Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Deo prirode u stanu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neke nove slike. Nazalost cuba nije uspela ali ostale biljke se dobro drze, rastu sto bi se reklo kao pecurke. Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 1:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A napravio sam i novu hauba za akvarijum. Stara mi nije legle kako treba. Smile Ubacena su 4 juwel reflektora, 2 ventilatora da snize temperaturu posto je hauba zatvorena. U toku sledece nedelje dolazi Led traka za moonlight. i to je nadam se to. Evo par slika sto se tice krova.

Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pristojno izgleda. Bravo Steta za Cubu, al i bez nje je utisak lep. Hauba je odlicno ispala, svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Fiber.
Sinoc sam i puza uslikao kako stoji na vrh panja i izbacuje antenicu Smile bogme jedno 5-6 cm prema vrhu akvarijuma. Da li im nesto fali u akvarijumu posto to radi ili je to neki radar. Ostali stanovnici se dobro ponasaju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
aqua.forest
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2012
Poruke: 62

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako smem da primetim , imas rupe na limunu, pojacaj kalijum.

A pus kao puz , kad se probudi voli i on da se protegli, xexe.
Na fali mu nista, najcesce sa "surlom"( kako je ja zovem) uzima malo kiseonika iznad povrsine.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, aqua. Taj limun sam tako dobio, nisam hteo nista da preduzimam da bi video da li ce se to srediti. Posto su sve ostale biljke ok. Praticu dalji tok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari. Uradio sam novu postavku akvarijuma. Izbacio sam skoro sve biljke i ostavio samo par komada, izbacio sam panjeve, ostavio sam samo jedan. Ubacio sam novu podlogu (tera magma) i jos kvarcnog peska od gore. U filteru je sve ostalo od starog akvarijuma sto se tice filtracije pa sam mislio da nema potrebe da se ciklira akvarijum. Ubacio sam novu vodu i ostavio da stoji bez riba. Posle par dana voda je postala bela kao da sam sipao solju mleka unutra. Citao sam da je to infuzorija i zamracio akvarijum na par dana kako sam i citao. E sada akvarijum je malo bolje sto se tice beline ali je voda zuckasto mitna i pojavile se neke sitne buve koje plivaju po celom akvarijumu. Ima ih na povrsini, staklu, plivaju. Organizmi su zivi, jako su sitni, bele su boje i izgledaju ako se ne varam kao mali punoglavci. Ne mogu dobro da vidim a nemoguce ih je uslikati. Ovo stanje je vec dve nedelje u nazad i sve vreme je povrsina vode masna kao da sam prosuo naftu unutra. Da li je neko imao slicnih problema i kako ih je resavao? Ubacicu par slika kako bi videli okvirno o cemu se radi. Hvala, pozdrav


Image



Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planarija? Noisam siguran, i kod mene su se malo pojavile. Masnocu na povrsini ces resiti tako sto ces ovaj sprej bar postaviti na povrsinu, kako bi se pojavili "talasi" i nestace, uglavnom nestaje. Smile

Svidja mi se sto si se odlucio za nizu postavku. Cekamo slike razvoja... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu to sa sprej barom i nadam se da ce nestati od komesanja vode. Ne znam da li je Planarija posto mi ne deluje tako. Ovo izgleda kao da ima svoje telo okruglo i mali kao repic. E tako nekako. Nisam naveo da u vodi imam kao maglu kada se zagledam kao da ima na milione tih stovorenja ali jako jako sitno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komso jel ti to glossa posadjena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste Srky. Nju sam prebacio iz prosle postavke, imao sam je po celom dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ti se voda i ranije mutila? Pitam zato sto si imao tri mangro panja. On zakiseljuje vodu ali i ispusta tu zuckastu boju. To bi mogao aktivni ugalj da ti isfiltrira. A ove zivuljke sto imas, nikad nisam video tu ti ne bih nista mogao posavetovati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bila je i ranije malo zuckasta bas zbog panjeva ali ne u ovoj kolicini. Ranije je bila super i nikada nisam imao problema. Bila je zuckasta ali bistro zuta. Znam da to moze da se resi ugljem ali sada me muci ova magla, mutnoca i ovi organizmi. Hvala srky. Moracu negde pod mikroskop da uocim problem sa zivuljkama. Sta je tacno u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gorane, ti si ne umoran, svaka ti čast.Postavka jednostavna i jako mi se sviđa.Ne znam da li si glosu tako visoku sadio ili je sama izrasla.Ako je sama izrasla onda joj je slabo svetlo.
Mislim da su ti problemi sa vodom zbog zemlje.Možeš da je ostaviš i da češće menjaš vodu, da budeš strpljiv i da čekaš da sa vremenom te pojave nestanu.Ja lično bih tu zemlju izbacio napolje.Predpostavljam da se mnogi neće složiti, ali ja ne koristim zemlju za cveće. Još jednom postavka je svedena, ali jako lepa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj predlog da ubacis ugalj u filter da ti ocisti kako treba vodu,posle ga izbaci jer ima dejstvo nekih mesec dana..crevo koje ti ubacuje cistu vodu iz kanistera u aq podigni nekih 3-5 cm iznad povrsine vode da talasa vodu zbog te masnoce,a zemlja bi trebala da se stabilizuje vremenom,kroz 20-tak dana..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Radovi po stanu i morski akvarijum Serene Sky Morska Akvaristika 0 Čet Sep 28, 2017 11:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240l prirode u sobi WoodyAllen Akvarijumi 111 Uto Dec 08, 2015 11:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240 litara prirode u sobi - 120 x 45 ... Akvarijumart AkvarijumArt 18 Čet Maj 21, 2015 2:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 190L prirode u sobi WoodyAllen Akvarijumi 62 Sub Okt 18, 2014 2:52 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License