Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nov akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2012 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od riba planiram jato neonki i jato razbora, par patuljastih ciklida najverovatnije ramireze, ali zavisi kad budem radio test vode i ako bude tvrdja onda ce ici kribenzisi. Od komunalaca 6corija, 6 otoa, isto toliko ancitrusa amazonci obavezno. Cilj mi je da u startu ubiljim akvarijum dosta. sto se tice opreme nisam stedeo posto ce akvarijum da mi bude u sobi i veoma mi je bitna tisina inace bi bilo tu i atman opreme.recimo ova eheim pumpa i filter se maltene necuju . ranije sam imao atman pumpu za vazduh morao sam da je gasim preko noci, koliko je samo brujala. jos sam uzeo duplo jacu nego sto mi treba pa kad je smanjim na minimum onda je stvanro onecujna.


Poslednji izmenio nazzia dana Uto Jul 17, 2012 1:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 14, 2012 11:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Avg 11, 2012 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

konacno posle pauze(iz finansiskih razloga) nastavio sa nabavkom..
uzeo sam sada hranjivu podlogu 5kg, 50kg crnog sljunka, brendiranu hranu, panj, i syera kamenje.. nadam se da ce do kraja meseca stici i osvetljenje tecna prihrana.. pa cu tada moci konacno da narucim neke biljke, i da konacno vidim ulozen trud i novac
evo i slika:

Image

Image

Image

moze li mi ko reci nesto vise o ovoj podlozi posto mi je ovo izgleda malo za akvarijum od 180l pa sam mislio da dodam malo i zemlje ca vece..


Poslednji izmenio nazzia dana Sub Avg 11, 2012 7:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa tu ti u desnom uglu i stoji da je za akvarijume od 100-140l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odakle narucujes svu tu opremu,ili si sam kupiouprodavnici?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od sponzora foruma.
Forum nema sponzora, forum se odrzava licnim sredstvima vlasnika foruma a forum ima ljude koji se na njemu reklamiraju.


Poslednji izmenio sale75bgd dana Ned Avg 12, 2012 4:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene sale75bgd: ;)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekaj, kakvo kamenje? Jel to i kamenje brendirano koliko ja vidim? Very Happy
Auuu gde ja zivim...
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Prestani sa bacanjem novaca zemljace Smile)), ne shvataj moj post licno MOLIM TE i nastavi da uzivas u akvaristici. Mani se brendiranog kamenja, podloga i digitalnih ultra ne znam ni ja kakvih delova opreme. Pa ko ne bi imao finansijskih problema nakon ovakvog sopinga Very Happy ?


Poslednji izmenio sale75bgd dana Ned Avg 12, 2012 4:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene sale75bgd: Ne vredi, morao sam da dopisem ostatak nakon ovoga gde ja zivim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislio sam na hranu koja na sebi ima deklaraciju i ime proizvodjaca, posto sam po gradu nailazio na hrane u providnim bocicama(kao za davanje mokrace na analizu)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je to sto toliko zelis perfektan akvarijum, nema sumnje ovo ce lepo izgledati. Svidja mi se polozaj akvarijuma, pored kreveta. Uvek mozes da posmatras sta se desava u akvarijumu. Samo ne zuri i sve ce biti ok. Uspori malo, delom vidim sebe u tvom nacinu na koji si krenuo u pricu.
A reci cu ti za tu hranu na koju si nailazio... To je samo jedan od nacina na koji preprodavci zaradjuju! Hrana je ok, nema sumnje! Samo je prepakovana iz ka.te od tipa 50 kg koju je platio reda 15 e a prepakivanjem u bocice za urin i daljom distribucijom vidi koliko ce zaraditi Wink
Nadam se da umes da citas PP (s obzirom da si nov clan), poslacu ti jedan sada.


Poslednji izmenio sale75bgd dana Ned Avg 12, 2012 4:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@sale75bgd znam da sam mogao da sredim tri akvarijuma za ove pare, ali ja zelim jedan da bude perfektan.. Nadam se samo da cu sa znanjem sa ovog foruma ubosti odamah sklad svetla, podloge, biljaka i broj riba, da bih u pocetku odmah suzbio alge..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog, ako hoćeš sve full i ekstra kvalitetno savetujem ti da uzmeš firmirani akvarijum od firme koja se reklamira na forumu gde postoji opcija da ti ga oni odrade kompletno sa scape-om, to ti je naj bolja opcija, uz to postoji i opcija mesečnog održavanja pa bi bio praktično miran sa tim zezancijama oko algi i svega ostaloga, sve ostalo nema garanciju. Ako si već uzeo akvarijum ( a jesi) postoji opcija da ti ga srede full i posle ga samo doteruješ.


Poslednji izmenio nemanjask dana Ned Avg 12, 2012 11:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sto si mi predlozio nema nikakve cari, oko scejpa samo ja licno cu da budem zaduzen.. Ne vidim svrhu da ti neko sredi akvarijum i odrzavaga, onda ti i ne treba akvarijum odes do akv centra gledas njihove akvarijume i vratis se kuci..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo sam hteo da ti skrenem pažnju da bez obzira koliko para uložiš u akvarijum neke stvari ne možeš da kupiš odnosno da izbegneš, naravno, uz kvalitetnu opremu i živi svet sve će ići lakše ali nije garant uspeha, na primer, nema nikakve razlike između firmiranog i običnog kvarca (naravno da je u toj boji), nema razlike ni između firmirane i obične perlon vate.... Sve su to neke sitnice na kojima možeš da uštediš a da imaš potpuno isti kvalitet pa na uštrb toga možeš da uložiš u neke korisnije stvari kao što su filtracija, rasveta, živi svet... Treba da budeš strpljiv i polako da nabavljaš sve što ti je potrebno a da se prethodno raspitaš o odnosu cena-kvalitet. Sve primedbe su dobro namerne i molim te da ih tako i shvatiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rapitao sam se kada sam hteo da uzmem tetra filter predlozili su mi eheim(tetra curi)..
za grejac sam video da kineski imaju odstupanja sa termometrom i da se nekima desavalo da su pucali i uzeo sam malo bolji, crni kvarc sam trazio svuda i nigde nisam nasao, nalazio sam samo drobljeni kamen(koji reaguje sa kiselinom). morao sam da kupim od akvaristicke radnje.. pumpe za vazduh kineske previse buke prave(vec ako se filter spoljni necuje, zasto bi mi pumpa koja je dosta jeftinija pravila buku).. Osvetljenje vidim na forumu teme da se ne moze porediti sa kineskim.. Hranu negde sam citao da se trebaju izbegavati one bez imena proizvodjaca.. jedino sto vidim da sam bacio pare su panjevi i kamenje koje moze da se nadje u prirodi i koje dosta bolje izgleda i mozda hranjiva podloga koja je mogla biti zemlja za cvece.. a akvarijum sam stvarno jeftino platio.. znaci sve je radjeno prema upustvima sa foruma, jer sam i zbog njega krenuo u ovaj hobi koji sam kao mali dosta voleo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je to u redu što se tiče opreme mada nije baš sve tako, konkretno što se tiče grejača ja imam atmanov grejač od 300W i radi besprekorno već 5 godina sa minimalnim odstupanjem, kod njega ti je važno i gde stoji. Što se tiče tetra kanistera, koliko sam ja upućen imaju dosta reklamacija na curenja, čak više od atmanovih, Eheim je po meni mnogo bolje rešenje. Izbor neonki je u redu ali su kod osvetljenja skoro podjednako važno i "senilo" odnosno reflektujuća površina kao i kvalitet grla. Hranu u kutijcama "za urin" kupujem 20 godina i nisam imao problema baš nikada, naravno ako umeš da prepoznaš šta je Tetra, Sera... a šta NN proizvođač. Sve ovo ne znači da firmirano nije bolje, naprotiv, sigurno je bolje ali nije presudno kada je konačni izgled i funkcionisanje akvarijuma u pitanju. Alge nećeš sprečiti Arcadia neonkama sigurno, mogu da pomognu ali nije presudno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da sto se tice algi necu spreciti opremom, ali nakupio sam dosta saveta sa ovog foruma.. ubiljicu ga sto vise za pocetak, dodavacu easy carbo i easy pro fito, zato sto cu vrlo malo staviti hranjive podloge(jer nemam iskustvo sa njom)trenutno mi je akvarijum napunjen vodom i voda se u njemu ciklira vec skoro dva meseca(nju cu skladistiti i ponovo sa njom napuniti akvarijum kada bude scejp uradjen)svetlo ce da mi bude 0.66w/l
i za pocetak najverovatnije 4sata pauza 2sata pa 5 sati svetla... menjacu vodu na pet dana u pocetku po 30posto..
sad evo slike kakav otprilike skejp mislim da postavim:

Image

sada zelim sve predloge i kritike..
bolje da ispravim nego da pogresim mislim da ce sa ovakvim tamnim skejpom zelenilo doci do izrazaja..

naravno moze i neki predlog u vezi bilja na ove uslove koje imam.. i da treba da stavim reflektore na neonke tako da ce sigurno povecati osvetljenje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License