Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 GRIJAČ_Pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igorpeja
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2011
Poruke: 42
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, iz razloga predostroženosti interesu je me da li grijač
Atman Heater 200W smije da se potopi cijelom površinom ili mora ovo dugme na vrhu da bude van vode?


Image


Poslednji izmenio igorpeja dana Sre Okt 17, 2012 4:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 4:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze slobodno ceo da se potopi, pise u specifikaciji "Totally submersible."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je i mene interesovalo,malo sam skeptican po pitanju PRC proizvoda,ali za Atmana sam od 80% posto ljudi cuo da nikad nisu imali problema sa njima.Na ovu finansijsku situaciju mi je bolje onda da dam 800 din nego 2000 din. za neki firmirani
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2012 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zasto bi potapala sam vrh mada verovatno moze zato sto ima samo minimalnu liniju a ne i max. za potapanje u vodi. Znam sigurno da ne smes da ga zabadas u pesak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2012 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@cojasoko: Neki ga stavljaju popreko zbog sakrivanja ili male dubine akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2012 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili male visine vodenog stuba,primer kod mresta borca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi grejaci mogu da se potope celi inace ne bi ni bili u upotrebi.
Kada bi hipoteticki,bilo zabranjeno da se potope,onda bi sama zastita grejaca bila zeznuta,jer bi imali masu potencijalnih problema...kao npr popustanje vakum gumice,kondezacija vode,prskanje ribica na samoj povrsini vode itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikola24
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko jak grejac mi je potreban za akvarijum od 25l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je 25w dovoljan. Probao sam ga na 20l akvarijumu i lepo sljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola24
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta ako uzmem jaci, jel ce imati nekih problema? Npr. od 100w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikola24 ::
A sta ako uzmem jaci, jel ce imati nekih problema? Npr. od 100w?


Nista alarmanto, ja imam 100w u akvarijumu od 37l i sve je u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola24
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok... Pokusacu da nadjem neki slabiji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemas drugi nista ni tom velikom nece faliti.
To sto je veliki grejac ne znaci da ce da pregreje vodu vec samo znaci da ima veci toplotni kapacitet.
Npr ako grejac od 25w dostigne zeljenu temperaturu za 30min,onda ce ovaj od 100w postici za 5-10min.
svaki grejac ima termostat koji regulise rad grejaca.
Ja sam imao visak grejac od 200w i stavio sam ga u akv od 30 i kusur litara i naravno sve normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 6:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Markonbg ::
Ako nemas drugi nista ni tom velikom nece faliti.
To sto je veliki grejac ne znaci da ce da pregreje vodu vec samo znaci da ima veci toplotni kapacitet.
Npr ako grejac od 25w dostigne zeljenu temperaturu za 30min,onda ce ovaj od 100w postici za 5-10min.
svaki grejac ima termostat koji regulise rad grejaca.
Ja sam imao visak grejac od 200w i stavio sam ga u akv od 30 i kusur litara i naravno sve normalno.


Ipravo tako, ubaci ga slobodno, mozda ces u buducnosti imati malo veci akvarijum pa mozes iskoristiti taj isti grejac za veci akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi noviji grejači se proizvode tako da mogu da se sasvim potope u vodu. Lično praktikujem da grejač postavim horizontalno zato što se topao vazduh unutar grejača kreće odozdo prema gore, pa termostat preciznije uključuje i isključuje grejač kad se zagrejani vazduh unutar epruvete ravnomerno rasporedi celom dužinom grejača. Kad grejač stoji uspravno, vazduh se zagreva u donjem delu, pa tek zatim se penje prema gore gde se nalazi termostat, dok termostat odreaguje, vode je već za stepen toplija od postavljene vrednosti. Kod isključenja proces je obruniti, pa imamo toleranciju grejača od par stepeni ili više. Kad grejač stoji vodoravno, tolerancija se svodi na minimum koji se na termometru i ne registruje. Inače, što se jačine grejača tiče, bolje je uzeti jači nego slabiji, jer prilikom lečenja riba kod nekih bolesti treba podići temperatutu i preko 30 stepeni, pa ako je grejač "potaman" često se desi da nemože da digne temperaturu koliko želimo. Jači grejač, neće nikada pregrejati vodu, jer termostat odradi svoje i isključuje grejač čim se voda zagreje do postavljene vrednosti, koliko god da je grejač jak. Moje je lično zapažanje da je potrošnja struje sa jačim grejačem manja jer je velika površina i masa samog grejača pa grejač duže u sebi zadražava toplotu (sporije se hladi).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License