Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc!!! debela zebra Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ut1d0t




Registrovan: 16 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Bograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna zebrica mi je vec mesec dana debela. Problem je sto sam je pre tri dana odvoijo u mrestilicu kako bi je drzao na dijeti ali joj je stomak i dalje toliko veliki da deluje kao da ce da eksplodira. Rekli su mi da joj dam malo spiruline kako bi je proteralo ali mrka kapa. Jel ima neko ideju sta da radim s njom? Jako bih voleo da je spasem od eksplodiranja Smile

Hvala unapred za svaku pomoc!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 5:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Master Of Puppets
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2012
Poruke: 25
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam isti problem...zebricama trebaju bas bas posebni uslovi da se omreste.Ja otisao u zoo shop da pitam koji uslovi trebaju,kako,sta....i lik mi rekao:"Nemoj dzabe da pokusavas njih da omrestis,to je gotovo nemoguce."....tako da...nzm...valjda nece uginuti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ut1d0t




Registrovan: 16 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Bograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da su u pitanju ili paraziti ili prezderavanje. vec mi se desilo par puta da se neka uvako usvinji, stim sto bi "smrsale" u roku od dan dva. ova se jadna zaglavila sa stomakom vec mesec dana. kicma joj se iskrivila na dva mesta kolika je. tuzno za gledanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrazi po forumu sta je bolest Dropsy pa vidi da nije slucajno to u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ut1d0t




Registrovan: 16 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Bograd

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nazalost jeste. kupio sam easylife multicura, danas je drugi dan kako im je stavljam u vodu. hvala puno na smernici!

p.s.: molim admine da ne prezvrljaju ime leka jer nije naveden u svrhu reklamiranja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dropsy se tesko leci, a lek koji si uzeo je predvidjen za parazitske bolesti. Dropsy neces izleciti lekom koji leci gljivicna oboljenja, ako nisi vec sipao bolje i nemoj.
Najbolje je izbeci bilo kakvo dodavanje lekova, pogotovo ako nismo sigurni sta je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ut1d0t




Registrovan: 16 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Bograd

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sad je kasno, vec sam im drugi dan stavio lek. to su mi preporucili. jel ima neke sanse da se sanira situacija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje bi bilo da ribu koja je obolela od dropsy-ja izvadis iz akvarijuma i pokusas da je lecis na pravi nacin (potrazi na forumu kako, ja licno nisam nikad lecio ribe od toga).
Ako zelis da prestanes sa lecenjem onda zameni polovinu vode i u filter ubaci aktivni ugalj da bi uklonio lek iz vode. Ugalj izvadi nakon dve nedelje.
Osim naravno ako nisi pored dropsija imao neke parazite na ribama, u tom slucaju lecenje obavi do kraja. Ako hoces sacekaj da se jos neko javi i da ti jos saveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ut1d0t




Registrovan: 16 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Bograd

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetu. dacu im jos sutra lek da im zavrsim "terapiju" kad sam vec krenuo, pa cu nju odvojiti i videti jos kako i sta. hvala najlepse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ut1d0t




Registrovan: 16 Jul 2012
Poruke: 1
Lokacija: Bograd

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna slucajno da li negde u beogradu mogu da se kupe antibiotici za ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License