Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa zlatnom ribicom - japankom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alexandra




Registrovan: 16 Sep 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Caos svim ljubiteljima akvaristike

Ovako, dobila sam na poklon zlatnu ribicu u kugli od 7l i sve je bilo u redu ribica je bila zivahna, jela normalno, do prvog menjanja vode, koje je bilo posle 4 dana. Nakon toga, prvi dan je bilo ok, ali vec drugi dan sam primetila da nesto nije u redu, ribica je stalno bila na vrhu kugle i uopste nije isla na dno i samo je uzimala kiseonik.. da bi sutradan uginula... Uopste mi nije jasno...
Pre par dana sam kupila druge dve ribice isto te zlatne ribice-japanke, i sve je isto bilo u redu dok nisam zamenila vodu, evo danas je treci dan i one obe isto idu na vrh i uzimaju kiseonik pa se vrate na dno i stalno to rade..
Molim vas za pomoc i savete sta da radim i ako neko zna koji je uzrok ovoga?

Samo da napomenem da sam uradila sve kako mi je receno u radnji koja prodaje ribice jer sam se raspitala sta i kako, znaci voda od 2-3 dana odstajala, ostavila 1/3 njihove te da kazem prljave vode i dodala novu..hranila po malo ujutru i uvece..

Hvala unapred na odgovoru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 11:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ovo pomogne za poctak :
Koristan tekst za pocetnike
Dok kolege nisu krenuli sa paljbom, procitaj tekst .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexandra




Registrovan: 16 Sep 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na post-u. Smile
Svaka pomoc je dobrodosla Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 5:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2 japanke u 7l... problema gomila. Bez filtracije i aeracije= 1:0 za pet shop.
Dooobro prouci link koji ti je postavio nkouro, tu ti je sve sto trebas za pocetak da znas. Pozdrav i srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 7:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kugla nikom nije donela dobro, patnja i za ribe i za tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Alexandra




Registrovan: 16 Sep 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
2 japanke u 7l... problema gomila. Bez filtracije i aeracije= 1:0 za pet shop.
Dooobro prouci link koji ti je postavio nkouro, tu ti je sve sto trebas za pocetak da znas. Pozdrav i srecno!


Jel mozes da mi objasnis sta znaci aeracija?

Procitala sam link ali nisam nasla nista sto se tice mog problema.. ako moze neko da mi objasni i odgovori na problem..

Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aeracija ti je dovođenje kiseonika u vodu. To se ostvaruje tako što se pumpom za vazduh, preko creva i raspršivača, dovodi vazduh u vodu. Raspršivač pravi mehuriće vazduha i tako obogaćuje vodu kiseonikom.

Aeracija ti je u ovoj situaciji najmanji problem. Ribe koje pokušavaš da držiš u toj kugli traže mnogo bolje uslove za dug život. Sve te informacije možeš da pročitaš na onom linku.

Eliminiši kuglu kao opciju za držanje zlatnih riba. U protivnom ćeš jednom nedeljno obradovati prodavca svojim odlaskom u radnju po novu ribu.


Poslednji izmenio CTale dana Pon Sep 17, 2012 12:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexandra




Registrovan: 16 Sep 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale ::
Aeracija ti je dovođenje kiseonika u vodu. To se ostvaruje tako što se pumpom za vazduh, preko creva i raspršivača, dovodi vazduh u vodu. Raspršivač pravi mehuriće vazduha i tako obogaćuje vodu kiseonikom.

Aeracija ti je u ovoj situaciji najmanji problem. Ribe koje pokušavaš da držiš u toj kugli traže mnogo bolje uslove za dug život. Sve te informacije možeš da pročitaš na onom linku.

Eliminiši kuglu kao opciju za držanje zlatnih riba. U protivnom ćeš jednom nedeljno obradovati prodavca svojim odlaskom u radnju po novu ribu.


Ovako, citala sam da su ove ribice jako izdrzljive i da su najbolje za drzanje u kuglama, i sad mi nista nije jasno jer se misljenja ukrstaju..

Ja sam ovde postavila jedno pitanje a dobijam odgovore na druga... Mene je zanimalo zasto ribice idu na vrh kugle i uzimaju vazduh.. Jer ako ce im biti bolje sa pumpicom i tim rasprscivacem kupicu ga, samo molim vas za preporuku koji da uzmem..

Da li moze neko detaljno da mi objasni sta mi je potrebno da bih ove dve ribice odrzala u zivotu u ovoj kugli, posto ja nemam za bolje..

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam negde da je zabluda to o drzanju zlatnih ribica u kugli bez filtera i aeracije, zato sto su one iz porodice sarana kome treba voda sa puno kiseonika.

Sto se aeracije tice, ja sam bas pre neki dan uzeo neku jeftinu varijantu - kupio sam vazdusnu pumpu atman a1500, gumeno crevo, jedan mali kameni rasprsivac i ventil za regulaciju protoka vazduha. Sve zajedno me kostalo oko 600 dinara.

Razmisli i o stavljanju neke biljkice u kuglu, posto i one proizvode kiseonik (zavisi od velicine kugle)


Poslednji izmenio chikavili dana Pon Sep 17, 2012 6:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexandra




Registrovan: 16 Sep 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Citao sam negde da je zabluda to o drzanju zlatnih ribica u kugli bez filtera i aeracije, zato sto su one iz porodice sarana kome treba voda sa puno kiseonika.

Sto se aeracije tice, ja sam bas pre neki dan uzeo neku jeftinu varijantu - kupio sam vazdusnu pumpu atman a1500, gumeno crevo, jedan mali kameni rasprsivac i ventil za regulaciju protoka vazduha. Sve zajedno me kostalo oko 600 dinara.

Razmisli i o stavljanju neke biljkice u kuglu, posto i one proizvode kiseonik (zavisi od velicine kugle)


E super, hvala ti puno.. Bas cu ujutru odmahh da odem da pogledam tu pumpu..
A Kugla je 7l, tako da ne znam gde da stavim tu biljku, posto sam im uzela neki zamak koji stoji na sredini kugle, a okolo zamka stoji par kamencica i par skoljki.. i to je to...hm.. moracu nesto da smislim... Smile

U svakom slucaju hvala ti puno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se trudis, zlatna ribica ce pojesti biljku. Da ne dajes dzabe pare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

alexandra dve japanke nemozes drzati u 7 litara :/ ...patnja za njih a i za tebe....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A u .... ala je ovde bilo Image . Lepo ja napisa u drugoj poruci.
Ovako. Ako zaista zelis da se "zanimas" akvaristikom, moj ti je predlog da prvo procitas neke lepljive teme, kako bi se upoznala sa nekim osnovnim ciniocima koji su itekako potrebni za jedan zdrav i srecan akvarijum.
Ako su ove zlatne, i ova kugla samo trenutni hir, ili vec sta, onda ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexandra




Registrovan: 16 Sep 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne mogu reci da je samo hir, vec samo manja obaveza od velikog akvarijuma.. i svih pratecih sadrzaja od pumpe do sljunka itd..

Zelim da im obezbedim lep dom, ali da sam znala da im je kugla od 7l mala nikad je ne bih uzela, ali sam prodavac je rekao da je to u redu.. E sad ja vise ne znam kome da verujem.. Jedni pricaju da mogu da izdrze drugi kazu nikako..
Ja sad kad ih gledam izlgedaju srecno, plivaju i da ne ureknem ne daju nikakav znak da im nesto smeta..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexandra




Registrovan: 16 Sep 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Nemoj da se trudis, zlatna ribica ce pojesti biljku. Da ne dajes dzabe pare.


Jovice hvala na informaciji Very Happy

Znam da su alave..hehehe mislim da bi i moj prst pojele kad bih ga stavila u vodu Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License