Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morska akvaristika Igor Mirovic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad u augustu je bilo cupavo sto se tice temperature i mislio sam da ce svi korali pocrkati jer je temperatura vode dolazila i do 31* pa sam u par navrata morao da ubacujem zaledjene flase da bih smanjio malo temperaturu jer kao sto sam vec pisao korali ne podnose bas dobro temperature preko 30*

Ali na svu srecu ni jedan koral nije uginuo, bilo je par dana da su bili izduvani kad su bile najvece temperature ali ni jedan nije uginuo


U tom nekom periodu sam prestao da koristim bilo kakvu hemijsku filtraciju a i pre toga sam mozda samo mesec dana drzao u atmanu u carapi malo aktivnog uglja i fosfat removera

Do tad je voda menjana mozda samo dva puta i cak ni jednom je nisam zamenio svezom nego uvek iz mog velikog akvarijuma ( da napomenem da je mnogo bolje vodu menjati sa svezom jer u svezoj vodi imamo pravilno izbalansirane sve parametre mora)

Naravno da sam dosipao slatku vodu kad ispari i to samo cesmovacu


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 5:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koraline su se lepo naselile (koraline su koralne alge ljubicaste boje) i sve je zivelo bez ikakvog problema jer je u akvarijumu stvoren odlican balans izmedju riba i korala

jer su ribe zagadjivaci a korali potrosaci ali bitno je drzati se pravila i odnosa riba i korala da bi ovakav sistem funkcionisao! Kad bi recimo ubacili neki tvrdi koral u ovakav sistem on bi odmah uginuo jer to ne bi bili dobri uslovi za njih, isto tako i kad bi ubacili vise riba imali bi previse zagadjivaca i onda bi i ovi korali sto su u akvarijumu uginuli zbog previse nutrijenata koje bi ribe proizvodile i tako sve u krug! Znaci najbitniji je BALANS
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nastavak low budgeta ovih dana ;9
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno je divan ovaj akvarijum,najlepsi mi je koral koj izgleda kao cvet(blegozut sa pipicma).
Jel mozes da mi kazes u pp koja je cena low budget akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mogu da ti kazem sta ti treba za low-budget i orijentacione cene potrebnih stvari, a to su:

Akvarijum, to svi imamo
grejac 500 din
pumpa ili pumpe koje ce vrteti vodu, to imas u svakoj akvaristickoj radnji a cena je od 700-1500din
par kilograma kamena, cena kamena je oko 10e /kg
nekakva rasveta
i 5 kg soli koje ce ti trajati oko 10 meseci za akvarijum od oko 100l, 1kg soli je oko 3e

I to je sve sto ti treba Wink ali moraju da se postuju pravila o kojima cu pisati kasnije da bi svi ti korali ziveli bez problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vedad
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 38
Lokacija: Pljevlja CRNA GORA

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gledam ovo i ostajem bez teksta pa me interesuje nesto imam jedan prazan akvarijum od kojeg bi volio da napravim morski akvarijum.posto ja zivim na moru.interesujemem da li bi mogo direktno iz mora da uzmem vodu za moj morski akvarijum i da nju koristim(doljevam kad mi ispari.takodje me interesuje da li bi mogo da koristim spoljasnji filter da mi cisti vodu.Sta je zivi kamen?mislim da znam ali nisam siguran.je li to kamen koji je u moru na nekoj stijeni na kojem ima zivih organizama.i zadnje pitanje da li mogu ove ribe iz jadrana da drzim u morskom akvarijumu i sa cim da ih hranim.hvala i izvini ako smaram
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zeki972
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2010
Poruke: 176
Lokacija: Sisak

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vedad ::
gledam ovo i ostajem bez teksta pa me interesuje nesto imam jedan prazan akvarijum od kojeg bi volio da napravim morski akvarijum.posto ja zivim na moru.interesujemem da li bi mogo direktno iz mora da uzmem vodu za moj morski akvarijum i da nju koristim(doljevam kad mi ispari.takodje me interesuje da li bi mogo da koristim spoljasnji filter da mi cisti vodu.Sta je zivi kamen?mislim da znam ali nisam siguran.je li to kamen koji je u moru na nekoj stijeni na kojem ima zivih organizama.i zadnje pitanje da li mogu ove ribe iz jadrana da drzim u morskom akvarijumu i sa cim da ih hranim.hvala i izvini ako smaram


nadam se da se kolega igor ne bude ljutio što ću odgovoriti kolegi iz svog iskustva; slobodno možeš koristiti vodu iz mora, ali ne dolijevaš morsku vodu u akvarij kad ti ispari voda iz akvarija, jer bi onda povećao salinitet mora, nego dolijevaš RO vodu ili kao što neki rade destiliranu, pa čak i vodu iz slavine ( tu treba biti oprezan zbog silikata i fosfata, a i klora). Vodu iz mora koristiš kod redovitih izmjena vode svakih 7 dana ili koji si period odrediš.
kod morskih akvarija ne filtrira vodu filter, već se filtracija ( biološka) vrši na živom kamenu i pijesku, a živi kamen je jako porozan kamen koji ribari često pokupe mrežama s dna mora, a u tim rupicama vidljivim i nevidljivim se nalaze "dobre" bakterije koje će vršiti filtraciju, nije svaki kamen koji je bio u moru pravi živi kamen koji nama odgovara za akvarij..na tvom mjestu bih pričekao s ribama, ako već imaš priliku ubaci za početak neke vrste kozica koje žive u moru i koralje pa kad malo uđeš u morsku akvaristiku onda možeš ubaciti i neke ribe dna a kasnije i neke zahtjevinije ribe.. to je moj savjet..
kod morskog akvarija je najvažnije da postoji strujanje vode unutar akvarija, to omogućava bakterijama da ostanu žive, a koralji da se hrane onim što im ubacimo bilo morskom vodom( zooplankton i fitoplankton) ili dodacima..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Koje je ime ovog korala,stvarno mi se svidja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
zeki972
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2010
Poruke: 176
Lokacija: Sisak

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan98nbgd ::
Image
Koje je ime ovog korala,stvarno mi se svidja?


sarcophiton
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zeki972 hvala,posto mi se stvarno svidja ovaj koral kad sa ga video u akvarijumu od igora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zeki972 ::
vedad ::
gledam ovo i ostajem bez teksta pa me interesuje nesto imam jedan prazan akvarijum od kojeg bi volio da napravim morski akvarijum.posto ja zivim na moru.interesujemem da li bi mogo direktno iz mora da uzmem vodu za moj morski akvarijum i da nju koristim(doljevam kad mi ispari.takodje me interesuje da li bi mogo da koristim spoljasnji filter da mi cisti vodu.Sta je zivi kamen?mislim da znam ali nisam siguran.je li to kamen koji je u moru na nekoj stijeni na kojem ima zivih organizama.i zadnje pitanje da li mogu ove ribe iz jadrana da drzim u morskom akvarijumu i sa cim da ih hranim.hvala i izvini ako smaram


nadam se da se kolega igor ne bude ljutio što ću odgovoriti kolegi iz svog iskustva; slobodno možeš koristiti vodu iz mora, ali ne dolijevaš morsku vodu u akvarij kad ti ispari voda iz akvarija, jer bi onda povećao salinitet mora, nego dolijevaš RO vodu ili kao što neki rade destiliranu, pa čak i vodu iz slavine ( tu treba biti oprezan zbog silikata i fosfata, a i klora). Vodu iz mora koristiš kod redovitih izmjena vode svakih 7 dana ili koji si period odrediš.
kod morskih akvarija ne filtrira vodu filter, već se filtracija ( biološka) vrši na živom kamenu i pijesku, a živi kamen je jako porozan kamen koji ribari često pokupe mrežama s dna mora, a u tim rupicama vidljivim i nevidljivim se nalaze "dobre" bakterije koje će vršiti filtraciju, nije svaki kamen koji je bio u moru pravi živi kamen koji nama odgovara za akvarij..na tvom mjestu bih pričekao s ribama, ako već imaš priliku ubaci za početak neke vrste kozica koje žive u moru i koralje pa kad malo uđeš u morsku akvaristiku onda možeš ubaciti i neke ribe dna a kasnije i neke zahtjevinije ribe.. to je moj savjet..
kod morskog akvarija je najvažnije da postoji strujanje vode unutar akvarija, to omogućava bakterijama da ostanu žive, a koralji da se hrane onim što im ubacimo bilo morskom vodom( zooplankton i fitoplankton) ili dodacima..


ZEki ti je sve lepo objasnio sem sto bih ja dodao da za razlicite vrste korala treba postaviti drugacija pravila tako da u ovom slucaju sa jednostavnim koralima moze da se koristi voda sa cesme kad ispari jer meki korali se hrane fosfatima i nitratima a u ro vodi ih nema Wink i kad koristis pravu vodu iz mora ona ne sme dugo da stoji jer je puna zivota, koj posle nekog vremena pocinje da umire

Sto se tice Jadranskih organizama njima su potrebne nesto nize temperature vode tako da u letnjem periodu bi imao veliki problem sa Jadranskim organizmima jer Jadran spada u hladna mora Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Dec 27, 2012 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan98nbgd ::

Koje je ime ovog korala,stvarno mi se svidja?


Jedan od jako jednostavnih korala za drzanje, i savrsen je za ovakve low-budget sisteme


Inace taj koral je frag od ovog velikog Wink
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igoRR ::

Inace taj koral je frag od ovog velikog Wink
Image


Brutalno! Shocked Dobro! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vedad
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 38
Lokacija: Pljevlja CRNA GORA

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala na odgovorima.ja bi samo drzo ribe bec korala posto ih kod nas nema.jer nam je podvodni svijet korala unisten skroz Sad pa me sad interesuje samo sta mi treba za drzanje riba bez korala.hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dimisd
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 23

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fenomenalno!!!!!!!!!!!svaka cast coooveceeee...prelepo izgleda.nema reci kako da se objasni ova lepota!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tanjgarika akvaristika nikouro Akvarijumi 3 Pon Nov 30, 2020 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika NOVI SAD Dare021 Upoznavanje 0 Ned Okt 18, 2020 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u doba korone Baia Akvarijumi 70 Sub Mar 21, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u dijaspori Baia Upoznavanje 0 Sub Feb 02, 2019 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License