se slican problem javio tokom dana. tacnije muzjak je zauzeo cosak akvarijuma napravio gnijezdo i uhvatio sam ribice u ljubavnom zagrljaju Smile sve se to desilo juce, danas je muzjak sam ispod gnijezda i ne da prici ni jednoj ribici ispod i zenku cera. gnijezdo evo odrzava vec drugi dan al nisam siguran da ima ikre, bar ja nista ne pirmjecujem u pjeni.u koliko se pojave malci premjesticu ih u drugi akv...
al me interesuje sledece, imam muzjaka i dvije zenke i posle koliko vremena bi opet mogli da se pare? ako neko zna, kako bi ih odvojio u drugi akv i tako povecao sansu da prezive malci jer u sadasnjem akvarijumu pored barbusa tesko da ce nesto opstati i pored gusto nabijenog akv biljem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina zenki ikrasica se napuni posle dve nedelje i opet moze da se mresti. Uz dobru ishranu moze i malo ranije. Ovo se odnosi i na Trihogastere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mrijest platy ribica.. ccleaner Razmnožavanje 3 Pon Feb 26, 2018 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban mužjak trihogastera Plivac Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Okt 02, 2017 10:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Menjam algara za mužjaka trihogastera Plivac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Sep 28, 2017 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trihogaster napada drugog trihogaster... iggytod Početak u akvaristici 8 Ned Apr 03, 2016 4:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License