Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko odabira Osvetljenja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako : Imam akvarijum 50x25x30 (nekih 40l),do sada sam imao neonku T5 13W koja je radila solidno,i biljke su mi rasle perfektno uz oredjene preparate ali desi se da mi neonka pregori i sada zaista nemam ideju sta da kupim.Razmisljao sam se opet o neonci T5 13W ali pre nego sto bacim pare zelim vase misljenje da li je to dovoljno,da li da menjam izbor ili sta vec da uradim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 6:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da tebi nisu pregorele neonke, vec elektronska prigusnica. To se desavalo i kod mene, najcesce zbog pregrejavanja. Ne znam da li ima da se nadje u prodaji el. prigusnica od 13w, uvek mozes uzeti stedljivu od 6500 kelvina, naravno jacu od 13w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjaj sa jacom ili ih stavi vise, vreme je. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi jednu jacu stedljivu i Bog da te vidi Wink. Mnogo manje mlacenja nego sa neonkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum istih dimenzija, jedna t8 15w i jedna stedljiva philips 15w. Obe daylight. Raste sve super, rastu i alge ali pratim situaciju i korigujem po potrebi. Sad se trenutno javlja po neki kamencic zelene boje po podlozi pa vec par dana radi neonka samo 10h i tako u krug. Zavisi od akvarijuma do akvarijuma. Sto rece neko na ovom forumu, svaki akvarijum je prica za sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srky na to sam i mislio,kada sam razvalio celo kuciste video sam da je pregorela prigusnica i to je to...Trazio sam da zamenim samo to posto sam uzeo novu sijalicu jer sam mislio da je do nje ali kasno mi je bilo Sad Sad moram da uzmem sve komplet novo i verovatno cu uzeti isto ovo samo neku jacu,hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kineske armature nikako nisu pogodne za akvaristiku, izuzetno su osetljive na vlagu jer im je elektronika u kućištu potpuno otvorena i naj manja vlaga, kraj! Moj ti je savet da skupiš neku kinticu i kupiš odvojeno, prigušnicu i sve ostalo pa iskoristiš postojeće kućište ili samo kablove i grla a prigušnicu izbaciš van akvarijuma, to će mnooogo duže da traje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno, i ne samo vlaga posle par meseci od temperature plastika se kruni i bukvalno raspada, strasno .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dogovorio sam se sa calom pa cemo napraviti prigusnicu a uzecu ovu stedljivu sijalicu pa ce to valjda biti dobro..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sredio sam sve po pitanju svetla,sija kao las vegas xDD
Danas planiram generalno da sredim akvarijum jer su mi se nahvatale po staklu nege zelene alge,nemam pojma koje su al cu probati sve da ocistim i neke biljke da presadim pa cim sve sredim izbacicu slike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno zelena tackasta alga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja mislim da je to..Ima je po celoj levoj strani stakla tacnije bocnoj i napred je ima na jednom mestu onako u velikim kolicinama...Moram to da oribam i da vas pitam kako to posle da resim da vise ne izbija jer ni cistaci ni puzevi nisu to sklanjali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sam sredio i ocistio i da vam kazem sve sam s*ebao i toliko me iznerviralo sto sam presadjivao biljke da ne znam kako uopste da resim sve probleme koji su nastali.Sve biljke su bukvalno umrsene i sve je sad lose.Voda mi se zamutila i nzm stvarno sta ce biti al eto sad je gotovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma samo se opusti, resice se to, polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sta se desilo u medjuvremenu: Voda nije mutna,filter je sve to resio sad su mi i dalje problem biljke al to je naravno moj problem jer ih nisam lepo presadio stoje onako vrljavo i od ove vrste koja je bila tako lepa i razmnozena nece biti nista...Uglavnom svidja mi se ovo osvetljenje tacnije uzeo sam stedljivu od 24W bele boje i bas dobro sija tako da vam hvala u svakom slucaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License