Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac i sta jos? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ivan88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 7
Lokacija: Beograd<>Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu od 100l imam borca i 5 muljasa... i sada me zanima koje ribice bih smeo da ubacim jos, i koji broj doticnih je preporucljiv...
Planiram da ubacim kozice za koji dan pa ne bih zeleo da budu pojedene... Smile

Neki savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 12:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je akvarijum dovoljno ubiljen, kozice ce biti bezbedne. A sto se tice ribica, imas dosta izbora, i to uglavno zavisi od tebe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MOzes sve ribice koje nisu sklone grickanju sporoplivajucim ribicama rep Very Happy Neonke,moli,gupike kuli kuli koridorse relativno sve vrste zivorotki Very Happy Nemoj skalare iz svog iskustva znam da nisu pogodni kako za biljke tako i za repove sporih riba Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci jatnu ribu neku, neke tetrice. Po meni kozice su laka hrana za vecinu ribe, mada sa dobro ubiljenim akvarijumom tj sa dosta mahovine u koju mogu da se zavuku bice i malenih kozica. Daj dimenzije akvarijuma, neku sliku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola24
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, hocu da kupim jednog borca, muzijaka...
Zelim da mu obezbedim dobar zivot. Prvo, da li borac moze da zivi sam? Mislim da li je ok za njega i da li ce biti, da tako kazem srecan sam u akvarijumu? Koliki akvarijum mi je potreban? Citao sam da filter nije obavezan, ako se akvarijum redovno cistim... Ali grejac obavezno, tako da cu grejac sigurno kupiti. Da li borac voli kada akvarijum ima vise biljaka ili kada ima vise mesta za plivanje? Koje biljke mi preporucujete i sta je najbolje za podlogu? Cladophora aegagropila i Anubias barteri var. nana, ja sam planirao ove dve, ali ako nisu ok, ispravite me... Ne planiram neko ozbiljno bavljenje akvaristikom, samo srecnog borca za ljubimca... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola24
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da pitam da li je jos nesto od dodatne opreme potrebno (neka lampa ili nesto slicno)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikola, procitaj savete koji se ticu oko formiranja akvarijuma, na forumu ih ima dosta... Reci cu ti samo da je filter OBAVEZAN Smile . I biljke zahtevaju osvetljenje, naravno. Ostatak procitaj na forumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola24
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iscitao sam sve oko formiranja akvarijuma, pitam posebno za borca. Ako neko moze da mi odgovori na svako pitanje, bio bi mu zhvalan... Neki ljudi kazu da borca drze bez filtera bez problema, ali ok, prihvatam svaki savet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100 litara vode da sipas a da ne filtriras,redovno da cistis zapreminu od 100 litara.Zastani malo i dobro razmisli.Borce drze u posudama od par litara pa zive,a zamisli samo kako ce kod tebe u 100 litara ima da mu bude banja,pod uslovom da ne prenaselis akvarijum drugim ribama i da uskladis vrste koje ce ziveti sa njim u miru.Kazes da si procitao sve oko cikliranja kako ocekujes da se voda isciklira ako nema kruzenja vode i filtriranja,gde ce se korisne bakterije razmnoziti.Filter obavezno uz tu litrazu i nemoj se glupirati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ivan88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 7
Lokacija: Beograd<>Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima... Smile

Trenutno mislim da cu ubaciti jos jato neonkica i mozda neoliko kraljevskih neonki...

Jos uvek nemam sliku akvarijuma, cim uspem da slikam, ubacicu ovde...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola24
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite da li je ok da u 20l stavim jednog borca i 5 neonki?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License