Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje oko osvetljenja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz prijateji.....imao sam u akvarijumu samo podvodno dekorativno svetlo trikolor florocetno i pocele su bilje da mi odumuri
sada sam stavio obirnu stonu lapu sa stedljivom sijalicom 220V50-60Hz E27 sada neznam koliko je ona dobra ili stetna.ako neko zna neka mi kaze? bio vam zahvalan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 4:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

220V50-60Hz E27 znaci da radi na struji od 220V i 50-60Hz, a da je grlo tip E27.
Moras da proveris snagu sijalice (W), kao temperaturu boje (K)
Takodje treba da nam kazes koliki je akvarijum (dimenzije) i sta imas od biljaka, barem otprilike.
E tek tada ce moci neko da ti odgovori na pitanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da dodam i jacinu svetla (lumen) sijalice.

U svakom slucaju, sigurno nece biti stetno... samo je pitanje koliko ce biti korisno za tvoje biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a mogao si ovo isto pitanje u pitanju za sve!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

23 watt
230/50-60Hz AG
165 mA
1370 luman
6400k color
8000 h
Ovo pise na kutiji od sijalice'
akvarijum ima 35l ima desetak tibaca mahovine i jos dve vrste biljaka za koje sam gledao da nisu zahtevne i datraze veliko svetlo.stosam sijalica menjao davise neznam ni sam koja valja i koja nevalja Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicna je za taj akvarijum Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze za pocetak, pocni sa 8h dnevno dok ti se biljke malo ne prime, pa polako povecaj do nekih 10h foto-perioda dnevno. naravno, prati situaciju sa algama i shodno tome reaguj. Ako se pojavi braon alga, moras povecati jacinu sijalice, ako se pak pojavi zelena tackasta ti smanji kolicinu svetla. No dobro, da te sad ne zbunjujemo ovde, pocni sa tom sijalicom, pa ces videti za dalje. Bice ti ona ok za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mehatron
Akvarista



Registrovan: 28 Dec 2012
Poruke: 20
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako onda objasnjavate to da imam stednu sijalicu 5w i pojavile mi se zelene tackaste alge?
Na aq od 100l i od biljaka imam 2 nane,5 korena onih visokih tankih listova za pozadinu(mislim da se zove zito biljka) kao i jednu povrsinsku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mehatron ::
Kako onda objasnjavate to da imam stednu sijalicu 5w i pojavile mi se zelene tackaste alge?
Na aq od 100l i od biljaka imam 2 nane,5 korena onih visokih tankih listova za pozadinu(mislim da se zove zito biljka) kao i jednu povrsinsku.

Otvori zasebnu temu o tome, da ne idemo u offtopic
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stevica1
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 43
Lokacija: Trst,Italija

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 3:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam i ja pitanje u vezi osvetljenja. Imam obicnu najobicniju neonku,kostala je 110dinara. f18 t8 6500k 220v 18w. Imam akvarijum od 90 litara i trenutno nista od biljki. Da otvaram novu temu ili mi mozete ovde odgovoriti koje bih biljke mogao da drzim sa tim osvetljenjem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 3:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ti bar josh jedna ili dve takve pa da mozemo da pricamo o biljkama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda neke paprati....bolbitis, mikrosorum...ali mozda jos jednu neonku da ubacis, malo je 18W
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stevica1
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 43
Lokacija: Trst,Italija

PorukaPoslao: Sub Jan 05, 2013 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcu ovih dana da iskombinujem nesto. Hvala na odgoovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu , iskopao sam ovu lampu i mislim da je ovih dana montiram. Nije neka kelvinaza philips 840 4100K ali pojacace mi malo svetlo jer je kratka 45 cm a 36W taman na sektor u akvarijumu gde smestam malo zahtevnije bilje. Vlja li ovo sta ili...?

Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi vi zaboravljate i visinu vodenog stuba . Nije isto kada je akvarijum dublji, npr 50-60 cm i kad je akvarijum na 25-30 cm dubine. Kod plicih akvarijuma takodje treba uzeti u obzir i dimenzije akvarijuma tj gde se rasipa svetlo. Zaista, ono racunanje 1w/litri i nije tako univerzalno i preko potrebna formula za osvetljenje akvarijuma tj bilja i riba. Vidim da neki "lupetaju" sa odgovorima a u pojedinim temama ima itekako detaljno opisano sto samo pokazuje da pojedini clanovi necitaju starije teme.
Stoji da nadolaze nove tehnologije, ali neki principi se nece menjati. Alge ce se pojavljivati kad god ne pogodite pravilnu i potrebnu svetlost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pojacavanje osvetljenja Panta1991 Rasveta 12 Čet Jan 07, 2021 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License