Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda mogu pelcere bez zilica da iskopaju (kao kod mene bacopu), ali cisto sumnjam da mogu marsileu koja je dobro posadjena. Mozda zavisi i do temperamenta korija.
Moji konstantno riju po pesku kroz marsileu, ali se nikada nije desilo da je pocupaju.

U svakom slucaju, mislim da od njih mozes da imas mnogo vise koristi nego stete.


Poslednji izmenio chikavili dana Sre Okt 24, 2012 1:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 1:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji koriji su jedva cekali da zasadim marsileu pa da je oni otkopaju... Na kraju sam odustao od nje Very Happy . A sto se tice kuli kulija, imam ih 3 i mogu ti reci da su prelepi. Podsecaju na zmijice, dugi su oko 7cm, veoma brzo plivaju, a neretko sam ih vidjao kako leze ili plivaju zajedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BranislavK
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2012
Poruke: 63
Lokacija: BiH, Tuzla

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked kuli kuli plivaju Shocked

šala mala.... imam ih i ja, 3 komada... ali većinom su dole, sakriveni iza biljaka Laughing

kad ih vidim da se dignu to je premija Razz


Poslednji izmenio BranislavK dana Sre Okt 24, 2012 2:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene čiste torokatumi koji važe za "grublje igrače",mada nisam primetio da baš "riju". Više je to kao neko blago pomeranje same površine kvarcnog šljunka, pomere tek po neki kamenčić. Mnogo su mi zanimljiviji od korija, često su u srednjem sloju vode pa čak i pri površini, odmaraju na kripti, ludvigiji i panju. Kad se hrane tumaraju po dnu i brkovima ispituju šta je jestivo. Od kritičnih biljaka, po ovom pitanju, imam samo H. disecta sa svojim nežnim korenčićima i nisu je isčupali. Možeš da razmisliš i o ovoj vrsti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da ne vade namerno. Desi se to ljudima, ne znam zasto je onda problem da se opet posadi, ovog puta malo bolje? I jednostavno bacati hranu na suprotnu stranu akvarijuma, gde se ne nalazi marsiela. Cory nece "kopati" gde nema hrane... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesho, torokatumi porastu jako mnogo, pa posle kao podmornice krstare po akvarijumu. Mislim da je malo velika vrsta za koncepciju mog akvarijuma. U raznim komentarima video sam da uglavnom preovladava pozitivno mišljenje o kuli-kuli čistačima. Izgleda da je najveći problem sa njihovim hvatanjem i vađenjem iz akvarijuma, jer su prosto neuhvatljivi u dobro ubiljenom akvarijumu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2012 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada sam premestao akvarijum kulija nisam ni nasao mislio sam da je odavno mrtav.. medjutim vidim ga pre neki dan.. izgleda da je bio u panjevima koji su sigurno par sati bili bez vode.. Zilava ribica kod mene dok je bio mali ziveo je u kanister filteru i nista mu nije falilo(cak je i porastao tu, non stop se vracao kad god bi ga vadio zato sam od vadjenja posle i odustao).. Ako ga budes kupovao kupi bar 5,6 komada misu velike to ribe ne zauzimaju mnogo prostora a nisu ni skupe.. a ako nemas vec corije ubaci kulije jer ce moci da dodju do hrane i sigurno ce da budu opusteniji nego kod mene.. pogledaj ovaj klip kako lepo izgledaju u akvarijumu kada su opustene..

Link


Poslednji izmenio nazzia dana Pet Okt 26, 2012 1:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundolina
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 66
Lokacija: Doboj

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2012 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

predobri su ti panjevi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 27, 2012 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo trenutnog stanja. Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 27, 2012 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i snimka. Nadam se da će vam se dopasti. Smile
http://youtu.be/eIpAyL3i19I
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 27, 2012 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je. Video sam i snimak. Imamo slican ukus. Smile
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako interesantno izgleda... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 3:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li se znati gde si panjeve pazario??to je mangro panj ako se ne varam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@vorens: Pogledaj mu lokaciju, pa ako si nekada tamo bio, bice ti jasno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaista lepo sredjen akvarijum, bravo horus!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License