Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac i Ksifo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fica




Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 0
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Avg 17, 2012 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi mala pomoc relativno skoro sam uzeo akvarijum oko 100l. samo iz jednog razloga jer sam se upecao da cuvam borca jer su mi fascinantni i zeleo sam sve da znam o njima ... pa sam tako malo citao po netu i raspitivao se sa kojim ribicama se slaze i td... da skratim i ne smaram uzeo sam jednog ljubicastog sa crvenim perajima... pored njega sam uzeo ksifo par,ksifo lire par,bleck moli par,plati par i par skalara. Prvih par dana je sve bilo ok do juce kad sam primetio da mi je borac nesto manji nego prethodnog dana dok nisam skontao da mu je rep izgrickan malo sam posmatrao ali nisam provalio koje ga ribice grickaju , sad sam ga odvoijo u filter dok nevidim stha cu dalje...jel moze mala pomoc kako da im smanjim tenziju da se ne grickaju medjusobno ili koje ribice da izbacim a koje da ubacim da bi mi borac bio ok... i da jel se regenerise peraje kod borca kad mu je izgrickano jer je sad jadnik sve icerupan ... hvala unapred ... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 17, 2012 4:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Avg 17, 2012 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borci se uglavnom gaje sami, u malim akvarijumima (20-30l) tako da bi mozda mogao da napravis neki mali akvarijum samo za njega, a u velikom da ostavis to sto vec imas.
Pretpostavljam da zivorotke prave problem, borac je mirna riba, a zivorotke su zivahne i prozdrljive pa onda mogu da prave problem.
Peraja ce se regenerisati ako ih niko vise ne bude dirao, ako nastave sa grickanjem postoji opasnost da se rane inficiraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fica




Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 0
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Avg 17, 2012 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prebacio sam ga u filter trenutno i bice tu par dana dok ne budem sredio neki akvarijum za njega, nadam se da to nece biti problem da opstane dok se ne skrpim da uznem neki manji ili cak slican akvarijum kao stho sam planirao da uradim za mesec dva ali zbog njega cu ubrzati proces, samo mi jos reci jel postoji neka vrsta koja ce moci da se slaze sa njim u akvarijumu ja sam istrazivao malo po netu kao stho sam i napisao u prthodnom postu i mislio sam da sam napravio idealnu kombinaciju ali ispada da sam se debelo zeznuo pa bih molio ko ima iskustva da mi kaze stha da ubacim od ribica a da ne napravim slicnu gresku ...('Confused')


Poslednji izmenio Fica dana Pet Avg 17, 2012 7:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Avg 18, 2012 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

takodje skalari hoce da cupkaju borcu peraje.U njihovim ocima peraja borca vide kao ukusan zalogaj nekog crvica i nece stati dok ga ne ocerupaju.Sve ti je ostalo Fiber rekao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ksifo Valerija Bolest 3 Sub Nov 20, 2021 8:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License