Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi akvarijum 90L -trazim savete :-) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa eto posle nekih 15 dana trazenja i razmatranja,sasvim slucajno sam iz komsiluka kupio jedan akvarijum koji je pre dve tri godine kupljen u firmi Aquabazar,po recima vlasnice radio je samo nekih 5-6 meseci i od tad stoji prazan.
Dimenzija:

Sirina 53cm
Visina 38cm od dna do stakla za kondenzaciju(valjda se tako zove)
Duzina 42cm ,stim sto je iza celom duzinom i visinom zadnje stranice filter koji je sirok 12cm, a prednje staklo polukruzno i u najsirem delu ima 30cm duzine prema kamenoj pozadini.

Uz njega sam dobio:

-Grejac ATMAN 100w
-Pumpu potapajucu AT 102
-Pumpu za vazduh Tetratec 100
-Neonku 15w BR-HG Fresh and Sea
-Rasprsivac vazduha
-te neke nastavke ,ventile,sta li vec vide se na slici.

Posto akvarijum nije bio u funkciji sigurno godinu i nesto dana,i dosta zapostavljen resio sam da ga upristojim bar da lici na nesto.Svp vreme je stajao u dnevnoj sobi,bez vode.

Prvo sam lopaticom sa dna izvadio sitan sljunak i neki mnogo sitan pesak ,koji je bio ispod sljunka,pretpostavljam da to vise ne vredi vracati u akvarijum,tako da cu ubaciti nesto novo i drugacije.
Pa sam tankom cetkicom za farbanje,ocistio ostatke peska i sljkunka sa kamene pozadine i sige.
U komori za filtraciju su bila tri crna sundjera dva deblja i jedan tanji i na vrhu filtera zelena vata pretpostavljam da je. a ispod njih po dnu su bile rasute bio kugle,njih 30 komada,a kada se one otvore na pola ,u svakoj od njih se nalazio po jedan keramicki valjak, ili prsten.Na samom dnu je bilo dosta mulja i otpada od tih bio kugli,dosta izlomljenih iglica.verovatno od plastike, ili je to mozda neka vrsta aktivnog uglja,zaista ne znam.sve sam to pokupio usisivacem, kao i ostatak peska sa dna aq. i ono sto je ostalo po coskovima nedostupno za lopaticu i cetkicu.

Stakla su bila dosta prljava iznutra,i u flekama od kamenca pa sam kupio novi vileda sundjer i alkoholno sirce i i sve to dobro istrljao takod a je sada dosta bolje ali se i dalje vide tragovi kamenca.Sa spoljne strane nisam dirao nista jos.
Uz pomoc komsije smo nagnuli AQ. preko kade i sve sam to dobro isprao tushem,i jos jednom stakla prebrisao surcetom i isprao i iscedio.
Mada su na nekim nepristupacnim mestima i dalje ostali tragovi sitnog peska.E sad ne znam dli moram i to da po svaku cenu isperem ili moze da ostane.

Bio kugle sam odvojio u jedan lavor i potopio ih u vrucu vodu da otpuste mulj koji se u velikoj kolicini nakupio i stegao, a keramicke prstenove sam odvojio i potopio u vodu i malo dolio sirceta.

Sundjere sam samo isprao mlakom vodom i ostavio da se cede.

U akvarijujum sam nalio 25L vode koja je prethodno odstajala nekih 2dana u kanisteru,cisto da proverim dali ce mozda do ujutru da pusti neku kap vode,to se nije desilo.
Dali da sipam vodu do vrha pa da i tako istestiram koji dan ili je ovo bilo dovoljno?

Danas sam u prodavnici kupio nove keramicke prstenove nekih 500 grama,zelim da zamenim vec postojece u bio kuglama ,a ostatak prtenova da poredjam preko kugli u filteru.pa onda sundjere i vatu.
dali je to ispravno?

A kupio sam i neki H2o rastvor za tretiranje vode.

Sto se tice podloge,jos definitivno nisam odlucio sta cu,dali beli sitan pesak, ili bele kamencice.Sareno mi se ne svidja da bude dole.

Sobzirom da sam totalni pocetnik,a citao sam ovaj forum zadnjih dana.. dali sam ja bar taj pocetak uradio kako treba i po nekim pravilima?

Jos nisam definitivno resio koje ribe ce biti u AQ, zelja su mi Cilkidi,koji mogu da se uklope u taj enterijer i velicinu AQ.

Zeleo bih da cujem vase komentare i savete u vezi ovog mog akvarijuma,sta dodati,sta oduzeti,kako povezati creva,nastavke,filtere,nastavke itd. kao i to vezano za ribe koje da cuvam?


Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 10:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio valerian dana Pet Dec 07, 2012 11:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License