Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zuti moli cvapa teleskopa... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK. Gledam je i pazim...

Sad sam se bas razocarao... Do sad am gledao da se japanke drze u akvarijumima, juce sam skontao kolike mogu da narastu, ovde na sajtu pise do 20cm, mada kazu da moze i vise, i odma sam pretpostavio da ima treba veci prostor, a sad bi idealno bilo jezerce... Sad Sto ih onda prodaju i sto ih onda akvaristi drze i u manjim akvarijumima od 100l.

Ja se izvinjavam ako zvucim nedokazno, vidim da mi svi savetujete da ih ne drzim, ali mene zanima jos jedno pre konacne odluke, da li japanke mogu da zive i da se osecaju komotno u velikim akvarijumima, imam prostora za veliki akvarijum, sam osu pare problem, ali za 2-3 meseca bi mogao da isdvojim potrebnu sumu za akvarijum izmedju nekih 300-400, mozda i 500l. U tom sucaju ako je to sasvim dovoljno za japanke, ostavljam ih i zelim da postanem dobar odgajivac japanki. Znaci ako im je to dosta i ja mogu da im priustim, skalari idu na usvajanje, nacu im lep dom gde ce se uklopiti a ja cu se zanimati japankama i sa jos nekom vrstom ako moze u akvarijum sa njima.

Ovaj od 50l sto sad vadim ide kod devojke a unjemu ce biti manje ribice, gupike, neonke i tako to, mozda im se pridruzi i borac koji sad zivi u akvarijumu od 15l sa par gupika, tu isto ima prica da ne idu zajedno ali kod nje zive nekih mesec dana bez problema, jos kad se prebace u 50l... sta kazete za ovo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 1:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto vise vode to je svakako bolje i sigurno ce se bolje osecati u 500l nego u 100l, al to opet nije to jer u jezercima ima i po nekoliko tona vode. Obrati paznju na jedan bitan detalj - akvarijum od 500l zahteva i velik filter, jaku pumpu, puno sljunka i mnogo vode koju moras da dosipas svakih 7 dana. A da ne pominjemo to da nije bas jednostavno odrzavati toliki akvarijum. Zato bolje batali japanke i uzgajaj nesto drugo.

Sto se akvarijuma od 50l tice ok je to, samo nemoj da preterujes sa brojem riba, neka ih bude 15, 20 najvise. Borac i gupike bas i ne idu, al ako do sada nije bilo problema nece ih valjda biti ni nadalje. Ti odluci. Smile

p.s. Prodavci bi ti prodali ajkulu, kornjacu sa galapagosa i polarnog medveda kad bi mogli, i rekli bi da im je tvoja kada u kupatilu dovoljna. U prevodu - prodavace robu za koju znaju da ide (iz nekog razloga dosta ljudi bira japanke, mozda zbog mita o zlatnoj ribici Laughing ) i bice ih briga da li ce toj zivotinji smetati zivot u 40l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam... tako su mi lepe, gledam po netu akvarijume sa njima i predivno je... ja bi sve da ih drzim, ali i razumem sta govoris... i sto je najveci problem sta sa njima sad? Da ih bacim nema sanse, da ih dam nekom koga znam i opet da zavrse u akvarijumu od 50l, posto goga ja znam niko nema preko 50l. Onda bolje da ostanu kod mene i sacekaju jos malo za veliki akv. dok su jos male...

Oprema za akv. od 500l nije problem, sve bi pokupovao, nije problem ni dolivanje vode. Dok sam imao kornjace, svaki vikend sam isao po 100l vode i vukao u kantama od jupola, navikao sam da vucem puno vode... Smile

Jos se premisljam ali su jos uvek japanke vode... em sto su mi lepse, em sto ce proci jos gore ako ih dam nekome, em sto sam se odrekao svih tropskih riba koje sam imao zbog nih, sem skalara, a sad da ostavlaj skalare, dajem japanke, pa opet da uzimam druge ribe... nemam pojma, mislim da ce skalari na poklanjanje a za japanke cu ciniti sve da im bude sto udobnije i nadam se da cu imati vasu pomoc kad mi bude trebala...

Evo i koja fotka ovog od 100l, malo je mutno zbog peska, ali ce se procistiti za koji sat...

ImageImageImage


Poslednji izmenio ludidzora dana Sub Sep 22, 2012 8:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikola 45
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 100
Lokacija: Beograd, Novi Beograd, Centar

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da mozes da dolijes jos vode u akvarijum, Smile..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 5:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram neke stvari da pokušam da ti objasnim, naime, japanke ili carassius auratus sa gomilom pod vrsta su namerno uzgajani degenerični primerci osnovne vrste da bi se selekcijom dobile što nakaznije pod vrste, sa iskolačenim očima, tumorima na glavi, duplim repom, patuljastog rasta, krive kičme... Zbog svega toga riba ne može da ima kvalitetan život i praktično se muči čitavog života, još ju ti strpaš u par litara vode i doživljaj je kompletan! Akvaristički forumi su praktično jedino mesto gde se ukazuje na takve stvari. Azijati će napraviti i ribu sa 3 glave ako će to da se svidi nekome, nije problem ali takve stvari ne treba podržavati! Evo nekoliko primera šta uzgajaju u aziji i na šta to liči, napominjem da su ribe zapravo degenerične i teško bolesne.


Image

Image

Image

Image

Image
I evo kako ta riba zaista izgleda bez mešanja genetskog inženjeringa

Image

Image
Ovaj post se ne odnosi samo na tvoje ribe već može da posluži kao primer svima ostalima kojima se sviđaju "teleskopi", "lavlje glave" itd...


Poslednji put izmenio nemanjask dana Ned Sep 23, 2012 7:57 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drno
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2012
Poruke: 11

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 7:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa nemanjom.


Poslednji put izmenio Drno dana Ned Sep 23, 2012 7:17 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 8:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

majku li im kosooku.......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je zaboga ono na trecoj slici??? Confused Izgleda kao da je ribu nesto zgazilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovao ili ne to je nova nakaza iz fabrike monstruma u hong kongu! Riba ima tumore po celom telu i liči na sve samo ne na ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi mi majko TOP!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovo je stvarno preterano i to ne podrzavam, stvarno strasno. Sto se tice teleskopa dobio sam sva 4 sto imam a uzeo sam ove dve sarene, one bas i nusu nakaze, nisu ni teleskopi, meni su bas zapali za oci i svideli mi se dok jos nisam znao da su oni "napravljeni" tamo negde u Kini. Sad je gotovo, kad su se vec nasle kod mene pruzicu im sto bolji dom, kad vec moraju da zive i kad su kod mene ja cu im pruziti macimum koji mogu. Skalari ce sutra u drugi akv. kod kolege gde ce biti u svom okruzenju.

Mene sad jos samo zanima sta jos od riba moze sa japankama? Ako moze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maslinasto zeleni moli goran012 Ribe 0 Sre Jun 30, 2021 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black Moly Crni i Zuti, stari par meseci sstanko78 Na poklon 2 Pet Jun 04, 2021 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License