Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvaristička sekcija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nekih fotkica sa sekcije. Danas smo malo izvršili obnovu znanja i pripremu za formiranje akvarijuma.
Image
Priključio se i kolega bajker. Smile
Image
Image
Image
Čeka nas još dosta posla. Sutra moram da stavim još jednu cev za prebacivanje vode iz akvarijuma u filter, jer mi pumpa prebacuje više vode nego što jedna cev uspeva da prebaci nazad u filter. Moramo da dopunimo filter masu. Deka jednog učenika je stolar, tako da se ponudio da napravi haubu. SUPERIŠKA! Smile Akvarijum je dosta dubok. Po meni idealan za skalare, ali prvo moraju malo da se bakću sa živorotkama. Kao što vidite, forsiram ih da oni što više čeprkaju po akvarijumu.


Poslednji izmenio HORUS dana Uto Nov 06, 2012 9:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene HORUS: Izmena teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 9:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veca dubina akvarijuma pogoduje i biljkama. Ako se steknu uslovi, moze da nastane i odlican biljni akvarijum Wink


Poslednji izmenio reventon dana Uto Nov 06, 2012 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast,skidam kapu.. Da svaka skola ima po jednog ovakvog profesora i ovakvu sekciju,Amano bi bio mala maca za nase akvariste Smile. Salim se,znaci stvarno najbolji moguci nacin zanimljive edukacije i razvijanja lepih navika,o lepoti hobija da ne pricam,elem,da ne smaram vise,sve najbolje u daljem radu zelim!! rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napred, kad se sve isciklira i sredi imate poklon od mene... Sto manje ruka po akvarijumu, to bolje. Very Happy

Pozdrav. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
OchA
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2012
Poruke: 68
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje. Zbog cega dvokomorni filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OchA pitao si zasto dvokomorni filter a ja tebe pitam a zasto da ne?.Ja imam dva dvokomorna filtera i odlicno odradjuju posao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno bi bio bolji trokomorni, ali ga je staklar tako napravio. Ima iskustva u akvaristici, pa rekoh napraviće kako treba, kad ono međutim. Smile Funcionisaće i dvokomorni filter. Nema taložnika, ali će svakako vršiti funkciju. Pod hitno moramo da napravimo haubu, jer su mangupi već počeli da čeprkaju po akvarijumu. Ali, postao je opšta atrakcija. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto vise komora to je bolji filter ali i sa dve vrsi posao.Horuse brate mene samo zanima zasto je voda bas toliko mutna?nekako mi prljavo izgleda,jer ste prali pesak?kuvali panj?
video sam da je na dnu filtera vata,trebao si one kugle iz onog malog akvarijuma da stavis,barem ja mislim da bi tako bolje bilo.Sve pohvale Horuse care za trud,rad,disciplinu Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ovom slučaju nije dobro da grejač stoji u filteru, može u filter ali u taložnik, odnosno u prvu komoru, u ovoj komori će prilikom svakog zapušenja grejač ostajati van vode i brzo će da izgori i pukne. Sa dve komore filtera ćete imati konstantno problema sa zapušavanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask to si lepo rekao,imas pravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Profesore, opleli te ovi akvaristicki mangupi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jbg, ni profesor ne zna sve, mada sam bio ubeđen da zna kad sam bio školarac Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nahebao je profa ako mu se ucenici prikljuce na forum, hahahahah.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo mi nije jasno o kakvom zapupavanju pričate? Ako mislite na zapušavanje cevi koja vodi iz akvarijuma vodu u filter onda znajte da je profa mislio i na to. Smile Ja uvek stavljam više cevi (dve i više) baš zbog toga što se na taj način onemogućava zapušavanje cevi. Ako se kojom prilikom zapuši jedna onda ostaju druge. Smile Videću kako sve to diše. Što se tiče grejača, moj grejač kod kuće stoji u akvarijumu, ali sam hteo malo da eksperimentišem.
Filter masa nije gotova. Znaš, kada radiš u školskim uslovima onda je to potpuno druga priča od kućnih uslova. Te ti zafali ovo, te ti zafali ono, a za sve moraš da moliš direktora. Verovatno sam mu se već popeo na živac. Juče sam se namučio da instaliram pumpu, jer mi je trebala cevčica da vodu iz pumpe prebacuje nazad u akvarijum, pa sam to morao da radim pomoću upaljača. Parola snađi se. Što se tiče vode, danas je već k'o kristal čista. Večeras sam malo šišao akvarijum kod kuće, pa ću sutra ubaciti neke biljčice. Ne budite nestrpljivi. Dajte mi malo vremena, pa ćete videti kakav će to ukras u holu biti. Smile Teodos, rekoh ti u nekom od prethodnih mojih komentara, a ti mi nisi verovao. Sad


Poslednji izmenio HORUS dana Sre Nov 07, 2012 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene HORUS: Izmena teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi nas razumeo, problem je u zapušavanju filter mase a ne cevi, prilikom svakog jačeg prljanja tebi pada nivo u poslednjoj komori sa pumpom drastično (kod mene redovno na pola Laughing ) o tom zapušavanju ti pričamo. Mislim da još nije kasno da zalepite još jednu pregradu u taj filter i rešite 90% problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biološka sekcija kikiriki Početak u akvaristici 1 Ned Jan 14, 2018 9:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MSTropical Video Sekcija mstropical89 Mstropical 5 Pon Feb 23, 2015 12:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristička pinceta HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Sep 16, 2014 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Akvaristička polica - design by Coa Coa Akvarijum Centar 25 Ned Apr 01, 2012 11:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License