Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 aktivni ugalj Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VLADIMIRP
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam atmana 380 akvarijum sa sopstvanim filterom u poklopcu gde se se nalazi prvo neki beli filc pa crni sundjer i odozgo keramicki valjci , i ja u njega ubacim aktivni ugalj izmedju tog belog filca i crnog sundjera (koji prethodno sam ispro zbog prašine mislim na aktivni ugalj ) i neprodje 3 dana meni voda u filteru preliva sa strane vraca se dosta vode u akvarijum aktivni ugalj zaprlja taj beli filc ili ti finiji filter pa me sad interesuje kolo bi trebao aktivni ugalj da bude mesecno u filteru jer ovako svaka 3 dana moram da perem taj filter jer se dešava da jako malo vode prodje kroz filter više preliva ,znaci interesuje je me sve o aktivnom uglju i kolko se koristi i kad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 2:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aktivni ugalj van iz filtera. on se ubacuje nakon tretiranja hemijom da izvuce visak, i nakon toga se izvadi.ja ugalj ne koristim, a verujem ni vecina akvarista ovde na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VLADIMIRP
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno znaci
primer treba da lecim ribe izvadim ugalj ubacim lek posle 3 dana ubacim ugalj da izvuce višak leka i njega posle 3 dana napolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam tacno za period, ali ugalj nemoj koristiti, nije potreban. bas tako, kad ubacujes neku hemiju,tipa neki lek, i kad zavrsis sa hemijom ubacis ugalj da izvuce visak i izbacis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
singe
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 78
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 4:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim aktivni ugalj konstantno od kako sam opremio aq, nisam znao da ne valja, ribicama ne fali nista. Znaci a. ugalj napolje. A da li moze kao neka preventiva 1 mesecno na 2-3 dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@singe nije da ne valja ali nemas potrebe za njim, zauzima ti mesto u filteru. ne pravi neku stetu, ali nije obavezan, nece ribicama da fali nista ni ako uklonis. naravno to je stvar izbora, ako nemas problema s njim kao @VLADIMIRP
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@VladimirP
Ubacujes ga kad zavrsis lecenje,nemozes ti da datiras lecenje vec koliko je potrebno(mislim mozes,ali posledice...).
@flopsky
Odgovori su ti neadekvatni,smetace posle izvesnog perioda jer on kupe "sve necistoce" iz akvarijuma ako smem tako da se izrazim,ali posle izvesno vremena kada sve pokupi prelazi i na korisne stvari iz vode da izvlaci i time narusava prirodnu ravnotezu akvarijuma.
Pokusao sam da obajasnim na sto prostiji nacin,pa se nadam da sam pomogao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam ja kao pocetnik postavio ovo pitanje, iskusniji akvaristi su mi rekli da vadim aktivni ugalj iz filtera. Nakon toga sam se zainteresovao na tu temu i izvrsio malo istrazivanje o tome.

Poslednji put kada sam ovo napisao, ispao je dzumbus, pa se nadam da nece opet Smile

Oko potrebe koriscenja aktivnog uglja u akvarijumu se vec dugo svuda vode polemike, pa necu nikome nista savetovati, samo cu navesti neke cinjenice.

Aktivni ugalj ima ogranicen vek upotrebe. Posle 2-4 nedelje (i to kod kvalitetnijih primeraka), postaje prezasicen i vise nema nikakvu korisnu funkciju, pa ga treba ili izvaditi ili zameniti novim.
Ukoliko takav aktivni ugalj ostane u filteru, u velikom broju slucajeva se nece nista lose desiti po akvarijum i stanovnike istog, ali postoji mogucnost da steti hemizmu vode. Pa je stoga ipak pametnije ne ostavljati ga unutra, cisto kao predostroznost.

Aktivni ugalj je najbolje koristiti povremeno, po potrebi - nakon lecenja ili pri nekontrolisanom "cvetanju" bakterija (uglavnom kod novoformiranih akvarijuma).

Da li cete ga i koliko koristiti ostaje samo na vama, kao licna odluka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me jedna stvar vezana za aktivni ugalj, u slučaju da ga budem stavljao u filter. Imam hamburški filter iz kojeg vodu izbacuju jedna potopna pumpa i jedna češka pumpica i neznam kako i gde bih postavio ugalj ili treset i sl. ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
singe
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 78
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@gocha na to sam mislio, mozda malo nerazumljivije objasnio Very Happy bas ko sto je chikavili rekao, ima taj "rok trajanja" , a sto bi kupovao ugalj na svake 2-4 nedelje kad prosto moze i bez njega Smile sve je stvar izbora
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj nikouro Filteri i pumpe 11 Uto Jun 03, 2014 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj i zeolit Laki Hemija u morskoj akvaristici 25 Uto Jan 21, 2014 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera florena i aktivni ugalj?? Stasi Biljke 6 Pon Jan 28, 2013 8:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit ili ugalj lazar96 Početak u akvaristici 30 Uto Jan 01, 2013 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License