Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hitno potrebna pomoć oko filtera staklenog Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boki 013 ::
1. da li je neonka za akvarijum ili neka obicna, ako je obicna moguce je da je zbog toga, uzmi cistaca, staklara
2. da li imas muljare cistace, a i trebalo bi da povremeno usisavas dno
3. voda ti isparava zato sto ti je velika razlika u temperaturi preko noci verovatno spadne i ispod tih 17 18, jedino da probas da ''zadihtujes'' haubu, ali pazi da zastitis i kablove i neonku
ovo je moje misljenje pa ti sad vidi sta ces Wink


Neonka nije obična neka plava je ali ne ultra ljubičasta ....plava svetlo plava Smile Čistača staklara sam imao ranije narastao je kao skot 5cm samo je stojao u jednom mestu i kasnije crkao...nervira me opasno... Very Happy
Nemam muljare čistače ranije sam ih imao ali su odapeli vremenom Very Happy a dno sma usisavao pre dve nedelje i opet se skupilo..
Videću sa isparavanjem šta ću i kako ću nije mi to neki baš ogroman problem to ću poslednje da rešim važno da znam šta je u pitanju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 9:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ch.e.d.a. ::
podunavac da li ovaj filter koji si opisao u temi radi na tom akvarijumu od 300l? Ako jeste 90% problema ti se javlja zbog lose (neadekvatne) filtracije,u prevodu mali ti je filter,jedva da okrene jednom vodu u sat vremena.Treba ti pumpa jacije bar 1000l/h,svakih 7 dana promena 30-50% vode sa sifoniranjem dna.


Filter je mislim taman jer nije baš mali možda se čini po litraži da je nali ali je dosta veliki ovako...
Na 7 dana promena vode 50% ??? 150L na 7 dana ? Pa trebao bih da dovedem do akvarijuma gradski dovod i odvod odma... to je nerealno... Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ali motorna pumpa, vodu, pumpa nazad mnogo vecom snagom nego sto sistem spojenih sudova moze da povuce vodu u usisnu cev. Sto znaci da tvoja pumpica vraca 230L/h vode u akvarijum, ali ta njena snaga nije dovoljna i da istovremeno povuce 230 L/h kroz povratnu cev. Znaci ne dovodim u pitanje da li kroz tu usisnu cev voda moze da prolazi brzinom od 230L/h, naravno da moze. Ali sistem spojenih sudova ne reaguje toliko brzo kao pumpa. I kad sistem spojenih sudova cini ceo filter (sve tri komore) tebi se nivo spusta, a kad sistem spojenih sudova cine samo dve komore tj. kad je manji (tada i brze reaguje) tebi se novo ne spusta. Ne znam kako jasnije da ti objasnim, ako neko moze neka objasni jasnije.[/quote]


Prijatelju rešio sam donekle problem sa još jednom cevkom.. (voda je u nivou i sve je ok, pumpa radi na minimumu) i sve je ok prvih sat vremena- pola sata, zavisi, onda po počne da opada nivo vode kod pumpe.... sada još više nisam pametan.....to je bez filter materijala...šta će biti tek kada njega ubacim Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri da ti ne ulazi kiseonik u prelivnu cev, iz rasprskivača i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Proveri da ti ne ulazi kiseonik u prelivnu cev, iz rasprskivača i sl.


Nemam druže rasprskivače i cevi su pune vode....jedino da me nešto zezaju pregrade jer dešava se to da mi nivo vode u delu gde je pumpa i srednjem delu opadne skroz a u pregradi gde su cevke je u nivou akvarijuma..... u čemu je ovde fora ne znam kao da cevke same uspore protok vode... Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razredi malo filter materijal, pogotovo mehanicku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Razredi malo filter materijal, pogotovo mehanicku.



U tome i jeste najveći problem još uvek nemam nikakav materijal, napisao sam već gore... šta će biti tek kada ga stavim Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Godinama sam koristio filter takve konstrukcije sa Atman pumpom 800l/h, preliv su bila 2 PVC creva 3/4". Nivo vode u prelivnoj i srednjoj komori je bio prosecno 2-3cm ispod nivoa vode u akvarijumu, a nivo u poslednjoj komori (sa pumpom) je bio negde na 3/4 - 1/2 visine filtera, nekada i znatno nize, kada se jako zaprlja filter materijal.


Poslednji izmenio Blue dana Pon Nov 26, 2012 11:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Godinama sam koristio filter takve konstrukcije sa Atman pumpom 800l/h, preliv su bila 2 PVC creva 3/4". Nivo vode u prelivnoj i srednjoj komori je bio prosecno 2-3cm ispod nivoa vode u akvarijumu, a nivo u poslednjoj komori (sa pumpom) je bio negde na 3/4 - 1/2 visine filtera, nekada i znatno nize, kada se jako zaprlja filter materijal.


Zavisi kakve su bile komore.....
Komora-pregrada gde su mi prelivne cevi ide od dna pa na visinu do 24cm
A pregrada kod komore pumpe je uzdignuta 4cm od dna i ide do vrha...


Poslednji izmenio podunavac dana Pon Nov 26, 2012 11:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, pa tako i treba, nego da slikaš ti to da vidimo možda nam nešto padne na pamet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Ok, pa tako i treba, nego da slikaš ti to da vidimo možda nam nešto padne na pamet...


Hajde sutra da uslikam jer mi se sada slabo vidi...mada i pregrade će se slabo videti u filteru i preko dana....
Malo pre mi se smanjio nivo vode na minimum u filteru...uzeo sam cevke ispraznio i napunio ponovo, vratio i sada evo već 2h sve ok.... nivo vode u centimetar sa vodom u akvarijumu... pratim dalje... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srky Boy ::
Da, ali motorna pumpa, vodu, pumpa nazad mnogo vecom snagom nego sto sistem spojenih sudova moze da povuce vodu u usisnu cev. Sto znaci da tvoja pumpica vraca 230L/h vode u akvarijum, ali ta njena snaga nije dovoljna i da istovremeno povuce 230 L/h kroz povratnu cev. Znaci ne dovodim u pitanje da li kroz tu usisnu cev voda moze da prolazi brzinom od 230L/h, naravno da moze. Ali sistem spojenih sudova ne reaguje toliko brzo kao pumpa. I kad sistem spojenih sudova cini ceo filter (sve tri komore) tebi se nivo spusta, a kad sistem spojenih sudova cine samo dve komore tj. kad je manji (tada i brze reaguje) tebi se novo ne spusta. Ne znam kako jasnije da ti objasnim, ako neko moze neka objasni jasnije.



podunavac ::
Prijatelju rešio sam donekle problem sa još jednom cevkom.. (voda je u nivou i sve je ok, pumpa radi na minimumu) i sve je ok prvih sat vremena- pola sata, zavisi, onda po počne da opada nivo vode kod pumpe.... sada još više nisam pametan.....to je bez filter materijala...šta će biti tek kada njega ubacim Sad


Imao sam taj isti problem kao tvoj, iako mi je stakleni filter iz dve komore, Dok sam imao jednu cevku od 1/2 cola nivo mi se spustao u delu filtera sa pumpom. Onda sam ubacio jednu od 3/4 cola, pa ni ona nije bila dovoljna, i sve to vreme mi je pumpa bila podesena na minimum protoka (ta najslabija). Pa sam na kraju ubacio dve od 3/4 cola. I to je trebalo da resi problem ali nije odmah. Jer je tad ispalo da mi je pumpa slaba za taj kapacitet te dve cevke, tj. zbog povecanog kapaciteta njihovog protoka, iako je pumpa radila normalno voda je u filter dolazila sporo. Tada sam uzeo jacu pumpu i ona se uklopila sa te dve cevke. Pumpa je bila dovoljno jaka za njih dve, cevke su imale dobar kapacitet. dakle moras da kombinujes i eksperimentises sa 1 cevkom, pa sa dve, sa cevkama i od 1/2 i od 3/4 cola ili kakve imas i sa pumpom koju imas i sa mozda jacom jer je tvoja najslabija. Niko ne moze preko kompa da vidi situaciju koja je kod tebe u praksi, vec samo da ti da smernice. Nisam ni ja bio srecan sto sam na kraju ostao sa nekim cevkama i slabijom pumpom u visku ali nije bilo drugog resenja vec da isprobavam sve kombinacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam taj isti problem kao tvoj, iako mi je stakleni filter iz dve komore, Dok sam imao jednu cevku od 1/2 cola nivo mi se spustao u delu filtera sa pumpom. Onda sam ubacio jednu od 3/4 cola, pa ni ona nije bila dovoljna, i sve to vreme mi je pumpa bila podesena na minimum protoka (ta najslabija). Pa sam na kraju ubacio dve od 3/4 cola. I to je trebalo da resi problem ali nije odmah. Jer je tad ispalo da mi je pumpa slaba za taj kapacitet te dve cevke, tj. zbog povecanog kapaciteta njihovog protoka, iako je pumpa radila normalno voda je u filter dolazila sporo. Tada sam uzeo jacu pumpu i ona se uklopila sa te dve cevke. Pumpa je bila dovoljno jaka za njih dve, cevke su imale dobar kapacitet. dakle moras da kombinujes i eksperimentises sa 1 cevkom, pa sa dve, sa cevkama i od 1/2 i od 3/4 cola ili kakve imas i sa pumpom koju imas i sa mozda jacom jer je tvoja najslabija. Niko ne moze preko kompa da vidi situaciju koja je kod tebe u praksi, vec samo da ti da smernice. Nisam ni ja bio srecan sto sam na kraju ostao sa nekim cevkama i slabijom pumpom u visku ali nije bilo drugog resenja vec da isprobavam sve kombinacije.[/quote]

Prijatelju pošto ja sutra idem van grada imaš li neku preporuku za neku veću potapajuću pumpu, samo da nije ogromnih veličina da bi mi stala u pregradu za pumpu.
Ranije sma imao vazdušnu ali je to glupost žešća....prvo slab protok a drugo nikoliko ne traje...
Mogu sutra da pogledam neku drugu pumpu pa ako naiđem na nešto da uzmem... Smile


Poslednji izmenio podunavac dana Uto Nov 27, 2012 12:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako,da ti skratim muke ubaci jos jednu tanju cev koja nece da ti ide u taloznik vec na filter masu direktno i problem je najverovatnije resen....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
podunavac
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 21
Lokacija: Veliko Gradište

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gocha ::
Evo ovako,da ti skratim muke ubaci jos jednu tanju cev koja nece da ti ide u taloznik vec na filter masu direktno i problem je najverovatnije resen....


To ću uraditi na kraju ako mi ništa ne uspe...i neću je spuštati pri dnu akvarijuma nego u pola vode. (da ne vuče talog)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebna ponuda mekanih korala G.Blagojevic Tražnja 0 Uto Mar 15, 2022 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License