Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Recna Mahovina Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Avg 11, 2012 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto mi dalo ideju, razmisljam da ubacim mahovinu iz reke u akvarijum, na mrezici kao pozadina umesto slika, neznam naziv te mahovine ali po kamenju je ima i to velika do 1cm koju sam ja video mozda ima i vece , zanima me dali moze ona u kombinaciji sa Gupika , Trichogaster , Ksifoforus , Torokatum
ili nesme ? Pitanje je od zivotnog znacaja za opstanak ribica da ih nebi zeznuo, zna li neko o toj recnoj mahovini jel pokusao neko da pomesa recnu mahovinu sa ribicama ? ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 11, 2012 11:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam koristio neku mahovinu iz dunava..sve je ok bilo,ali mi je vremenom propala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moma95 ::
ja sam koristio neku mahovinu iz dunava..sve je ok bilo,ali mi je vremenom propala...

hm , a dal si je koristio sa ribicama ? ja mogu nabaviti dunavsku a mogu i recnu sve mi je blizu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma da...ali prvo sam je stavio u kofu sa vodom, stavio malo soli i ostavio pola sata...( to mi je jedan covek rekao) i naravno ribicama se nije nista desilo ali kazem ti vremenom mi je propala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moma95 ::
ma da...ali prvo sam je stavio u kofu sa vodom, stavio malo soli i ostavio pola sata...( to mi je jedan covek rekao) i naravno ribicama se nije nista desilo ali kazem ti vremenom mi je propala...


Hvala ti za informaciju ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas krecem u potrazi za mahovinom i to u sumi iz potoka sa stena , voda je slatka ali nadam se da ce uspeti u akvarijum sa ribicama. Ispravite me ako gresim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sumnjam da ce ti to uspeti, i takodje ti ne preporucujem da u akvarijum ubacujes bilo sta iz prirode ako pre toga nije dezinfikovano.
Nase reke su hladne pa je samim tim i bilje u nasim rekama naviklo na hladnije temperature, ne zaboravi da su nasi akvarijumi tropski tako da biljci verovatno nece odgovarati akvarijumski uslovi.
Takodje, biljke iz prirode su navikle na ciklus promene godisnjih doba, tako da su velike sansne da ti ta biljka proradne posle nekog vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Sumnjam da ce ti to uspeti, i takodje ti ne preporucujem da u akvarijum ubacujes bilo sta iz prirode ako pre toga nije dezinfikovano.
Nase reke su hladne pa je samim tim i bilje u nasim rekama naviklo na hladnije temperature, ne zaboravi da su nasi akvarijumi tropski tako da biljci verovatno nece odgovarati akvarijumski uslovi.
Takodje, biljke iz prirode su navikle na ciklus promene godisnjih doba, tako da su velike sansne da ti ta biljka proradne posle nekog vremena.


Hvala ipak ste u pravu, sad sam se setio toga da su reke hladnije i prate godisnje doba ... Mislio sam da pokusam sa hemijom da je naviknem u poseban karantin, ali necu trositi vreme na to odoh lepo da kupim u radnji akvarijumsku biljku jer vise volim ribice nebih da ih unistim ....


Poslednji izmenio brankosky dana Ned Avg 12, 2012 11:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Christmas mahovina - visak boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Avg 25, 2020 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mahovina na poklon skendro1 Na poklon 0 Sub Avg 22, 2020 12:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina potrebna popindeed Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Avg 20, 2020 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Christmas moss mahovina dejan83 Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Maj 15, 2020 1:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License