Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve bolje i bolje izgleda.

Ovo sad zahteva neku ostriju i vecu fotku, da se divimo svakom centimetru Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 9:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta da ti kazem, napredak je ocigledan Wink . Sto se tice marsilee, nacekaces se, jer ona jako sporo raste, a i ribe dna (bar je tako kod mene bilo) prosto obozavaju da je cackaju, pa redovno ispliva na povrsinu. A sto se tice riccie, moj savet ti je da nadjes kamen oblutak i da je vezes za njega. Izgledace kao mali zbun. Kada malo poraste, prekrije mrezicu tako da se uopste ne vidi. A mali deo riccie slobodno ostavi da pluta (ako ti ne smeta trunje, naravno) i brzo ce da se razmnozi, tako da ces imati za nova vezivanja Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još nisam baš zadovoljan sa razvojem nekih biljaka, jer su uzgajane submerzno, pa se još uvek prilagođavaju. Recimo, ehinodorus se još uvek muči. Razmišljam da ga izvadim i razdvojim na više manjih. Onda bih mogao da lepo odvojim stare listove i ostavim samo nove, mlade i zelene. Riciju sam ostavio na površini da se malo oporavi, pa ću je onda pričvrstiti za neki panj. Onaj prostor koji mi je ostao prazan na zadnjem staklu trenutno ne mogu da popunim, jer mi se na tom mestu panj naslanja na staklo, pa nemam mesta. Ali, moraću nešto da smislim. Što se tiče marsilee, jedna od biljčica se lepo primila, i do sada je izbacila četiri nova listića.Za sada nemam ribice dna, pa je ne čačkaju. Bitno mi je samo da se ona ukoreni, pa će valjga biti sve OK.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešo, dopala mi se tvoja ideja sa prividom treće dimenzije. Pokušaću da postignem taj efekat. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valjda one koje su uzgajane submerzno (pod vodom) ne treba da se prilagodjavaju Shocked . Ja mislim da to vazi samo za one koje su uzgajane emerzno... Ali pazi, tu nema pravila. Meni, recimo, Star Grass kao da propada, a HM totalno stagnira, vec 2 meseca je ista onakva kakva je bila kada sam je zasadio. Stvar je u tome sto imam mnogo zahtevnije biljke od njih koje bolje napreduju, a te dve stagniraju... Ali neka ih, resice to priroda Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, pogreših. U pravu si. Hidrokotila mi je jedno vreme propadala, ali je onda naglo podivljala. Sada je već odavno potkresujem i rasađujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zeldza
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2012
Poruke: 36

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2012 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potreban mi je jedan savet!
kupio sam akvarijum od 90litara i sad me zanima da li i kako da operem unutrašnjost akvarijuma!?
nzm sa čim to da uradim pre nego što počnem da ga uređujem!!!
hvala!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2012 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je sasvim dovoljno toplom vodom, ako je akvarijum nov. Nikako ne upotrebljavaj hemijska sredstva za čišćenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmišljam o tome kako su mi anciji matori k'o biblija. Imam panj u levom uglu u kome su oni napravili pravi lavirint. Kako ću da ih izvadim, kada dođe njihov sudnji dan. Zapravo, neću moći ni da znam kada odu u večna lovišta. Ima da mi naprave haos sa vodom. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zameni ih za manje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa mi ne pada na pamet u vezi ovoga. Jedan propali akvarista koga su pojele godine a i alkohol mi je pre 2-3 godine rekao sledeće: Svaki put kada hraniš ribice ti par sekundi lagano kuckaj u staklo da se skupe!?
Tada još nisam bio zaražen akvaristikom i nisam razmišljao o čemu matori priča. Sada kad kuckam sve ribe dođu kao na solilo, takođe i anci i torokatum. Ramovi su drugi dan već naučili foru! Ako neka nije došla znači da nešto nije u redu, tako sam provalio da mi jedna plati nije baš najbolje ali je nisam spasao.
Sad ne znam zašto sam ovo napisao ali sigurno ne šteti a čim ne šteti može biti korisno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa mi ne pada na pamet u vezi ovoga. Jedan propali akvarista koga su pojele godine a i alkohol mi je pre 2-3 godine rekao sledeće: Svaki put kada hraniš ribice ti par sekundi lagano kuckaj u staklo da se skupe!?
Tada još nisam bio zaražen akvaristikom i nisam razmišljao o čemu matori priča. Sada kad kuckam sve ribe dođu kao na solilo, takođe i anci i torokatum. Ramovi su drugi dan već naučili foru! Ako neka nije došla znači da nešto nije u redu, tako sam provalio da mi jedna plati nije baš najbolje ali je nisam spasao.
Sad ne znam zašto sam ovo napisao ali sigurno ne šteti a čim ne šteti može biti korisno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nazzia, zamenio bih ja njih, ali bojim se da nema šanse da ih uhvatim mrežicom. Oni su vazda u panju. Bukvalno unutra. Jedino da izvadim panj sa sve njima, ali onda ima totalno da razvalim postavku. Nešo, oni i ovako ne izlaze da klopaju sa ostalim ribicama. Mislim da od njih inače i nemam neke vajde što se tiče čišćenja algi. Možda da nabavim one tabletice za prehranu ancija, pa ih namamim napolje. Hm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto bi ih menjao...? Pusti ljude neka zive Smile Ja sam jednom nasao les ancistrusa. Nije bio mator, ali zbog necega je crkao... Sta je poenta? Kad kazem les, kazem da sam prepoznao ancistrusa samo po obliku, bio je pojeden. Verovatno su puzevi i kozice naisli kada je uginuo i krkali. Les sam izbacio kada sam ga nasao ( nije mogao da bezi Smile ), a poenta je da ih pustis da uginu od starosti. Ako uginu u panju i polako se raspadaju, nece da skodi, ipak je u pitanju samo jedna ribica Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ono sa kuckanjem pali samo kod "utreniranih" riba koje su tako naučene od ranije. Nisam ni mislio da bi to sad pomoglo nego za ubuduće. Ja bih pokušao sa nečim da ih isteram, sa nekom savijenom žičicom ili nečim sličnim. Verujem da bi izašli samo ako ih dobro napipaš. Čisto sumnjam da ne bi bilo posledica kada bi se dve ribe od 15 i više cm izvesno vreme raspadale u aq. Mislim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License