Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko odabira opreme za akvarijum od 60l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2012 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako potrebna mi je pomoc oko odabira opreme (pumpe,grejaca,filtera...rasvete) i ako bi mogle cene.Hteo bih lep zivopisan akvarijum sa pravim biljem pa ako bi mi mogli predloziti neke lake za uzgoj oko riba sam se vec manje vise odlucio stacu za pocetak gajiti. Very Happy Nadam se da vas ne smaram previse ovakvim pitanjima Embarassed Rolling Eyes pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2012 9:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2012 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj vise informacija,dimenzije akvarijuma,za koje ribice si se odlucio i koliki ti je budzet od prilike pa oko njega da se uklapamo sa cenama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shomyxd
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 63
Lokacija: Nis,Drazevac

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da ne smaras komsija Cool za pocetak kao sto kaze Cheda daj nam nesto tacnije kao sto su dimenzije akvarijuma da bi ti preporucili,neki filter, osvetljenje i slicne delove opreme vezane za akvarijum. Sto se tice biljaka tu moras malo da sacekas jer tek kada je ovetljenje uskladjeno za pocetak mozes birati biljke. Tu su i naravno ribice ako si se vec odlucio koje ces cuvati navedi ih, jer neke vrste ribica nisu bas za biljne akvarijume.. zato daj nam malo detaljniji opis i naravno da cemo ti pomoci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja mogu da ti preporucim pumpu unutrasnju, imam malo veci akvarijum i koristim Atman AT-302 prezadovoljan sam Wink neces se pokajati, a odgovarace velicini tvog akvarijuma..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bi ti predlozio da kupis spoljni filter trokomorni jer extra obavlja posao a nisu skupi a dobri su ja sam svoj platio 1300 sa svim sto ide u njega pumpa, filtracioni materijal... a grejac bi ti preporucio od 50w msm da je sasvim dovoljan, ja u mom aq imam od 25w a ima 54l
a da preporucio bi ti i da uzmes poluhaubu jer stvarno izgledaju lepo na aq a u nutra stavi one stedljive jer po meni one su najbolje jer su neonke preskupe
znaci filter ti je oko 1300
grejac ti dodje 500
rasveta nije skupa i ona bi te dosla negde oko 500
aa sama staklena hauba bi ti kostala oko 200-300 dinara
eee sada nzm na koje si pumpe mislio ako si mislio na vazdusne one su ti oko 400
aa fontanske pumpe su ti oko 500
to ti je znaci oko 3500 rsd
pozzz nadam se da sam ti pomogao ^^
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam tacno dimenzije zato sto taj akvarijum nije jos kod mene jer imam neku guzvu u kuci dao sam malo para batici iz radnje da mi odvoji na stranu trebam prvo da napravim postolje i da sredim jos neke sitnice Wink .E sad haubu imam jer je u kompletu sa akvarijumom u kompletu je i neka oprema ali mi je covek rekao da nije bas kvalitetna Confused .Necu zaliti para za ono sto volim.Od ribica sam se odlucio za sledece:2 muzjaka gupuka,i 4 zenke,5 neonke.2 coridorosa,to pazarim sigurno mozda jos nesto.Za podlogu sam mislio neku zemlju za cvece mrezicu pa kvarcni pesak dali zna neko cenu kvarcnog.Svi stemi mnogo pomogli hvala kolege Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice kvarcnog peska varira kako-gde. Iz svog licnog iskustva predlazem ti da ga ne kupujes u pet-shopovima vec da odes do nekog stovarista materijala ili slicno gde ces ga naci mnogo povoljnije Wink A sto se tice zemlje za cvece oke nije lose mada imas mnogo bolje resenje za mogu slobodno reci iste pare... Kod naseg prijatelja RF ces naci sve sto ti je potrebno po veoma povoljnim cenama, kvalitet necu ni da spominjem Wink Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti Stefane razmislicu sacekacu jos neki predlog Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je predlog da nam prvo napises koliki ce to akvarijum biti pa tek onda mogu predlozi da se daju tj da ti se pomogne oko opreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Moj ti je predlog da nam prvo napises koliki ce to akvarijum biti pa tek onda mogu predlozi da se daju tj da ti se pomogne oko opreme.

Izvini nisam bas razumeo pitanje "koliki ce to akvarijum biti" pa taj akvarijum vec jeste 60l a dimenzije neznam tacno razlog napisan u mom predhodnom postu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

60 litara su :
80cm * 25cm * 30 cm
50cm * 40cm * 30 cm.
40cm * 40cm * 38 cm ... itd.
Da bi postigao odredjeni kvalitet vode ... ma nije bitno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa za ak od 60l od prilike ti treba 2-3l hranljive podloge,a kvarca oko 7-10l sto je nekih 10-12kg ako ces 5cm napred i 7-10cm nazad.RF-ova podloga je extra kao i svi proizvodi i covek svaki put maksimalno ispostuje.E sad filter je najbolje da uzmes stakleni spoljni koji te ne moze izaci vise od 800 din,filter materijal oko 800din max i pumpu uzmes od 300-400l/h koja je oko 600din.Grejac od 50w sasvim dovoljan a on je oko 700din.Ako ces neonsko osvetljenje mozes staviti 3x18w T8 gde ce te cevi izaci po 800-900din kvalitetnije plus balast,starteri i grla koja nzm koliko kostaju ali mozes da proveris na netu.Vazdusnu pumpu uvek valja imati koja je 500din sa rasprsivacem.E trebace ti i elektricni timer za svetlo da se ne cimas stalno koji je 550din.Ali sva ta racunica ti nista ne znaci jer ti tvrdim da ce ti pored svega toga trebati bar jos 3000din za bilje,1000din minimum za ribice i jos oko 2000 za ostale sitnice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajmer, najobičniji na NBGD buvljaku je 350din...

U mom akvarijumu su tri CFL sijalice BB Link 6500k 1190lm 20W, koštale su sve tri sa fasungom i kablom oko 1100din... Znam da je to tehnološki mnogo daleko od Gro-lux ili Juwel ali meni biljke rastu Very Happy


Poslednji izmenio gibanitza dana Pet Dec 14, 2012 12:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo da ti kazem ja sam na svoj aq od 31l stavio 8kg sljunka i bilo je malo tebi znaci traba bar duplo znaci i vise
i ja sam kada sam kupovao kvarcni sljunak granulacije 0.3-0.7 platio sam 10kg 360din
aaa za biljke i ne mora da da toliko ima jedan covek koj prodaje biljke znaci sve lepo napisano koja gde ide (zadnji,srednji,prednji plan) i obicno bude od 60-100 komada biljaka za 1000-1250 din
aaa sto se tice hranjive podloge to ti ide ovako
------->0.5l se koristi na 20x25cm = 5dm2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a ako neces zahtevne biljke bolje ne stavljaj podlogu, prehrana preko vode dodavanjem mikro i makro elemeneta ce biti dovoljno.
Prvo vidi koje ces biljke pa onda podlogu ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License