Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ribe i Kiseonik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce mi se desilo ono, za malo da mi rikne (dve)

naime ne mogu da zadrzim oba aq pa sada prebacujem biljke i ribice u veci aq.

Kozice sam ubacio pre 5 dana, neznam koliko 30,40....nikakvih znakova nisu davale da im se ne svidja ili da nije za zivot Razz

Merio sam ono sto mogu, temp 25C, NO2 <0.1, Ph 7.5, CO2 u zelenom... sve dobro.
sinoc ajd da prebacim prvo 2x sijamske lisice.......uhvati ih iz prve i to obe Smile, prebacim ih u veci aq i posmatram ih,
malo se prvo pogubile, ipak iz 34l u 140l.....posle 3,4 minute vidim ih da idu ka povrsini i ne silaze, potreban im vazduh.
Nemam rasprsivac vec mi se voda iz filtera vraca preko "sprej" bara DIY i sa visine od 2,3cm uvek vrti i vazduh ali izgleda da to nije dovoljno
dok sam ja pokusavao da ubacim kameni raspresivac i crevo iz malog aq ove dve lisice su polako sa povrsine pocele da padaju na dno........
pokupih ih odmah i vratim u mali aq, posle 5,6minut su vec bile ok.

Ostavim rasprsivac celu noc i evo sada prebacih obe lisice i 6 microrazbore i vec 4 sata su ok, baskare se dok ne doju jos ribica.

Sve ovo napisah zbog jednog pitanja: Shocked Kozice, jer moguce da im ne treba vazduha koliko i ribicama, znaci 5 dana su u aq i nista im ne fali a lisice bile 4minute i zamalo......


Poslednji put izmenio Zhorz dana Sub Dec 22, 2012 1:53 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene Zhorz: jedem slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 1:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitanje je dal je samo vazduh u pitanju kozice dosta stvari trpe ,ali isto tako su i mnogo ranjivije od riba recimo na metan crkavaju pri najmanjoj pojavi .
ribama je normalno kiseonik daleko potrebniji u vecoj kolicini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo sam vazduh od sinoc ubacio i sada su ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedja.kej
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz ::

Nemam rasprsivac vec mi se voda iz filtera vraca preko "sprej" bara DIY i sa visine od 2,3cm uvek vrti i vazduh ......


Mozes li da mi objasnis ili uputis na neki link gde mogu da vidim kako izgleda ili kako se pravi ovaj "Sprej", hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vodu koju vraca pumpa iz filtera se ne vraca preko onih cevi vec preko tvrde cevi koja je izbusena na nekoliko mesta i postavljena na 3,4 cm od vode, nista specijalno

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a mozes da okreces i tako regulises koliko ce da "prsce" Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedja.kej
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim po slikama dosta je ubiljen akvarijum. Prema tome sta ce ti dodatni vazduh?
Kod mene a mozes da vidis slike nije ubiljen pa nemam rasprsivac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma nije jos ubiljen, ovo vidis 10cm od 50cm sirine, ali to u nekoj drugoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License