Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pohvale za akvarijum,meni se dopada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 9:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2012 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reventon, bio si u pravu kada si rekao da se opustim, jer priroda sve čini sama. Na rainforestovom sajtu sam pročitao da je problem odbacivanja starijeg lišća zapravo iniciran time što uzgajivači često uzgajaju bilje u, uslovno rečeno, kopnenim uslovima. Kada mibiljku ubacimo u akvarijum ona se prilagođava novim uslovima, pa odbacuje staro lišće. Sve biljke koje koristimo u akvaristici rastu u tropima, gde se smenjije sušni i kišni period. Kada se biljke potope u vodu za njih počinje period podvodnog bitisanja, te se same prilagođavaju novim uslovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2012 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inače, ja ubacih sijamskog algara. Za sada se pokazao kao prava vrednica. Stalno je u pokretu, i stalno nešto gricka. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno stanje. U isčekivanju da se biljke razrastu i da obezbedim još neke koje želim dodao sam još neki detalj.
Image
Morao sam da isečem listove ehinodorusa koji su počeli da propadaju. Videću kako će se dalje odvijati situacija. E da, zasadio sam na zadnjem staklu u desnom uglu akorus, koji se ovde jedva vidi. Nadam se da će lepo popuniti prostor. Ostaje samo da još obezbedim mikrosorum za levi ugao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda. Predlog: Dodaj malo mahovine na nekoj grani. Tepih? Pozz. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo izgleda sve lepse i lepse, samo tako nastavi. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlada911@ U prednjem planu sam zasadio marsileu hirsutu. Tek je zasađena, i očekujem da se razraste. Na panjeve sam planirao riciju fluitans, ali je čak u ovom momentu nema ni rainforest. Zadnji plan pojačavam sa ludvigijom repens i mikrosorumom. Kao što rekoh, živim u malom mestu, pa nabavka biljaka ide malo sporije. Ali, bitno je da uživam u tom procesu nadgradnje. Hvala za pohvale. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napredujes Wink
Samo lagano, bice to jos lepse kad biljke krenu da rastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja da kazem da je ocigledan napredak, vidi se uticaj foruma Smile. Pratimo dalji razvoj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komentari i saveti na forumu su mi mnogo pomogli. Akvaristikom se bavim negde oko 15 godina. Imao sam i velike oskare, ali sam sada počeo da se akvaristikom bavim na pravi način. STUDIOZNO! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panjevi izgledaju boli glava Bravo . Ne znam da li si planirao da dodajes nesto pored CO2, ali ako hoces da ti biljke "buknu", slobodno dodaj Easy Carbo. Ja dodajem samo njega, nemam CO2, a biljke rastu ko lude. Poceo sam da se bavim podvodnim bastovanstvom, jer do 25cm narastu za cas Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmišljam o tome, jer mi se biljčice pomalo muče. Gledao sam, ali u Beloj Crkvi ga nema u prodavnici. Pozvaću vlasnika prodavnice u Vršcu da se raspitam. Koliko okvirno košta taj preparat da me u Vršcu ne zavrnu sa cenom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

630 din/250ml u .................izgooglaj nesmem da reklamiram Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz@ Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daki82
Akvarista



Registrovan: 26 Jun 2012
Poruke: 35
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Sep 24, 2012 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda, sa tepihom marsileje u prvom planu bice prva liga Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License