Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ciklide dobio na poklon Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari kao sto rece dobio sam ciklide e sad neznam puno o njima!Pre sam cuvao zivorotke i na kraju samo skalare i sada dobio ciklide!I sad me znimaju koji su i kako se zovu?Sa kojim ciklidima mogu jos da idu?Voda kakva treba da bude topla,hlada negde na forumu sam procitao da treba da bude 28stepeni?Da li treba so da se stavlja u vodu?Jos preporuke i sugestije.

Akvarijum je 105L ili d70 x s35 x v40

spoljni filter od gore:vata,ugalj i sundjer

svetlo:neonka 18w

kamenje je najvise lava i kao podloga je pesak

grejac 200w

Image
Image

Koje su ovo ribice i sa koima mogu da idu?
Image
Image
Image
Image
Image[align=left]


Poslednji izmenio No 1 dana Čet Nov 22, 2012 1:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Poslednji izmenio GoranAnita dana Sre Nov 21, 2012 12:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 10:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promeni naziv teme....zvuci kao da poklanjas ciklide....

Meni ovo lici na neku vrstu skoljkasa...ali sacekaj nekog strucnijeg...


Poslednji izmenio Paki dana Uto Nov 20, 2012 10:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam to pomislio..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cryptoheros nigrofasciatus ,centralno americki ciklid


Poslednji izmenio surcinac dana Uto Nov 20, 2012 10:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

GoranAnita ::
... na kraju samo skalare i sada dobio ciklide!

Verovatno nisi znao, ali i skalari su ciklidi, tako da si ipak imao iskustva sa njima Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako mnogi ni ne racunaju diskuse i scalare u ciklide , ali oni isto spadaju u tu porodicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki ::
Promeni naziv teme....zvuci kao da poklanjas ciklide....

Meni ovo lici na neku vrstu skoljkasa...ali sacekaj nekog strucnijeg...


promenjeno.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
GoranAnita ::
... na kraju samo skalare i sada dobio ciklide!

Verovatno nisi znao, ali i skalari su ciklidi, tako da si ipak imao iskustva sa njima Wink


ne nikad mi nije ni palo na pamet,eto naucio nesto novo!HVALA Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

surcinac ::
cryptoheros nigrofasciatus ,centralno americki ciklid


Hvala,sad znam sta ima,koje mogu jos da dodam?

da li treba staviti so u vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda se bolje i vidi ima cisto beli to jes malo na zuckasto dodje.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepi su ti cikladi Laughing Laughing Laughing smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

So nikako!
I beli i sareni pripadaju istoj vrsti.
Americki je ciklid tako da bi temu trebalo prebaciti u odgovarajuci deo foruma.
Opisao ga je Günther 1867 godina kao
Heros nigrofasciatus
Kasnije je promenio nekoliko rodova
( Cichlasoma,Archocentrus,Cryptoheros)
Sada je Amatitlania nigrofasciatus.
Jako teritorialna riba tako da u taj akvarijumcic vise ni jedna riba nije dobro dosla.
Veoma brzo ces imati i ti na poklon gomilu malih jer se jako efikasno mreste.
Pretezno su karnivori tako da proteinska i ziva hrana predstavljaju pravi izbor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

marko.pa ::

Sada je Amatitlania nigrofasciatus.
.


To jos nije precizno definisano jer se Amatitlania smatra sinonimom za Cryptoheros,no to nije ni bitno jer se ribe stalno prebacuju iz roda u rod tako da mi se ne treba opterecivati tim.

Bas kao sto ti je Marko rekao iako je mali Centralno amerikanac veoma je agresivan ,tako je veoma tesko ubaciti neku vrstu jos sa njim u kavarijum tih dimenzija.
Ja bi recimo mozda pokusao sa nekim zivorotkama kao na primer nekoliko komada Xiphophorus helleri ,ja sam ih drzao sa njima da bi raspodelio agresiju dominantnog nigrosa i kod mene je uspevalo ,ali svaka riba je prica za sebe pa treba posmatrati kako se ponasaju.

Te biljke koje imas tesko da ce uspevati sa njima jer vole da grickaju biljke ,tako da ,ako hoces da im uredis akvarijum ,mozes ubaciti jos po neku granu (neki panj ) ili jos neki kamen .
Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

GoranAnitarko.pa"]So nikako!
I beli i sareni pripadaju istoj vrsti.
Americki je ciklid tako da bi temu trebalo prebaciti u odgovarajuci deo foruma.
Opisao ga je Günther 1867 godina kao
Heros nigrofasciatus
Kasnije je promenio nekoliko rodova
( Cichlasoma,Archocentrus,Cryptoheros)
Sada je Amatitlania nigrofasciatus.
Jako teritorialna riba tako da u taj akvarijumcic vise ni jedna riba nije dobro dosla.
Veoma brzo ces imati i ti na poklon gomilu malih jer se jako efikasno mreste.
Pretezno su karnivori tako da proteinska i ziva hrana predstavljaju pravi izbor.[/quote]

Hvala puno na pomoci,mnogo si mi pomogo!neznam kako da prebacim temu u drugi,tojes Americki.ako moze admin iili neko drugi nek prebaci ili nek kaze kako ja da je prebacim.Smile


Poslednji put izmenio GoranAnita dana Čet Nov 22, 2012 12:10 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2012 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet da ih se rešiš što pre!!! Vrlo su teritorijalne ribe!!! Kada se mreste, a mreste se vrlo često, i vrlo uspešno, mlate sve živo po akvarijumu. Nećeš verovati, mlatili su oskara, koji je bio pet puta veći. Nasrtale su mi na ruku, kada sam petljao po akvarijumu. Mreste se kao lude, pa će ti broj vrlo brzo toliko narasti da nećeš znati šta ćeš sa njima. Još nešto, ima da ti preoru taj fini pesak, jer gnezda prave tako što kopaju po podlozi. Dakle, NAPOLJE!!!


Poslednji izmenio HORUS dana Pon Dec 17, 2012 3:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene HORUS: Izmena teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 1 Ned Nov 27, 2022 1:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Labidochromis caeruleus 25+ kom + poklon srki.acs Ponuda 2 Pon Avg 15, 2022 3:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License