Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjamutavdzic
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2012
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se predstavim kako treba Smile

-Visina 40 cm x sirina 35 cm i duzina 80 cm

-Osvetljenje 2 x 18 w filips 845 daylight i jedna 15 w arcadia .Fotoperiod ne znam koliko bi bilo potrebno ali mislim da nekih 15 sati svetla i 9 sati mraka je ok? Ispravite me ili mi pomozite da to podesim na tajmer?

-Podloga kvarcni pesak do 3mm krupnoce.

-biljke jos nemam, mislim da valisnerija i aponogeton ce moci bez hranljive podloge i ako znate jos neku recite.a nameravam da zahtevnije biljke posadim u carapu sa zemljom.

- Od opreme Eheim Bio Power 200 Internal Filter 650L/Hz za ciscenje stakla od algi magnet i to je u sustini to. Aktivni ugalj i vata u filteru i keramicki prstenovi.
Odrzavanje menjanje vode na nedelju dana po 15 ak litara i to je to za sada a evo i video

http://www.youtube.com/watch?v.....ature=plcp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 7:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Foto period smanji na maksimalno 12 sati (mada mozes i dosta manje posto jos nemas biljke)
Aktivni ugalj izvadi iz akvarijuma, ne treba ti.
Trebao bi nedeljno da menjas 30-tak litara vode.

Nisi napisao koje ribe imas, a bilo bi korisno i sliku neku da okacis.


Poslednji izmenio chikavili dana Uto Dec 11, 2012 8:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar početak. Bez hranljive podloge teško da ćeš oformiti biljni akvarijum. Inače, pozadina ti je tipično ciklidna. Mislim, takva kamena podloga uglavnom se postavlja u afričkim ciklidnim akvarijumima. Takođe, ako planiraš biljni akvarijum moraš da malo pojačaš svetlo. Sada ti je, ako se ne varam 51W, što je otprilike 0,5W/l. Ja bih ga pojačao bar na 0,7W/l. Samo napred! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjamutavdzic
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2012
Poruke: 11

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2012 4:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetima, i meni se puno svidjaju ciklidi ali ih nisam do sada imao pa sam ubacio malo platika coridorusa i jos koju ribicu da budu trenutno dok ne procitam i dobro se informisem o ciklidima koje bih voleo da gajim. Hvala jos jednom, forum je odlichan, pozdrav za chlanove
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License