Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Super Activated "Carbon" (ugalj) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe kupio sam taj carbon ugalj, ubacio jedno 5 do 9 drvceta uglja u akvarijum a neznam cemu sluzi . Kineske proizvodnje je kupljeno u akvaristickoj radnji ali zeznuh se nisam pitao cemu sluzi, lepa dama pa rekoh da se ne brukam Wink . Setih se vas , pa me zanima cemu sluzi taj ugalj....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Activated Carbon=Aktivni Ugalj.On se koriski kao hemijski filter medij i stavlja se u filter ne u akvarijum.Od mene toliko,a neka se javi neko od iskusnijih pa nek obrazlozi opsirnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je naziv RESUN super activated carbon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videh da ga ta devojka prodavacica drzi u veliki akvarijum na samom dnu stajalo je oko 4 komada uglja , pa rekoh hajde da i ja kupim to... Cemu sluzi koliko je zdrav i koliko je stetan ?????
Recite pomozite mi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resun je kineska marka akvaristicke robe,a to da li je "Super" ili ne je svejedno.Izvadi to iz akvarijuma i stavi u filter ako hoces,ali ti nije potrebno,kao sto sam rekao to je hemijski fiter medij koji uklanja hemikalije,pesticide i lekove (ako si lecio skoro ribice) iz vode.nije dugotrajan i sve stetno sto pokupi iz vode vremenom pocne da vraca u nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ch.e.d.a. ::
Resun je kineska marka akvaristicke robe,a to da li je "Super" ili ne je svejedno.Izvadi to iz akvarijuma i stavi u filter ako hoces,ali ti nije potrebno,kao sto sam rekao to je hemijski fiter medij koji uklanja hemikalije,pesticide i lekove (ako si lecio skoro ribice) iz vode.nije dugotrajan i sve stetno sto pokupi iz vode vremenom pocne da vraca u nju.


Znaci ipak stetan posle nekog vremena . wow

Hvala na informaciji....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto ja malo da uskocim u pomoc nekome ko je novi novajlija u ovom predivnom rajskom svetu akvarijuma, nasao sam delic informacije na gugl pa ga zelim podeliti ovde... Kratka verzija ali moze da pomogne !

Kopirano
" Resun Super Activated Carbon je aktivni ugalj odličnih karakteristika. Brzo i efikasno uklanja hemikalije, pesticide, lekove, hlor i ostale štetne materije u vodi. Ne utiče na PH vrednost vode. Predviđen je za korišćenje u slatkovodnoj i morskoj akvaristici. "
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...,a sto si kupovao ugalj? Jesi imao neki tretman sa lekovima?Prelistaj malo forum imas tema cemu sluzi ugalji kad se preporucuje da se stavi u aq, tako da ima dosta mana ,a i prednosti.Pre stavljanja procitaj sta su pisali drugi na tu temu da sad ne prepricavam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumi ::
...,a sto si kupovao ugalj? Jesi imao neki tretman sa lekovima?Prelistaj malo forum imas tema cemu sluzi ugalji kad se preporucuje da se stavi u aq, tako da ima dosta mana ,a i prednosti.Pre stavljanja procitaj sta su pisali drugi na tu temu da sad ne prepricavam


Da pre uglja stavljao sam lek , jer jedna crvena ribica imala bele mrlje po telu , ali izlecena je srecom imam i dunavsku travu u akvarijum gde se nalaze morske ribice pa i zbog toga sam ga kupio takodje. drzacu jedno dva dana ugalj u vodi mozda do tri dana razlikuje se mnogo pa ga lako mogu izvaditi ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam upucen, preko ovog foruma citajuci sve o upotrebi i deljstvu uglja . Nije nimalo lose sto sam ga ubacio unutra bez filtera , a filter cu naravno kupiti kasnije ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 10, 2012 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi dobro upućen, niti si išta pročitao, besmisleno je odgovarati na pitanja dok ne ispoštuješ osnovne stvari oko opreme i održavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrusi super red chaosad Tražnja 0 Pet Dec 29, 2023 11:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License