Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sobo WP 340F Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko imao iskustva sa gore pomenutim filterom? Skoro sam dobio taj (800l/h protoka) i cuje se skoro kao vazdusna pumpa Shocked . Da li je to normalno ili ne? Potopne filter pumpe sam oduvek koristio, Atmanove i Sobove. Doduse, ni jedna nije imala preko 600l/h protoka ali sve su bile bukvalno necujne... Da li ova radi glasno zbog vece snage ili protoka ili nesto nije kako treba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 2:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto nije u redu, ne sme da se cuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i mislio... Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel si proverio da ne dodiruje staklo nekim plasticnim delom? Kad moja pumpa dodje u dodir sa staklom od vibracija se cuje kao traktor. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proverio sam, naravno. Doduse, ovaj Sobo ima vakum gumice samo na gornjem delu, ali uprkos tome, ceo je odvojen od stakla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda je verovatno neispravna. Proveri da nije neko pero rotora polomljeno ili da nije nesto upalo unutra, ako je sve na oko dobro onda je neispravna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je provereno. I odneo sam tamo gde sam kupio, i kao sto obicaji nalazu, tamo radi kako treba, a kod mene zuji k'o luda. Kad je ukljucim "na suvo" totalno je necujna. Cim je ubacim u vodu, pusta zvuke koji bi mogli da se opisu kao mesavina vazdusne pumpe i usisivaca Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izokreci je malo pod vodom, da se negde ne zadrzava vazduh. Gore - dole, levo - desno, salto, u krug, protresi,... Smile Smesno zvuci, ali cesto pomaze.
Naravno, prvenstveno vodi racuna o sopstvenoj bezbednosti, ipak je to 220V.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to radim dok radi, ili da je iskljucim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2012 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E jesam majstor, svaka mi dala Cool . Naime, Blue, tvoj savet nije upalio. Muckao sam, tresao, obrtao itd. Onda sam uradio isto sto i lik danas u prodavnici: ponovo sam ga otvorio, pogledao i ukljucio. I gle cuda: opet tandrce. Zatim sam svaki deo dooobro pregledao i video gde jedino moze da zapinje. Ne znam kako to da objasnim, ali probacu. Tamo gde se nalazi ona igla sto ide kroz sredinu, na jednom kraju je ona gumica u samom filteru, a na donjem kraju ta gumica se nalazi u nekom plasticnom krugu po kome kruzi onaj mali propeler. Jedino sto je moglo da pravi problem je bio taj plasticni krug. Bio je rapav (ocigledno fabricki) na nekoliko mesta.
Sta sam onda uradio? U nedostatku smirgle, uzeo sam svoj noz i krenuo da ravnam taj krug, odnosno da skidam neravnine. Nisam ga skroz izravnao jer mi ruka nije bila bas toliko mirna, pa sam ga vratio, sklopio filter i bocnuo ga u struju.
Voila! Radi k'o sat. Doduse i dalje je "za broj" glasniji od istih filtera manje snage, ali radi daleko tise nego ranije
yeah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Nekom ce ovo verovatno koristiti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka HOB Sobo WP 606h curi kod pumpe sstanko78 Filteri i pumpe 3 Pon Sep 11, 2017 8:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SOBO podvodna led lampa T4 gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Pon Nov 28, 2016 2:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dilema WP-50M SOBO i Newa Wave 1.6 Serene Sky Razno 3 Sub Avg 06, 2016 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka klip led rasveta sobo gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 1 Ned Maj 22, 2016 1:04 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Overtank rasveta sobo,hopar,atman Nebojsa-Perla Rasveta 0 Pet Sep 25, 2015 8:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License