Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 crno-beli skalar lezi na dnu, bezuspesno pokusava da ustane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mandrak
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinite ako postavljam temu na pogresan nacin, ali hitno je!! Skalar pokusava da se uspravi ali uvek pretegne na levu ili desnu stranu. Boja mu je normalna, sem gornjeg peraja koje kao da je crvenkasto, aq je 120L, imamo 6 kraljevskih neonki, 6 obicnih, 3 crno-bele, 6 tetri flejm, 3 koridorasa, 1 ancistrusa i 2 skalara, jednog mramornog i ovog. Pre 2 dana smo menjali 1/3 vode i izbacili aktivni ugalj i od tada je po coskovima, a sada je bas drasticno. Sve ostale ribice su normalne. Imamo ih 10ak nedelja, ovo nam je bilo drugo menjanje vode. Nadam se da mu ima pomoci, ovo je pretuzno gledati Sad
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 9:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve ima svoj pocetak i kraj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daleko je on od njegovog kraja ali... da skratimo pricu vadi to odmah da ne zarazi druge ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako drugo menjanje vode, a imaš ih 10 nedelja !? Voda se menja češće. I aktivni ugalj hm. Sad nisam imao baš ovakvo iskustvo, ali sam imao mladog skalara koji je plivao ukoso, sudarao se po aq, promašivao hranu i sl. To je trajalo desetak dana i aj zdravo. Ovo kod tebe je kažeš odjednom tako da nisam siguran, ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lex
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 53
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolika je temperatura u akvarijumu?
Skalari su osetljivi na niske temperature. Ili ako je voda koju ste dosipali bila hladnija od one u akvarijumu mozda ga je "preseklo"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si pre dva dana menjao trecinu vode i to hladne,znaci oko 40l ja mislim da je to.Presekao si ga hladnom vodom.Lex ima isto misljenje.Oni su strasno osetljivi na menjanje temperature.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da od ovog skalara nema nista,jos koji dan i gotov je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mandrak
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac je podesen na 25-26 stepeni, ali na termometru pokazuje 23 stepena, i tako je od pocetka. Grejali smo vodu koju smo dolili i to smo bas proveravali temperaturu. Ne znam da li je trebalo cesce da menjamo vodu, u pocetku smo imali samo 10 neonki i 2 skalara, zajedno sa 3 koridorasa, i voda nam se ne muti skoro uopste a i rekli su nam da je menjamo na ne manje od 2 nedelje, a kao najbolje na 3-4. Ali svako prica razlicito, e sad... Svi kazu da su neonke najosetljivije i da nisu za pocetnike, a nama je uginuo jedan koridoras odmah kad smo ga kupili. Posle smo saznali da uopste nije bio prodajne velicine, tj. da su svi bili isuvise mali, ali samo on nije preziveo. S obzirom na procitano o bolestima, ne znam da li mu je mozda mehur stradao. Tu nema pomoci, je l' da? Gocha - jesi li siguran? Nemam drugi grejac, sto bi znacilo da ako ode u izolaciju - nece preziveti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa spolja nema nikakve vidljive znake da je bolestan. Kod ribica se desava da uginu. Mozda se neki deo nije razvio kako treba i na promenu i stres stradaju. Ako ti za nekoliko dana ne dodje sebi smanji mu muke.
Kako se ponasao kad ste ga doneli? Filter ste skroz cistili kad ste vadili aktivni ugalj? Voda odstajala cesmovaca? Dal je jeo normalno za ovih 10 dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mandrak
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On je bio u prvoj ekipi koju smo kupili, oba skalara. Bili su malo manji nego sad. Ponasali su se normalno sve do druge grupe ribica koju smo kupili, onda su bili malo agresivni prema ancistrusu koji je bio jako mali, ali vremenom su se usaglasili. Od tada ima mesec dana. U medjuvremenu nismo uzimali nove ribice. Voda je odstajala cesmovaca, stajala je tri dana, ugrejali smo je pre dodavanja. Filter jesmo skroz ocistili i promenili vatu.

Ne znam zasigurno kako je jeo u poslednje vreme, posto mi oba skalara cudno jedu od kada su kupljeni. Dajemo im granule i listice naizmenicno (prvobitno su nam rekli da im dajemo larve komaraca ali to ni u snu nisu mogli da stave u usta), i sve ostale ribice jedu kao blesave, a oni se samo motaju tuda, ali nemam utisak da jedu. Kasnije ih ponekad vidim da jedu hranu sa listova biljaka, kao da ne umeju drugacije. Sve ovo je neko okvirno zapazanje, posto trenutno slabo provodimo vreme kod kuce.

Inace, pre promene vode kao da je jeo naslage sa cevcice za aeraciju, ne znam da li su to bas alge, jer ih ancistrus ne dira a sve ostalo prozdire.

I da, nama skalari uvek imaju beli izmet. Sad citam po forumu da to moze biti znak crevnih parazita. Ne znam ima li to neke veze sa ovim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva greska je suvise retka zamena vode, adruga greska je verovatno:
Mandrak ::
Filter jesmo skroz ocistili i promenili vatu.

Kako ste konkretno "skroz" ocistili filter? Filter se nikada ne cisti "skroz" posto u njemu prebivaju korisne nitrifikacione bakterije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mandrak
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povadili elemente i istusirali ih vrelom vodom Confused


Poslednji izmenio Mandrak dana Čet Dec 06, 2012 11:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I pobili sav zivot u akvarijumu. Nazalost, u zadnje vreme dosta citam na ovom forumu kako je neko oprao ceo filter sa svom filtracijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lex
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 53
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najveca greska pocetnika je sto misle da akvarijum treba biti sterilan, bez baketrija i slicnih "stetocina". Znam jer sam i sam tako mislio.
Ciscenje filtera vrelom vodom je verovatno jedna od najgorih stvari sto moze neko da uradi u akvarijumu. Bolje ga nikad ne cistiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mandrak
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali sve ostale ribice se potpuno normalno ponasaju. Nemoguce da je samo njemu to problem. Naravno, sad znam za gresku, necu je ponavljati, ali me brine da nije nesto ozbiljnije Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Molike crno/zute/sarene Dukisef Na poklon 0 Pon Jun 27, 2022 10:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar problem brzio93 Bolest 1 Uto Dec 10, 2019 9:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crno staklo za filter markovic000000 Filteri i pumpe 8 Čet Avg 01, 2019 2:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License