Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet oko majstorisanja :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti filter pumpu možeš da ubaciš u filter i da ona prebacuje čistu vodu iz filtera u akvarijum. Ja sam u onom školskom uradio tako. Ne govorim o jačini protoka nego o estetici i održavanju. Kada staviš filter u akvarijum onda stalno moraš rukama da petljaš po akvarijumu. Ovako, sve što pereš i prčkaš radiš van. Uzmeš filter, lepo ga odneseš i opereš, a sve to ne smeta ribicama. Filter napraviš tako da se proteže celom dužinom akvarijuma sa zadnje strane. Na jednom kraju akvarijuma staviš prelivne cevi, a na drugom pumpu, tako da se postiže vrlo lep protok vode u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 2:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo fotografije. Dakle, unutra je metalna konstrukcija od čeličnih kvadratnih profila. Na to se šrafovima samo prišrafi iverica. Meni je od gore drvena tabla, jer mi se tako uklapalo uz nameštaj, ali ne mora da bude. Ako ti treba prostor unutar police ti možeš da napraviš vrata s' prednje strane. Moj akvarijum ima 100 litara. Mislim, zbog težine, ali može da izdrži mnogo više.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam sve oko staklenih filtera Wink, nije zbog toga. Nego su mi ovi uvek bili prakticniji. Plus, imam nov filter, tako da steta da ga ne iskoristim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da znaš. Ti mnogo više znaš o akvaristici nego ja. Pokušavam da prenesem samo neko svoje iskustvo. U motornoj pumpi imaš samo filter penu, koja će vrlo brzo da se napuni. Moraćeš vrlo često da je pereš. Ipak je to akvarijum od 120 litara. Biće tu prljavštine. Pogotovo ako planiraš neke veće ribice. U stakleni možeš da staviš više filter mase, ali i raznovrsnije i kvalitetnije. No, to je naravno tvoj izbor.


Poslednji izmenio HORUS dana Sub Nov 24, 2012 2:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene HORUS: Izmena teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve mi je jasno. I veliko hvala na savetu. Kad bude doslo vreme, probacu s ovim sto sam zamislio, a ako ne bude islo, najmanji problem je napraviti stakleni filter Wink . I okacicu na forum: "HORUS mi je lepo rekao! greska greska greska " Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, kazi dimenzije police, ormana, pa ti lepo nacrtam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka bude komoda. Duzina 115cm, sirina 45cm, visina 80cm. Da izgleda "otprilike" kao ova na slici. Sa vratima levo i desno, a otvorom u sredini. I da ima vise poprecnih polica, naravno.


Image

(Slika je uzeta samo kao primer.)


Poslednji izmenio reventon dana Sub Nov 24, 2012 7:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 25, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti nesto nije jasno , ili neke promene, pisi!
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Nov 25, 2012 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako nesto mi je i palo na pamet. Crtez odlicno izgleda i puno ti hvala na njemu. Ali kao sto si i pretpostavio, imam par pitanja Smile.
Izdvojena daska sa leve strane je jedna od ove 4 uspravne, to mi je jasno. Izdvojene kockaste daske su poprecne police, srednja je za nijansu uza, i to mi je jasno. Moje pitanje je vezano za ove dve daske izdvojene sa desne strane. Nisam siguran, ali mislim da su to vrata...?
I drugo pitanje je vezano za ledja. Ako je iverica debljine 18mm, da li to znaci da su ledja iz jednog dela dimenzija 1114 x 764mm ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 25, 2012 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su ledja, s tim sto nisam napisao , ove dve srednje uspravne stranice su plice za 18mm, zbog upustanja ledja. To sa desne strane su vrata po dimenzijama.
Evo ti dodatak sa srednjim uspravnim ,
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2012 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po zelji naseg prijatelja! Ako nesto nije jasno, pitaj!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2012 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ne vide se dimenzije ledja, 1064mm x 764mm. Naravno , sve je od iverice od 18mm


Poslednji izmenio matija2008 dana Sre Nov 28, 2012 10:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Matija, ako se ikad upoznamo, za ovo imas gajbu piva Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2012 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E jbg , ne pijem alkohol Smile, samo ti to druze uradi, pa da vidimo kako je ispalo, a za ostalo ne brini, tu smo da se ispomazemo!
PS, Matija mi je sin, ja sam Nenad


Poslednji put izmenio matija2008 dana Sre Nov 28, 2012 10:50 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 28, 2012 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imenjace,svaka cast za ovo! Very Happy
Imas gajbu tvog omiljenog pica ili karton i od mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License