Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morska akvaristika Igor Mirovic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zeki972
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2010
Poruke: 176
Lokacija: Sisak

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vedad ::
ok hvala na odgovorima.ja bi samo drzo ribe bec korala posto ih kod nas nema.jer nam je podvodni svijet korala unisten skroz Sad pa me sad interesuje samo sta mi treba za drzanje riba bez korala.hvala


čini ti se da nema koralja..ima ih još uvijek samo nisu baš uvijek uz samu obalu..
sve zavisi o koliko akvariju govoriš..ali bez dobrog, čitaj i skupog skimera tu nema priče..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vedad ::
ok hvala na odgovorima.ja bi samo drzo ribe bez korala posto ih kod nas nema.jer nam je podvodni svijet korala unisten skroz Sad pa me sad interesuje samo sta mi treba za drzanje riba bez korala.hvala


Pre svega za drzanje jadranskih riba ti treba hladnjak (chiller) za vodu da bi je hladio a to je jako skupo! Pored toga ti treba i skimer jer ribe punoo zagadjuju vodu pa i treba da nesto tu vodu cisti!


Mnogo jednostavnija opcija su ti tropski organizmi u odnosu na Jadranske! I to da za pocetak ides na jednostavne korale i samo jedna ili dve ribice i to je to, Jeftino odrzavanje i minimalno para za opremu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 2:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dimisd ::
fenomenalno!!!!!!!!!!!svaka cast coooveceeee...prelepo izgleda.nema reci kako da se objasni ova lepota!!!!!!!


Hvala! Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da nastavimo sa LOW-BUDGET REEFom Wink


Posle tog augusta 2011 godine neke korale sam prebacio u drugi akvarijum dodao sam par nekih gljiva koje su u tim uslovima super napredovale i nista nisam dirao, vodu od tada nisam ni jednom promenio, preziveo je i leto 2012 bez problema, cak mu moj sin ni staklo nije cistio od algi i onda sam mu posle par meseci izvadio klovnove i prodao i dalje nista nisam dirao sem sto sam dosipao slatku vodu kad ispari!

I posle nekog vremena jedan me drugar pitao sta se desava sa onim Low-budgetom sto si sartovao marta 2011 a ja mu kazem sve zivo i zdravo samo sto sam prodao ribe i u tom trenutku ja ispucam par slicica akvarijuma u tom neociscenom stanju

I on je tad izgledao ovako

Image
Koraline se uhvatile skroz po staklu unutra se nista zivo ne vidi ali sve zivo i zdravo Wink

Slike unutrasnjkosti jer se kroz staklo nista nije videlo
Gljive
Image

Image

Gorgonia
Image

I To je tako ne ocisceno stajalo vise od godinu dana
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 2:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I onda ja resim da konacno ocistim staklo, jer da sam cekao da deca to urade i dan danas bi bio u koralinama!

Image

Image

Image


Na ovoj slici sve vrvi od zivota ali se ne vidi bas najbolje zato cu okaciti i video
Image

Video pogledajte u najvecoj rezoluciji da bi se lepo videle kozice kako plivaju po dnu, ispod kamena je i jedan ogroman crv (fireworm) i razne zvezde i puzevi po staklu

Link


I poslednja slika LOW BUDGET akvarijuma! CAk ni pumpu nisam namestio nego duva tamo gde ona hoce Laughing
Image



Pre neki dan sam ubacio i jednog skunk klovna da malo ulepsa celu pricu sad kad je ociscen

Vodu jos ne zelim da mu menjam sve dok ne budu poceli korali da se bune, odnosno dok ne pocnu da pokazuju neke lose simptome jer zelim da vidim gde je ovakvom sistemu granica bez menjanja vode Wink

Inace ko god da zeli da napravi ovakav morski akvarijum ja mu savetujem da redovno menja vodu i da ce taj akvarijum sa redovnim odrzavanjem i sa malo brige izgledati 500 puta bolje od ovog o kome se niko ne brine i ne vodi racuna Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onaj gore video nije HD pa ne moze da se poveca rezolucija



Evo ga HD Wink


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 3:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igore mene interesuje jedna stvar,zasto si digo ruke od morske akvaristike,na primer nisi cistio godinu dana i slicno..???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 4:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, nesto si me pogrsno razumeo! Nisam, niti cu dici ruke Wink

To su sve bili TEST akvarijumi u kojima se testirala izdrzljivost pojedinih organizama u odredjenim uslovima da bih dokazao kako morska akvaristika nije uopste zahtevna i nedostizna Wink
Naravno da ima i onih oblasti u morskoj koji su zahtevni ali o tome cemo u nekoj drugoj temi

Inace konkretno ovaj mali Low-budget akvarijum je od mojih sinova pa kad njih nije interesovalo da ciste staklo nisam ni ja zeleo da radim to za njih Smile Smile
Ali je moj veliki akvarijum bio sve vreme redovno odrzavan i ciscen i zato je izgledao onako dobro Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje,koje su te kozice sa videa?Da li si ih ti ubacio ili su se same stvorile?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igore, izvini ako si negde vec pomenuo, ali ne mogu da se setim - koja je pozeljna okvirna velicina tog low budget reef-a... od-do?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acabgd
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2011
Poruke: 97

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan98nbgd ::
Imam pitanje,koje su te kozice sa videa?Da li si ih ti ubacio ili su se same stvorile?

Evo odgovoricu ja dok nema Igora - te kozice se pojavljuju same iz zivog kamena koji se stavlja u akvarijum. Nikad ne znas sta ce sve izaci iz zivog kamena, ali ako je kamen bas dobar, mozes da racunas da ima stvarno svega i svacega!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acabgd
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2011
Poruke: 97

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Igore, izvini ako si negde vec pomenuo, ali ne mogu da se setim - koja je pozeljna okvirna velicina tog low budget reef-a... od-do?

Od 50-60 litara pa navise.... Gornje granice nema, pitanje je samo budzeta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco hvala na odgovoru.Video sam kvalitetno zivo kamenje koje ima ascidije,korale,morske sase i mnoge druge stvari,ali nisam znao da kozice dolaze sa njima. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
acabgd
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2011
Poruke: 97

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan98nbgd ::
Aco hvala na odgovoru.Video sam kvalitetno zivo kamenje koje ima ascidije,korale,morske sase i mnoge druge stvari,ali nisam znao da kozice dolaze sa njima. Very Happy

Ma ima sta hoces... Meni su stigli stomatella puzevi, bristle worms (crvi), takodje ove male kozice i morske zvezde. Meni je to jedan od najlepsih aspekata morske akvaristike - nikad ne znas sta ce ti se pojaviti u akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 5:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo Aca vam je odgovorio, one se same razmnozavaju u akvarijumu kao i sve drugo, zvezde, razne vrste puzeva, crvi itd

Naravno to sve opstaje ako nemaju prirodnog neprijatelja u akvarijumu a ovaj mali low-budget je bio neko vreme bez riba pa su se i kozice u tolikom broju razmnozile Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tanjgarika akvaristika nikouro Akvarijumi 3 Pon Nov 30, 2020 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika NOVI SAD Dare021 Upoznavanje 0 Ned Okt 18, 2020 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u doba korone Baia Akvarijumi 70 Sub Mar 21, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u dijaspori Baia Upoznavanje 0 Sub Feb 02, 2019 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License